x-kom hosting

Palit 8800GT - chłodzenie

rogigor
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym się zapytać czy TA KARTA to wersja z niereferyncyjnym chłodzeniem ? (3 fazowe zasilanie).

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, ta karta nie ma referencyjnego chłodzenia. O ile mi wiadomo, to jest na licencji Zalmana, ale głowy nie dam.

rogigor
komentarz
komentarz

A tak z ciekawosci. Lepiej tą co podałem czy ? Gdzieś czytałem że właśnie tylko wersje Sonic mają niereferencyjne chłodzenie. I jeszcze jedno. Jak to jest, że na niektórych fotkach radiator sięga krawędzi karty, a na niektórych ma kondensatory na krawędzi ?

Sadoss
komentarz
komentarz

Bierz sonica, chłodzenie chyba jest to samo, ale sonic'i z regóły lepiej się kręcą(mimo, że fabrycznie są podkręcone). Np mój sonic z 450/900 fabrycznie podkręcony na 500/1100 kręci się 615/1350. Wzrost wydajności w stosunku do referencyjnego to 45% a do sonica 25~~%.

dilucasso1916
komentarz
komentarz

Tak szczerze mówiąc to ja nie polecam tej karty produkowanej przez Palit'a. Palit nie robi za dobrego sprzętu. Ja bym proponował raczej jakiegoś ASUSa. Ta firma robi pożądny sprzęt naprawdę.

np.coś takiego - http://www.kuptu.com/index.php?products=pr...mp;prod_id=4795

zastanów się nad tym. pality są czasem niby zajefajnie wykręcone i wogóle ale nie są zbyt stabilne i często wadliwe. taka jest moja opinia. nie musisz się nią sugerować

KASA PRZEZ INTERNET BEZ WYCHODZENIA Z DOMU??? TO NIE MIT!!!

http://jakzarobicprzezinternet.blogspot.com/

SPRAWDŹ!!!

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Wez zdecydowanie ta pierwsza (tansza).

Chlodzenie (Zalmana) maja obie takie same.

A te OC-MHz zrobisz sobie programen RivaTuner calkowicie gratis.... :D

A za roznice w cenie.... wypij za moje zdrowie jutro o polnocy.... :)

rogigor
komentarz
komentarz

Hehe nie omieszkam :) Czyli obie mają chłodzenie niereferencyjne tak? A z tymi kondensatorami to ktoś wie jak to jest?

Sadoss
komentarz
komentarz
Wez zdecydowanie ta pierwsza (tansza).

Chlodzenie (Zalmana) maja obie takie same.

A te OC-MHz zrobisz sobie programen RivaTuner calkowicie gratis.... :D

A za roznice w cenie.... wypij za moje zdrowie jutro o polnocy.... :)

Seria Sonic są to z regóły bardziej podatne na OC modele i żadko który zwykły model daje z siebie tyle co sonic... Zdecydowanie SONIC!

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Wiecej widzialem juz za wysoko podkreconych i przepalonych OC-Sonic,

niz fachowo "dotaktowanych" Palitow non-OC.

Wybor nalezy jednak do przyszlego wlasciciela karty.

Gość
komentarz
komentarz

Co do chłodzenia polecam nv silencer 5 - cana 15zł a spadek temp >10'C ;]

rogigor
komentarz
komentarz

Chłodzenie może i bym wybierał, ale na niektórych modelach są ponoć plomby. Trzeba będzie popytać. A z tymi Palitami to bede musiał się poważnie zastanowić nad tym czy non-oc czy Sonic. Przydaloby sie jeszcze troche argumentów za nimi :)

Gość
komentarz
komentarz

Sonic... :P Dlaczego? Tak jak mowia poprzednicy, do Sonic sa wyselecjonowane rdzenie i pamieci wiec mimo podkrecenia fabrycznego swietnie sie kręcą. Pozatymto róznica tylko 20zł ;]

snip91
komentarz
komentarz

Sonic będzie lepszy. Jest podkręcony i do tego niewiele droższy.

Sadoss
komentarz
komentarz
Sonic będzie lepszy. Jest podkręcony i do tego niewiele droższy.

Jeszcze do tego po OC będzie miał wyniki porównywalne 8800gts(G92) o 200-300 zł droższego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.