x-kom hosting

Reinstalacja systemu windows Vista

8Wojtas6
utworzono
utworzono

Witam. Mam zamiar postawić na nowo windowsa vistę. Mam parę pytań:

W jakiej kolejności instalować sterowniki i jakie sterowniki muszę zainstalować a jakie system automatycznie zainstaluje?

Co do aktualizacji to instalować sercice pack 1 i service pack 2 przed instalacją sterowników? I robić to przez windows update czy ręcznie?

arkadiusz97
komentarz
komentarz

akie system automatycznie zainstaluje?

To się zobaczy. U mnie w Windowsie 7 instalowało się wszystko automatycznie przez windows update.

Jak jednak wszystko się nie zainstaluje w ten sposób to najpierw service pack 2, potem sterowniki od płyty głównej i od grafiki.

8Wojtas6
komentarz
komentarz (edytowane)

Generalnie to jestem trochę zielony w temacie, ale proszę mi powiedzieć czy dobrze rozumiem: po instalacji czekam aż windows update zainstaluje mi wszystkie aktualizacje wraz z service packiem 1 i 2. Dopiero potem sterowniki do płyty głównej i do grafiki. A resztę sterowników do urządzeń system mi wykryje i zainstaluje??

A czy można po instalacji systemu od razu ręcznie zainstalować najpierw service pack 1 a potem service pack 2?? I reszta aktualizacji poprzez windows update? Pytam dlatego, że jak raz reinstalowałem system to aktualizacje mi się ściągały non stop przez 2 dni. I service packi mi się nie zainstalowały... generalnie zababrałem się w tych aktualizacjach...

 

Proszę o odpowiedź bo zależy mi na tym. A dodatkowo prosiłbym o linki do sterowników które trzeba zainstalować do płyty głównej i do grafiki. Płyta główna to MSI B75MA-E33 (MS-7808) (SOCKET 0)

natomiast karta graficzna to NVIDIA GeForce GT 430. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Wojtas88
arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)
po instalacji czekam aż windows update zainstaluje mi wszystkie aktualizacje wraz z service packiem 1 i 2

Właściwie to tylko service packa 2, bo w nim jest też sp 1.

 

 

A czy można po instalacji systemu od razu ręcznie zainstalować najpierw service pack 1 a potem service pack 2??

Przy aktualizowaniu systemu powinno się samo zainstalować.

 

 

A dodatkowo prosiłbym o linki do sterowników które trzeba zainstalować do płyty głównej i do grafiki.

To chwila szukania w googlach ;) wpisujesz "[model płyty] sterowniki" i przechodzisz na stronę producenta, ale tak ja pisałem, pewnie samo się zainstaluje poprzez windows update.

 

I tak jak pisałem, robisz aktualizacje systemu, sprawdzasz czy Ci wszystko działa a jak nie to ręcznie instalujesz sterowniki.

Edytowane przez amb00
8Wojtas6
komentarz
komentarz

Więc tak może powiem jak to robiłem. Zainstalowałem system i zaraz potem sterowniki do chipsetu a potem do grafiki i następnie dźwięk jakoś tak. Potem zainstalowałem zaraz ręcznie service packi 1 i 2 a potem do sieci Realtek PCIE .... A w tym momencie mam już wszystkie aktualizacje a windows update nie znalazł sterownika do RT2400 Wireless Lan Card 2. Bo jest inne urządzenia - kontroler sieci i pytajnik przy tym... Pytania są takie: co zrobić z tym sterownikiem? Można prosic link?  bo chyba musi być zainstalowany oraz ogólnie poproszę o opinię na temat mojej instalacji windowsa bo zależy mi na płynnej pracy a jeśli coś można było zrobić inaczej, lepiej to chętnie bym się dowiedział. Z góry dzięki.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Można prosic link?

Szukanie przez 15 sekund w googlach nie boli ;) http://forum.instalki.pl/rt2400-wireless-lan-card-t8671.html

 

Co do instalacji wygląda ok. Na przyszłość nie ma po co instalować service packa 1 i 2, wystarczy tylko 2, bo ma to co jest w 1.

8Wojtas6
komentarz
komentarz

 

Szukanie przez 15 sekund w googlach nie boli ;)

Właśnie jakoś ciężko mi było znaleźć.. dzięki za linki ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.