x-kom hosting

BSOD "Page fault in non paged area"

Arthir
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam chlopaki,

 

mam problem, obecnie siedze na dystrybucji linuxa piszac ten watek wiec z gory przepraszam za brak polskich znakow.

 

Dzis postanowilem przetestowac lezaca jakis czas na moim biurku kosc ram, m.in. ddr, taktowanie 3200 1 GB, w mobo mialem wpieta identyczna kosc, ale zachcialo sie 2 GB ^^

 

Okazalo sie (w Memtest32 na live cd UBCD) ze kosc ma wiele bledow w pamieci (oczywiscie ta "nowa"), wypialem ja, i wlaczajac peceta ten juz nie wstal, mianowicie po ekranie post zamiast dochodzic do procedury rozruchowej systemu mam calkowicie czarny ekran, probowalem narzedziem MBRtool postawic od nowa MBR'a, ale niestety, proba nie zaowocowala dobrymi rezultatami.

 

Obecnie jestem zdecydowany (bo chyba nie ma innego wyjscia) postawic od nowa system, co najwazniejsze (kilka plikow) zbackupowalem na hostingi z poziomu linuxa, bo brak pendrive'a.

 

Na dodatek - jakby tego bylo malo, podczas zaladowania plytki z systemem (XP Pro SP3) po zaakceptowaniu umowy licencyjnej instalator wali bsodem (Page fault in non paged area), zarowno w sekcji naprawy systemu (konsola odzyskiwania skad moglbym windowsowsko zapuscic fixmbr) jak i przed sekcja formatowania dyskow, jestem obecnie w kropce.

 

Zdesperowany nawet wymienilem plyte glowna, ale problem z instalatorem nie ustapil, juz sam nie wiem co mam z tym fantem zrobic, macie jakies pomysly?

 

Jesli chcecie jakies logi, dumpy to walcie smialo, ale miejcie na uwadze ze nie mam sie jak dostac na system, oprocz tak jak mowilem dystrybucji linuxa.

 

Mam dwa dumpy z \WINDOWS\minidumps, wrzucam je w zalaczniku. (sorki za .tar.gz, ale nie chce mi sie bawic z WinRAR'em w wine :c)

Youki
komentarz
komentarz

Czyli aktualnie masz jedną kość włożoną o pojemności 1 GB do płyty główne tak ? 

Arthir
komentarz
komentarz

Dokładnie tak, zgadza się, podjąłem niedawno próbę instalacji siódemki i obecnie już na niej siedzę, pytanie co z XP... dlaczego wali tym BSOD'em... ?

Youki
komentarz
komentarz

Najczęścniej pomaga wyciągnięcie jednej kostki i instalacja idzie dalej, ale jak masz jedną kostkę to nie spróbujesz tego.

Arthir
komentarz
komentarz (edytowane)

MOBO to Soltek SL-86SP2, zastanawia mnie czy to nie czasami AHCI, ale biosa ma z AMI, a ja nie za bardzo na tych biosach, w sumie nie widziałem tam żadnej tego typu opcji, jedynie w POST'cie pisze, że obecny tryb SAT-A jest przeznaczony tylko dla Windowsów 95/98/2000/XP, a dyski mam ATA na IDE.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.