x-kom hosting

Grafika-jak zacząć?

waz
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym nauczyć się tworzenia różnych grafik. Od czego miałbym zacząć? Jaki program wybrać?(myślałem o GIMPie)

Black_Tiger
komentarz
komentarz

GIMP na poczatek jest ok, ale ma bardzo denerwojcy osobny panel sterowania.

Sprobuj moze cos z pakietu Corella.

waz
komentarz
komentarz

OK ale z czego uczyć się tworzenia tej grafiki

GacekHC
komentarz
komentarz

Najlepiej zacznij odrazu od Photoshopa [google.pl < poszukaj instalki] Potem zacznij czytac tutoriale, jest tego pelno! [rowniez google.pl (wpisz 'tutoriale photoshop')] Mowie Ci jakos to bedzie ;) Po poczytaniu tutkow, jezeli jeszcze masz wyobraznie, powinny wyjsc dobre prace :) POWODZENIA!

Peace!

zeniTh
komentarz
komentarz

dokladnie

nie baw sie z gimpami czy innymi tam

zacznij od photoshopa na poczatek poswiec mu troce czasu zeby go opanowac a pozniej juz tylko szlifowac ten kunszt :)

Apex
komentarz
komentarz

Moim pierwszym programem był Gimp ale jakoś mi nie odpowiadał więc pobrałem photoshopa i jazda! :)

waz
komentarz
komentarz

Którą wersję Photoshopa wybrać? Czy któraś jest po Polsku?

Apex
komentarz
komentarz

Wiesz co? Lepiej mieć wersję angielską, ponieważ dużo łatwiej będzie Ci w tutorialach się odnaleźć. Polecam CS2.

Don Corleon
komentarz
komentarz

Dokładnie, lepiej przejść od razu na głęboką wodę. Łatwiej ci będzie, również polecam CS2

Tu masz kilka ciekawych VIDEO-TUTORIALI Photoshop.pl

waz
komentarz
komentarz

Przekonaliście mnie do Photoshopa. Zaraz go pobiorę.

Oto moja pierwsza praca(na razie w GIMPie)

2c8d1ff82fc221e3.png

Gość
komentarz
komentarz

Pracy nie będę oceniał, bo wygląda to jak... ee... dobra, brzydko.

Jedyna różnica, którą zauważyłem między CS a CS2: CS2 działa 2x wolniej.

A prawdopodobnie jak miałbyś polską wersję, mógłbyś przełączać się miedzy językiem polskim a angielskim, ja tak miałem w CS.

waz
komentarz
komentarz
Pracy nie będę oceniał, bo wygląda to jak... ee... dobra, brzydko.

Wiem o tym ale w końcu trzeba od czegoś zacząć :D B)

Apex
komentarz
komentarz

E tam nie jest zła :)

ambas
komentarz
komentarz

Najlepiej zacznij od fragmentów prac (ciekawe formy napisów, jak zrobić błyskawicę, słońce itp.) a dopiero potem twórz całe prace, taka moja mała propozycja. Ja zaczynałem tworzyć coś w grafice przerabiając zdjęcia samochodów tj. Virtual Tuning, dzięki temu nauczyłem sie wielu pożytecznych rzeczy (np. dokładne zaznaczanie, retusz itp.)

waz
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna sygnaturka(chyba lepsza od poprzedniej)

056646f74ff203fe.png

PS. Może by zrobić taki temat w którym prezentowanoby pojedyncze sygnaturki czy jakieś grafiki?

AMBAS - chyba tak zrobie jak napisałeś

xGULAx
komentarz
komentarz

jestem kolejnym, który poleca ci programik photoshop (najlepiej CS2)... najlepiej załatw sobie polską wersję, bo wtedy więcej rzeczy zrobisz sam bez tutoriali (chociarz tutki tez polecam) ta twoja pracka nie jest taka zła, ale napis to byś mógł poprawić ;p

pzdr

waz
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Photoshopa i niestety muszę się wstrzymać do lutego bo na moim 5-letnim kompie strasznie się przycina. Także na razie musi być gimp.

ambas
komentarz
komentarz

A jaką wersje zainstalowałeś? Ja też mam starego kompa i CS2 bardzo wolno chodził dlatego używam wersji 7 i chodzi nawet szybko.

waz
komentarz
komentarz

Ja mam wersję 9.0

Xilomion
komentarz
komentarz

Według mnie Photoshop czy jak niektórzy wolą Photoshit, jest gorszy niż GIMP. A do okienek można się przyzwyczaić. Po pierwsze est darowy, po drugie jest prosty w obsłudze i masz wszystko łądnie opisane. Po trzecie i ostatnie, można w nim zrobic to wszystko co w Photoshicie, a nawet więcej, bo jest bardziej wygodny do dodawanie skryptów, pędzli itp.

A i co do sygnów. Po pierwsze render jest za bardzo widoczny, tło powinno być bardziej urozmacione, po drugie ramki 1px, w biały lub czarnym kolorze obowiązkowo.

Bierzesz obrazek.

Ctrl + A - zaznaczasz wszystko

Zyznaczenie -> Zmeinijesz... o 1px.

Ctrl + I - odwróć zaznaczenie

Wypełniasz na biało lub czarno.

Ctrl + Shift + A - odznacz.

Pozdro:D

waz
komentarz
komentarz

Na razie będę robił w Gimpie. Co do ramek to nie wszystkie obrazki muszą je mieć

d23a39509ca904b0.png

Edit:

Miało wyjść coś innego a wyszło tak:

ba4ee022f7c3292f.png

Xilomion
komentarz
komentarz

Sygnaturki i userbary powinny. Inne, rzeczy nie mające określenie nie muszą, jednak wtedy dobrze się prezentują.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.