x-kom hosting

Dobranie antywirusa i firewalla

pabl00
utworzono
utworzono

Witam poszukuję antywirusa i firewalla, które dobrze ze sobą współpracują. Oczywiście wersje rozwijane z polskim interfejsem i darmowe.
Na razie mam Avast + Comodo Firewall. Wszystko ładnie tylko autostart wygląda fatalnie. Od ekranu powitalnego do pokazania się ikon trzeba odczekać 5 minut (dosłownie).
Po drugie Avast mnie zawiódł ponieważ wpuszcza mi jakieś gówna z internetu, które AdwCleaner spokojnie wychwyci.
Co polecicie na taki sprzęt żeby nie spowalniał pracy systemu:
Windows XP SP3
AMD Athlon 64 X2 4200+
2,00GB RAM

politolog
komentarz
komentarz

Zainstaluj porządnego antywirusa np NOD 32 trial na 30 dni jest darmowy . Z darmowych antywirusów przetestuj AVG do Aviry mam mieszane uczucia  :E

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Darmowe są beznadziejną opcją na stałe użytkowanie na komputerze. Lepiej kupić coś pewnego co działa w 100% i jest warte swojej ceny.

Polecam Nortona. Używam go od jakichś 4/5 lat i jeszcze się na nim nie zawiodłem, a ma najlepszą cenę licencji.

Miałem kiedyś Kaspersky'iego ,ale nie wychwytywał większości Trojanów. Wrzucał do kwarantanny i tyle... Brak innego odzewu.

Dodam, że w jednym komputerze wykrywał tego samego trojana przez dobrych parę mieścięcy (do czasu zainstalowania Nortona ;P )

Avast mimo ciągłych aktualizacji ma dośc nikłą ochronę i mimo pozytywnych opinii, wolę go polecić jako tymczasową ochronę podczas zakładania nowego sprzętu. (przy przenosinach z jednego komputera do drugiego, jako podstawową ochronę do czasu instalacji nowego antywira)

 

Pozdrawiam

Wolfensztein

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.