x-kom hosting

Jaki system operacyjny w takiej sytuacji wgrać?

glebor
utworzono
utworzono

Witam. Jeżeli piszę w nieodpowiednim dziale, to przepraszam i proszę o przeniesienie, nie mam pojecia gdzie ten temat indziej mógłby pasować.

 

Potrzebuję system operacyjny na laptopa albo netbooka. komputer ten będzie służył mojej 85 babci, która bardzo chciała się zaprzyjaźnić z internetem. Potrzebuję taki system, który po wyłączeniu komputera wraca do ustawień początkowych coś jak ubuntu live cd, żeby nie dało się tam namieszać, kliknąć gdzie nie trzeba, a jak się namiesza, to zeby dało się wyłączyć kompa i wszystko się wyczyści samo. 

Potrzebuje mieć pulpit, gdzie będzie jedna aplikacja do przeglądania internetu, gdzie wyświetli się pasek google i wystarczy. EW. jakiś system, w którym można zablokować wszystkie opcje poza włączeniem aplikacji np. mozilla. Albo żeby zamiast pulpitu pojawiała się mozilla i wyłączenie komputera wyłączała mozille. :) Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże. 

 

Najlepiej jakby dało rade ogarnąć coś takiego jak było w salonie play, że można było korzystać tylko z wyszukiwarki. Pomoże ktoś i wytłumaczy jak mogę to zrobić?

Axel
komentarz
komentarz

Dowolny Linux (np. Debian) + Fluxbox/Openbox + przeglądarka odpalana z autostartu i babcia już nic więcej nie musi robić. Można nawet tak skonfigurować, żeby po wciśnięciu klawisza POWER od razu wyłączało kompa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.