x-kom hosting

jak zgrać filmy na płytke

zabujca
utworzono
utworzono

Witam, mam pytanie. Jak zgrać film na płyte, ale w taki sposób żeby można to było włączyć na jakimś sprzęcie dvd, na playstation xbox itd. Ściągam z takich stron jak darkwarez ale filmy ściągają mi się w postaci ikonki windows movie player, a jak wchodze w Alcohol np. to tam sie nie da takiego pliku, trzeba cchyba Iso. Jak ściągnąć film w postaci ISO ?

Baikal
komentarz
komentarz

1. jak chcesz zmienić "ikonkę" - sposób odtwarzania wystarczy prawym właściwości "otwierany za pomocą"

2. PS3 obsługuje takie formaty:

W kategorii in_video.gif (Wideo) można odtwarzać następujące typy plików:

  • Format wideo Memory Stick
  • - MPEG-4 SP (AAC LC)
  • - H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
  • - MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)
  • Format MP4
  • - H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
  • MPEG-1 (MPEG Audio Layer 2)
  • MPEG-2 PS (MPEG2 Audio Layer 2, AAC LC, AC3(Dolby Digital), LPCM)
  • MPEG-2 TS (MPEG2 Audio Layer 2, AC3 (Dolby Digital), AAC LC)
  • MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)
  • AVI
  • - Motion JPEG (Linear PCM)
  • - Motion JPEG (µ-Law)
  • AVCHD (.m2ts / .mts)
  • DivX
  • WMV
  • - VC-1 (WMA Standard V2)

więc standardowy avi będie oky do tego napisy muszą być w formacie srt. (zmienić np. w SubtitleTool)

 

ja jak nagrywam to:

film i napisy o tej samej nazwie w 1 folderze w formacia .avi oraz .txt (jakaś krótka nazwa np. "1")

odpalam SubtitleTool znajduję folder wybieram napisy, klikam wyskakuje okienko "detect film" i zazanaczam film później zakładka "Check consisttency" i "Check it" no klikam "save" oraz zaznaczoną środkową opcję. później odpalam "AVIAddXSubs" (program do wtapiania napisów) w 1 kolumnie znajduję film w 2 gdzie ma go zapisać i klikam "create sub...." nagrywam i już jest - dodam, że bardziej opłacalne i szybsze jest nagrywanie na dysk/ pendrive

 

jeżeli chcesz mogę i obrazkowo to zrobić.

 

jeżeli chodzi o format iso o którym pisałeś jest to "obraz płyty" a to nam nie potrzebne. Dodam, że jeżeli film to np. brrip który ma ponad 4bg to trzeba takiego pena sformatować na ntfs.

 

jest też opcja nagrania vcd ale to strata jakości.

 

jeżeli masz film z lektorem / napisami to po prostu nero - nagraj dvd : ) : )

zabujca
komentarz
komentarz

aa bo ja skopiowałem plik to nie chodziło. Teraz zgrałem standardowy plik wideo, ale coś jest nie tak. Wyskakuje coś z nieodpowiednimi kodami które nie są obsługiwane czy coś w tym stylu. Dodam że odpalam to na xboxie 360. Co zmienić w tym pliku żeby wszystko było ok ?

Baikal
komentarz
komentarz (edytowane)

http://polskilive.pl/poradniki/odtwarzanie-filmow-na-konsoli-xbox-360-mkv-flv-divx-quicktime-xvid-hd-2/

 

jest też opcja:

http://www.dobreprogramy.pl/deepone/XBOX-360-udostepnianie-mediow-z-PC,22315.html

 

nie mam xboxa ale z tego co czytałem jeżeli masz podłączona do internetu konsolę to sama powinna krzyczeć, że chce pobrać kodeki jeżeli podłączysz tego pena (1 tylko miałem okazję odtwarzać na xboxie i nie było żadnych problemów :) z pena po prostu nagrałem dziecku zwykłe avi i śmigało bez problemów^^ .

 

więc spróbuj od tego aby wsadzić film, podłączyć neta do xboxa i zobaczyć czy będzie ssał

zabujca
komentarz
komentarz

zapomniałeem dodać że próbowałem to na płycie CD, nie wiem czy to źle ale słyszałem że o ile plik się zmieści to można oglądać na dvd/xbox itd.

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Standardowe odtwarzacze mogą odczytywać starsze nośniki (wspomniane CD), ale nie wszystkie to potrafią. Z konsolą nie będzie problemu, bo ona odtwarza praktycznie wszystko ;)

Tylko jest różnica w ilości miejsca.

Nie wiem czy dwuwarstwowe DVD też może odczytywać, ale z tego co się orientuję to chyba nie, trzeba będzie poeksperymentować ;P

Najlepiej na razie opłaca się zgrywać na DVD. Praktycznie za grosze dostajesz paczkę np. 30 krążków i wystarczy tobie nagrywarka np. w laptopie. No i wszystko śmiga.

 

+ Taka mała rada.

Konsola i odtwarzacz nie odczytuje napisów w osobnym pliku txt, więc warto wykonać kroki zaproponowane przez @Baikal ,aby potem nie mieć problemów.

 

Co do samego nagrywania, to ja używam Nero 9 i nie mam z nim większych problemów.

zabujca
komentarz
komentarz

Oki już wszystko działa dobrze, wszystko wrzucam na płytkę w postaci .avi. Jest tylko problem, że czasem podczas oglądania film się zatrzymuje i wyskakuje info o nieobsługiwanych elementach. Trzeba wtedy włączyć film od początku i przewinąć tam gdzie sie zawiesiło przedtem. Miał ktoś tak na playu/xboxie ?

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Nie, na playstation jeszcze mi się takie coś nie zdarzyło.

Możesz może podać czym nagrywasz film na płytkę? (Jeśli czymś innym, to wypróbuj Nero)

Ewentualnie na konsoli możesz nie mieć odblokowanych pewnych kodeków lub formatów (nie pamiętam co dokładnie, bo dawno temu to robiłem) jak masz PS3 to sprawdź w ustawieniach wideo czy nie masz gdzieś wyłączonego obsługiwania jakichś specyficznych kodeków lub formatów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.