x-kom hosting

Ram (takie pytania)

Godlo
utworzono
utworzono

Witam

Mam ram goodram 4gb 1333mhz. Odczuwam, że coś się z nim dzieje. Czy mogę przetestować go memtestem i ile to trwa? Czy może być uszkodzony ram, a komputer może działać tylko np. będzię się mulił i będą spadki fps w grach? Czy poprostu albo działa albo nie?

Youki
komentarz
komentarz

Możesz. Przynajmniej z 5h testuj. 

 

Spadki to raczej nie.

Godlo
komentarz
komentarz

Czym mogą być spowodowane spadki fps w grze bf4 na ustawieniach niskich na dobrym sprzęcie który powinien dawać radę z tą grą na średnich-wysokich (chodzi mi o jaką część w komputerze np. uszkodzona karta graficzna)? Mam gwarancje na komputer i coś się z nim dzieje a to się muli, a to są  spadki w różnych grach i chcę się dowiedzieć co to może być czy ram czy karta graf. uszkodzona czy może dysk pada.

Youki
komentarz
komentarz

Dysk, temperatury ?

Godlo
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Do temperatur może służyć program HWmonitor? I jaki polecasz program do sprawdzenia dysku i ewentualnie co pokazać na zdjęciach z niego?

Edit;

Podsyłam zdjęcie z hwmonitor w spoczynku narazie (wieczorem dam jak gram w bf4): http://static.pokazywarka.pl/i/2916603/887488/przechwytywanie.jpg

Ogólnie komputer kupiony 1 września 2013r. Pasta na procesorze była ta standardowa co była na radiatorze. Zasilacz markowy czyli powinno być dobrze (Corsair vs 450W). Z kurzu czyszczony.

Edytowane przez Godlo
Youki
komentarz
komentarz

Tak, HWmonitor jest OK. 

 

Przykładowo w programie HD Tune pokaż screeena z zakładki Health oraz wykonaj pełne skanowanie w zakładce Error Scan. 

 

P.S. Sorki, że tak długo nie odpisywałem :)

Godlo
komentarz
komentarz

Spoko. A jak myślisz wymieniać pastę na procesorze czy tylko wtedy jak temperatury już będą wysokie? Ogółem temperatury są dobre. Podczas grania karta ma 50stopni a procesor maks. 60 i dysk około 30. Przed chwilą zaktualizowałem win i jest nieco lepiej.

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli nie chcesz to nie ma takiej potrzeby, bo aktualnie temperatury są w porządku, ale jeśli chcesz to nikt Ci nie broni :)

Godlo
komentarz
komentarz

I jaką preferujesz MX-2? Kolega coś mi mówił, że jest kiepska i po 3-4 dniach wraca do normalnych temperatury (czyli takich jak ja mam teraz).

Youki
komentarz
komentarz

MX2 czy też Zalman STG-2 jest OK.

Youki
komentarz
komentarz

To zależ ile zużyjesz do jednego PC :)

 

Też mi promocja.. Zwykłe 8 GB za 230 zł kupisz

Godlo
komentarz
komentarz

No tak, ale to co jest na aukcji identyczne moge kupić od kolegi za 200zł i się pytam czy warto

Youki
komentarz
komentarz

AAA, sorki, tak warto,

Godlo
komentarz
komentarz

Właśnie się zastanawiam bo mam teraz włożone goodram 1333mhz 4gb (w jednej kości, na płycie są 2 wejścia) czy dokupić drugą taką samą na allegro za 100 zł czy tą sprzedać za 100zł i kupić od niego za 200zł 8gb

Youki
komentarz
komentarz

To już jak Ci wygodniej.

Godlo
komentarz
komentarz (edytowane)

A co dają te radiatory na ramie? Bo ja teraz mam bez.

Podsyłam zdjęcia z cpu-z, chodzi o ram dlaczego pisze, że taktowanie jest niższe około 600 a nie 1333mhz?

1. przechwytywanie2.jpg

 

 

 

2. przechwytywanie.jpg

Edytowane przez Godlo
maciek14166
komentarz
komentarz

Ta z allegro za 100zl jest uzywana czy nowa ? Jesli nowa to nikt od Ciebie za100zl uzywanej nie kupi dlatego dokup druga taka sama ;p

Godlo
komentarz
komentarz

Używane są po 100

Youki
komentarz
komentarz

A co dają te radiatory na ramie? Bo ja teraz mam bez.

Teoretycznie niższe temperatury pamięci.

Dobre masz taktowania. Programy podają częstotliwość rzeczywistą, producenci efektywną. Aby uzyskać efektywną mnożysz częstotliwość rzeczywistą przez liczbę 2. 

Godlo
komentarz
komentarz

Jak myślisz czy naprawdę warto kupować 1600 mhz? Czy gra będzie chodziła mi płynniej i czy jest szansa, że nie będzie spadków fps?

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz teraz te 1333 MHz to zostań przy nich bo realnie różnicy nie odczujesz i tak.

Godlo
komentarz
komentarz

A jak sprawdzić czy tą pamięć którą mam to jest dual channel?

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz tylko jedną kostkę to jest Single 

Godlo
komentarz
komentarz

No tak ale jak dołożę drugą to będzie dual?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.