x-kom hosting

[Excel] Jaką funkcją rozwiązać mój problem ?

Corrano
utworzono
utworzono

Witam, mój problem polega na tym, że w excelu stworzyłem sobie pewną bazę danych i na jej podstawie staram się gromadzić i tworzyć pewne statystyki, no ale przejdźmy do sedna co chciałbym uzyskać.

 

Załóżmy że tak wyglada tabelka z moimi danymi:

 

16707169502905966545.jpg

 

 

Potrzebuję stworzyć taką funkcję aby w osobnej komórce mogły być sumowane ilości danych wzorów. Pokazując na danym przykładzie...

 

06916748564031822218.jpg

 

To jest jeden z wzorów, czyli 2 liczby, 2 puste, 2 liczby (same wartości w komórkach nie są istotne, ważne tylko czy jest tam liczba czy jest puste)

 

i właśnie potrzebowałbym ilość wystąpień takiego wzoru w całej tabelce... (Wiem że można to policzyć ręcznie, ale w przyadku dopisywania ciągle nowych danych i mając z 18 różnych wzorów można się łatwo pomylić, a wydaje mi się że nie jest to skomplikowany problem, trzeba mieć tylko odpowiednia wiedzę której ja nie mam ;)

 

Kombinowałem cos w funkcjami "Licz.puste" i "Licz.jeżeli" ale niestety nie wiem nawet czy mam dobry pomysł...

szynszyl1337
komentarz
komentarz

sumować ręcznie komórki/ zakresy komórek? (6 lat bezsensownej informatyki w których cykl 3 letni był 2 razy powtarzany z kilkoma wyjątkami i przez tyle lat nauczyłem się sumować, mnożyć, odejmować i tworzyć tabele w arkuszu kalkulacyjnym ahh.... ta nasza edukacja)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.