x-kom hosting

Czym można przeczyscic procesor , oprócz izopropanolem?

dyziok1998
utworzono
utworzono

witam , czym mozna przeczyscic procka ? Oprócz izopropanolem, bo u mnie w hurtowni sprzedaja to bez etykiety na zamówienie po 5 litrów ,a  tyle to mi jest nie potzrebne. Gdzie mozna kupic izopropanol oprócz allegro? bo tam by przesyłka wyszła drożej niz koszt interesującej mnie ilosci izopropanolu.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Możesz użyć zwykłego spirytusu.

Gość
komentarz
komentarz

Ja czyściłem ostatnio 

 

nd.11718.jpg

 

Dobrze wyczyścił  :P

dyziok1998
komentarz
komentarz

Co perfum? dobrze to zrobię spirytusem , a nie bedzie zwarcia lub innych nieprzyjemnych efektów? Moge to zrobic zmywaczem do paznokci?

Gość
komentarz
komentarz

a nie bedzie zwarcia

Jak odparuje to nie 


Moge to zrobic zmywaczem do paznokci?

Nie wiem .Niektórzy piją .Mocne  to  :P

rafalluz
komentarz
komentarz
Moge to zrobic zmywaczem do paznokci?

 

Możesz, jeśli jest na bazie acetonu.

 

Aceton, etanol i izopropanol to standardowe opcje rozpuszczalników do takich zastosowań.

dyziok1998
komentarz
komentarz

Tzn skoro mocne to moge spróbować? Jaka jest pewnosc ze po spirytusie nic sie nie stanie z procesorem?

Gość
komentarz
komentarz

Wiec tak . Procesor ma napisy na IHS a aceton to chyba mocne .W kazdym bądz razie wiem z pianke montażową  rozpuszcza   :P

Chyba że te napisy laserem i nie zaszkodzi  :P

dyziok1998
komentarz
komentarz (edytowane)

A rozpuszczalnikiem nitro?Skoro na bazie etanolu moze byc , to może być wódka np krupnik?Te napisy ihs co to znaczą?

rafalluz
komentarz
komentarz

Tzn skoro mocne to moge spróbować? Jaka jest pewnosc ze po spirytusie nic sie nie stanie z procesorem?

 

Ja tak czyściłem wielokrotnie, i nic się nie działo.

 

IHS znaczy, zależnie od kontekstu - Chrystogram albo "Integrated heat-spreader" czyli radiator.

Gość
komentarz
komentarz

Zmywacz do paznokci inne rozpuszczalniki (nitro) mają tą wadę ze jak kapnie ci na płytę główną to może ją uszkodzić i będzie lament bo żrą laminat .Trzeba to robić bardzo ostrożnie .Więc żeby potem nie było pisania że coś się stało .Pamiętaj o tym 

dyziok1998
komentarz
komentarz

A jakbym spirytusem przeciscił , i mi gdzies skapnie to stanie się cos? Moge go jeszcze wyczyscic zanim włoże do płyty głównej.

maniakkompa
komentarz
komentarz

spirytus,i wyczyscisz i sie napijesz :p

dyziok1998
komentarz
komentarz

Jak się nie uduszę :P Moge sie ewentualnie zapytac w sklepie vobis o jakis specyfik?

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

"Kapnięcie" nie jest problem, procesor generalnie wyciąga się z socketu przed czyszczeniem. Zresztą alkohol odparowuje w przeciągu minut.

dyziok1998
komentarz
komentarz

Namocze szmatkę i przeczyszcze przed włozeniem do socketu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.