x-kom hosting

blue screen

slawer
utworzono
utworzono

Witam nie dawno kupiłem nowego koma i od początku wyskakują mi blue screeny i strasznie zamula mam intel i7 4770k msi z87 mpower ,amd 6870.4gb curle   http://speedy.sh/htZMt/IMG-20140502-002604.jpg a o to jest blue screen dziekuje za pomoc a i jeszcze jedno jak wyskakują blue screeny to strasznie głosno komputer pracuje

IntelFanBoy
komentarz
komentarz

Niech zgadne, komputer gotowiec?

 

Jaki masz zasilacz? 

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Strasznie głośno pracuje - czyli wiatraki mają maxymalną prędkość  - czyli przegrzewa się i tak się ratuje przed stopieniem - to dobrze - ostatecznym ratunkiem jest wyłączenie.

Czyli Bill Gates się spisał.

 

A składak owszem super przykład "gotowca" - taki procesor i taka płyta a do tego karta graficzna owszem super ale 5 lat temu :admin:

I pytanie podstawowe - jaki zasilacz ???

 

A co zrobić - tak bez na razie zastanawiania się nad zasilaczem - standardowe -  otworzyć obudowę, podociskać wszystkie wtyczki, zdjąć radiator na procesorze, zobaczyć czy jest pasta,  przymocować.

Może zresztą tylko poluzowało się mocowania radiatora, bo ono to jest intelowe czyli takie głupie.

 

 

Na początek coby ograniczyć podejrzanych kabel od monitora podłączyć do  wyjścia grafiki płyty głównej - chyba jest taka możliwość ? I karta graficzna jest odłączona, nie stwarza już problemów.

Ta karta to niezły piekarnik i też potrafi powyć  :E Przy okazji zdejmując te 100-150 Watów ulżymy zasilaczowi...

 

 

Ustawić bios na "default" czy jakieś tam wartości optymalne, restartować, następnym razem poszukać w biosie  coś od wiatraka procesora

to tam różnie się nazywa - i ustawić tryb "silent" czy jakoś tak.

Ściągnąć i zainstalować sterowniki do płyty głównej - najlepiej przeznaczonym do tego programem http://pl.msi.com/service/download/ /może też posłużyć do aktulizacji BIOS/...

 

Na razie wystarczy. Ciąg dalszy po wykonaniu tych czynności...

 

I powtarzam pytanie: jaki zasilacz ???

slawer
komentarz
komentarz (edytowane)

zasilacz mam  aero cool vp 650 i temperatury są dobre na procku mam 38c a na karcie mam 50 c i to nie od wiatrakow tak głosno chodzi tylko tak dziwnie buczy i komputer nie był w markecie kupowany tylko sobie  składałem i narazie mi kasy brakła na karte z najwyższej półki:)

r102
komentarz
komentarz

Nu sytuacja jest coraz bardziej objaśniana. 

Otwórz obudowę i posłuchaj co buczy.

Może jednak te wiatraki ?

 

Może dysk ?  To by pasowało do tego zamulania. Użyj jakiegoś programu do odczytu smart, np CristalDiskInfo ?

freaky_boost
komentarz
komentarz

A daje radę wejść do systemu? Jak tak, to pobieramy hdtune i robimy errorscan z odznaczonym Quickscan, jak nie - pożyczamy dysk od kolegi i patrzymy jak wygląda sytuacja.

Youki
komentarz
komentarz

Ale farmazony. 

 

Autorze, wejdz jeśli jesteś w stanie w tryb awaryjny i spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

 

W między czasie dokonaj aktualizacji BIOS'u, procesor kręciłeś ? 

slawer
komentarz
komentarz

no własnie dziwęk jakby od dysku ale jak 1 raz postawiłem system to odrazu wyskoczył blue screen i tylko raz podkreciłem procesor na 3.9 ale odrazu cofnełem  http://speedy.sh/sR4HR/051814-20264-01.dmp

Youki
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterowniki do chipsetu, wzłaszcza do karty sieciowej oraz USB i dokonaj aktualizacji BIOS/u

slawer
komentarz
komentarz

a jak to nie pomoże to co wtedy??:)

Youki
komentarz
komentarz

To będziemy myśleć dalej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.