x-kom hosting

Przełożenie Dysku Do innego Komputera / Pomocy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: freaky_boost ,
ziela90
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam Wszystkich

 

Tak jak w tamacie mam maly problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic

mam 2 komputery i niestety ten z kotrego korzystam siadł i narazie jeszcze nie wiem co to jest bede musial go oddac na warsztat

i chcialem przełożyć dysk do drugiego komputera ponieważ mam tam dokumenty ważne i potrzebne Pilnie
 

I teraz tak dyski sa o różnych pojemnosciach ale to raczej nie ma znaczenia oba sa SATA wiec chyba nie ma problemu lecz problem jest mysle inny ponieważ jak przełożylem dysk do tego drugiego sprawnego komputera to włącza sie widac tam bios i inne informacje dochodzi do okna tego co jest przed oknem logowania czyli "uruchamianie systemu windows" i w tym momecie jest jakis blue screen i niestety restart

 

Prosze o pomoc czy jest mozliwosc bez istalacji nowego systemu by ten dysk zadzialal na tym komputerze

WIndows jest ten sam tylko inne podzespoly komputerow tj Procesor, Plyta Głowna

Nie wiem jakie informacje sa wam potrzebne by mi pomoc wiec prosze pytajcie jakie informacje potrzebne by mi pomoc

 

Bardzo Prosze Pilnie o Pomoc

freaky_boost
komentarz
komentarz

Model dysku i płyty głównej do której chcesz go podpiąć :)

ziela90
komentarz
komentarz

Dysk to Samsung

Model: HD642JJ   

640GB/7200rpm/16M

 

Plyta pod która chce podpiac dysk to

Nazwa płyty głównej    Gigabyte GA-965P-DS4

 

Nie wiem czy to sa wszystkie informacje jakei sa potrzebne jak nie to zaraz dopisze

freaky_boost
komentarz
komentarz

Okej, teoretycznie są zgodne. Jeżeli masz jakiś inny kabel Sata na podmiankę, to proszę, abyś to zrobił. Jesteś w stanie podać kod błędu z blue screena? Zrobić mu zdjęcie? Umiesz wejsc do biosu?

ziela90
komentarz
komentarz (edytowane)

niestety nie ma wolnego kabla Sata
co do kodu błedu chetnie bym podal ale problem jest tego typu ze ten bluescreen wlacza sie doslownie na sek i nie jestem w stanie nawet zobaczyc pierwszej linijki

Tak potrafie Wejsc do Biosu

 

Moze to wlasnie w tym drugim komputerze mi padl dysk

sprawa wyglada tak ze dzisiejszego dnia okolo 9 rano wyłączylem normalnie komputer i kolo 18 czy 19 chcialem go włączyć lecz niestety po nacisnieciu przycisku doslownie wentylatorki wszystkie na jedna Sek a moze nawet mniej sie włączaja i odrazu gasnie i  gdy chce nadusic drugi raz start komputera to nie reaguje musze wylaczyc wtyczke znowu wlaczyc i wtedy znowu to samo 1 sek i off

niestety nie znam sie na tyle co moglo byc powodem

ziela90
komentarz
komentarz

Jesli chodzi o pamieci ram to sa 4 sloty i sa 4 sloty zajete

freaky_boost
komentarz
komentarz (edytowane)

To spróbuj tylko na 1 kości. Większość blue screenów są związane z ramem. Jednak najpierw przestaw w biosie z ide na ahci bądź odwrotnie(w advanced albo w opcjach dysku): http://www.prime-expert.com/articles/a11/images/ide_to_ahci_no_reinstall_01.png
Sprawdź w zakładce boot, czy boot priority masz dysk, na którym jest system.

ziela90
komentarz
komentarz

Dobra ale to potrwa jakies 10 min wiec prosze zaczekaj jak nie bedzie dzialal to znowu bede musial przełożyc dysk, chyba ze musisz spadac to najwyżej jutro

freaky_boost
komentarz
komentarz (edytowane)

Czekam, spokojnie.
//Przeczytam już rano, minęło 30 minut, a ja już przysypiam. Do jutra ;).. W sumie to do dzisiaj :D

ziela90
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie mam takiej wprawy troszke mi zeszlo a przy okazji sprawdzilem te kosci ram i by je wyciagnac i zamienic miejscami to musze wyciagnac karte graficzna bo troszke przeszkadza w wyciagnieciu kosci ram chyba ze jest inna opcja np czy gdzies sie te bluescreeny zapisuja, znajac moje szczescie to pewnie tamte bluescreeny zapisuja sie na tamym dysku co sie komputer nie chce na nim uruchomic

 

co do Biosu to tak

W zakladce Integrated Peripherals w 2 miejscach zmienilem by bylo AHCI

 

pierwsze to

SATA RAID/AHCI MODE (i byly 3 opcje)

Disabled

Raid

AHCI

Zmienilem by bylo AHCI bo bylo na Disabled

 

a druga opcja to

OnBoard Sata/Ide Ctrl Mode

IDE

AHCI

RAID/IDE

Tutaj Bylo na IDE i zmienilem na AHCI

 

 

niestety po zmianie tego nie bylo rezultatu tz byl opis ze

**This Version Supports Only Hard Disc And CDROM Drives**

Please Wait. This Will take few secondc.

 

i dalej byl komnikat ze by dalej kontynuowac kliknac przycisk tak tez zrobilem i niestety bluescreen

 

 

postaram sie jeszcze zaraz zdemontowac grafike wyciagnac kosci ram i zamienic slotami oczywiscie tak jak jest teraz ze te co sa na żóltych slotach zostana zamienione miedzy soba i te co sa na pomaranczowych miedzy soba

 

 

jeszcze jak moge zapytac bo w biosie nie moge znaleźć tej opcji, myszka jest podlaczona pod zlacze PS2 i niestety jak komputer jest nawet wylaczony to ona swieci caly czas

 

//To tak wyciągnąłem karte graficzna zamienilem kosci ramu slotami i jeszcze wymienilem kabelek sata z tamtego komputera ktory siadl i tez w biosie pozmienialem z IDE na AHCI i niestety nadal bluescreen
Boje sie najgorszego ze padl dysk, tylko jest jedna różnica jak przekladam ten dysk do tego komputera co dziala to przynajmniej dochodzi do bios>inne informacje>uruchamianie systemu windows>i wtedy bluescreen a na tamtym drugim to jest pół sek. i wyłączenie

freaky_boost
komentarz
komentarz

A nie możesz podpiąć tego dysku z wadliwego kompa do tego dobrego, ale żeby bootować z tego "sprawnego"? Bo rozumiem, że na tym nowszym kompie też masz dysk z systemem, nie?

hixmen
komentarz
komentarz

Przy przełożeniu dysku z systemem do drugiego kompa. Trzeba się upewnić jak są problemy to znaczy sprawdzić w biosie który dysk jest jako pierwszy botujący. I przypilnować żeby botujący nie był ten przełożony. Taka myśl się nasuwa już po pierwsym poście a nie przekładanie kośći to w dalszej kolejności jak będą problemy. Ale jeszcze nie na tym etapie. Nie doczytałem jaki system XP czy nowszy. W ekstremalnych sytuacjach zależnie od systemów można na moment używania danego dysku z systemem  na innym komputerze. Odznaczyć partycję systemową przekładanego dysku jako nie boot aktywna pomimo że się ustawi ogólnie inny dysk jako sam botujący. Czasem może dochodzić pomieszanie dotyczy XP w literach partycji jeśli litery się powtarzają np. C. Windows 7 nie dopuszca ze swojego poziomu żeby były litery partycji się powtarzały pomimo że z innego dysku . Ale odznaczenie partycji botującej aktywnej przekładanego dysku można dokonać dla pewności. Np. zewnętrzny program Gparted do partycji ma opcje do odznaczania partycji boot czy zrobić żeby była ukryta hide.

ziela90
komentarz
komentarz

Fraky_Boost Kolego Wlasnie caly czas to chodzi mam 2 komputery jeden moj glowny jeszcze nie wiem co na nim padlo ale to kwestia czasu drugi z ktorego korzystala siostrzenica oba dyski maja ten sam windows 7 tylko ze moj ma 640gb a ten co jest w tym komputerze sprawnym co korzystala siostrzenica jest 240gb i wlasnie by miec swoje pliki z ktorych musze skorzystac chce przełożyć dysk z tamtego mojego komputera co nie wiadomo jeszcze co padlo

 

nie wiem czy jeden jest lepszy ale moim zdaniem sa porównywalne

Ten moj co nie wiadomo co w nim siadlo ma

Karte Graficzna Ati Radeon HD 3870 512Mb DDr4 (Asusa)

Procesor AMD Phenom Triple Core 2.1Ghz

 

A ten z kotrego korzysta siostrzenica

Karta Graficzna

Nvidia Geforce gtx 260 (Gainward)

Typ procesora    DualCore Intel Core 2 Duo E7600, 3066 MHz (11.5 x 267)   (sprawdzone w Everescie)

freaky_boost
komentarz
komentarz

no to w takim razie wrzuć ten dysk do sprawnego kompa, odpal bios, wejdź w boot, boot proiority, ustaw dysk który siedzi cały czas w kompie, a ten co włożyłeś od siebie zostaw w spokoju. zapisz wciskając f10 . Powinna ruszyć winda normalnie na tym dysku, a jak wejdziesz w mój komputer, to powinieneś mieć też swój dysk i swoje dane.

ziela90
komentarz
komentarz

freaky_boost

Mistrzu moj dzieki za pomoc udalo sie dobralem sie do danych ktore pilnie potrzebowalem

w Biosie nawet nic nie musialem przstawiac bo poprzedni wlasciciel pewnie mial 2 dyski bo byla kolejnosc dysk dysk cdrom

aha tam w biosie widzialem jedno i nie za bardzo to rozumiem ze sa wejscia IDE Slave i IDE master

i jeden dysk mam po IDE Slave a drugi pod IDE master

Mam nadzieje ze jak naprawie juz ten komputer z kotrego korzystam i wezme z tego ten moj dysk to nie bedzie żadnych problemow ??? bo instalowaly sie sterowniki jakies na szybko

  • Dobra wypowiedź 1
freaky_boost
komentarz
komentarz

Super, fajnie, że masz dostęp do danych. :) Szkoda, że tak późno skapowałem, że przecież możesz odpalić system na drugim dysku, bo przecież potrzebujesz tylko danych :D No ale nie ważne.

1. To dziwne, bo jak pewnie sam wiesz dyski są pod sata. IDE master, to tak jakby pierwszy w kolejce, slave to drugi.

2. Problemów nie będzie, ewentualnie tylko przestawić bootowanie w biosie. Dobrze że system sam znalazł sterowniki.

ziela90
komentarz
komentarz

Tez sie ciesze a wszystko Dzieki Tobie naprawde bardzo Tobie Dziekuje

Tz tak w tej plycie glownej jest wiele tych wejsc IDE tylko chyba 4x sa IDE Master a 4x IDE Slave

to znaczy ja sie az tak nie znam wiec to co napisales w pkt 1 to akurat nie wiedzialem

co do pkt 2 to wiesz WIndows 7 moim zdaniem jest swietny pod tym pkt sam sobie szuka sterownikow a co do bootowania kolejnosci dyskow to wczesniej jak byl ten jeden dysk to w biosie tak samo bylo ze system ma czytac 2 dyski i nic sie nie dzialo wiec mysle nie bedzie problemu

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc

Dziekuje tez koledze Hixmen który chcial pomoc :)

 

Pozdrawiam

 
  • Rekomendowana odpowiedź
freaky_boost
komentarz
komentarz

No tak, to jest zdecydowanie jego zaleta :D

No tak, jeżeli nic nie przestawiłeś to samo też nie ma prawa się raczej poprzestawiać :) W razie (odpukać) problemów, pisz śmiało ;)

Pozdrawiam.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Z postów wynika że na używanym komputerze miałeś ustawione sata w trybie ide i przestawiłeś na AHCI. To z powodowało dodatkowe problemy przy uruchamianiu jeśli system chciał się uruchomić z dysku który był cały czas. Ale przecież  problemy były przed zmianami w biosie. Nie wykluczone że system chciał się uruchomic z dysku z przełożonego z innego komputera komputera. Zauważona przez autora szybka instalacja jakiś sterowników jest jak najbardziej na miejscu jeśli system pierwotnie miał kontrolery ide. Chyba że uruchomił się z przełożonego dysku to w jednym i drugim przypadku zatrybiłio dopiero za którymś uruchamianiem jeszcze dodatkowo instalacja czy informacja o drugim dysku który nie był wcześniej.

Możliwe podobne problemy przy przełożeniu dysku z powrotem do naprawionego komputera. Nie można wykluczyć zależy z którego dysku aktualnie system się uruchamia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.