x-kom hosting

Fedora 8

lukasz_13_94
utworzono
utworzono

Fedora to darmowy projekt powstały pod auspicjami Red Hata – jednej z większych firm działających na rynku wolnego oprogramowania. Dystrybucja ta z powodzeniem może służyć do codziennego użytku na domowych i firmowych komputerach. Podobnie jak to było w przypadku innych dystrybucji, także ta zamieszczona jest jako plik ISO.

snap1gq8.jpgsnap2xe9.jpg

Black_Tiger
komentarz
komentarz

A to co reklama jakas, czy jak ????

Kazdy, kto troche wiecej korzysta z Linuxa, wie ze dla Firma to tylko SUSE(-Novell) spelnia wszystkie standardy.

Nie przez przypadek wlasnie SUSE zostal przeciety przez konsorcjum NOVELLA.

A dla domu, hmm.... Mandrake jest duzo bardziej zaawansowany.

Zarov
komentarz
komentarz (edytowane)
A dla domu, hmm.... Mandrake jest duzo bardziej zaawansowany.

Lol

Nie wygląda to jak news, popraw bo inaczej będę musiał wywalić temat do kosza. News powinien zawierać jakieś informacje o zmianach, oprogramowaniu i nowościach. Nic z tego tutaj nie ma.

EDIT

Cóż, nic z tego nie będzie. Temat przenosze do działu Linux jako ogólną dyskusję o dystrybucji Fedora.

localh0st
komentarz
komentarz
A dla domu, hmm.... Mandrake jest duzo bardziej zaawansowany.

Hm, ciekawe... Mandrake już nie ma to po pierwsze. Teraz jest już Mandriva (chyba od 2004 roku).

I ta dystrybucja to.... kataklizm. Określiłbym gorzej, ale nie wypada na tym forum.

ciaciama
komentarz
komentarz

Dobra to była fedora 3. A Mandrake nie ma od 2006 roku. Fedora to jedna z najbardziej... nieudanych dystrybucji. Tutaj mówię od wersji 6. Fedora strasznie wolno działa nawet na wypasionym sprzęcie.

Kamix
komentarz
komentarz
Kazdy, kto troche wiecej korzysta z Linuxa, wie ze dla Firma to tylko SUSE(-Novell) spelnia wszystkie standardy.

Dla domu Mandriva to raczej kiepski wybór, jak chcesz mieć bardzo prostego, stabilnego linuksa na desktopa to bierz właśnie openSuSE. Wiele się na nim nie nauczysz, ale za to obsługa jest banalna. Konfiguracja YaST. I co nieczęsto spotykane w takich systemach jest naprawde stabilny, nawet czasem śmiga na serwerach :)

A co do Novella to główne wtyka nos do swojego komercyjnego SUSE.

Zarov
komentarz
komentarz

Fedora na samym początku była poligonem dla Red Hata do testowania różnych rozwiązań itd, obecnie Fedora jest taką samą zwykłą dystrybucją jak każda inna.

ciaciama
komentarz
komentarz

No ale żeby mieć SuSE to trzeba mieć przynajmniej 512 MB ramu (to chyba minimum). Ja osobiście polecam dystrybucjie takie jak Debian i jego pochodne.

Kamix
komentarz
komentarz

Ciaciama openSuSE wymaga min. 256MB RAM-u, ale ja nigdy na takim confingu nie próbowałem, za to sam mam SuSE(jego godziny już policzone) na 512 RAMu i śmiga bez problemów :)

Ja osobiście polecam dystrybucjie takie jak Debian i jego pochodne.

Właśnie ściągam Debiana i zobaczymy co z tego wyjdzie :) Ale Ubuntu(jest oparte na debianie) niezbyt bym polecał.

ciaciama
komentarz
komentarz
Ciaciama openSuSE wymaga min. 256MB RAM-u, ale ja nigdy na takim confingu nie próbowałem, za to sam mam SuSE(jego godziny już policzone) na 512 RAMu i śmiga bez problemów :)

Właśnie ściągam Debiana i zobaczymy co z tego wyjdzie :) Ale Ubuntu(jest oparte na debianie) niezbyt bym polecał.

Ja mam Debiana i jest świetny. Jeszcze wczoraj "byłem na niego zły".

Dlaczego nie polecasz Ubuntu? Przecież to jest świetne distro dla początkujących, lepsze od SuSE, bo można się czegoś na nim nauczyć.

Zarov
komentarz
komentarz

Tak, tylko że Ubuntu wolało nowe pakiety niż stabilność, ale temat dotyczy zupełnie innej dystrybucji.

ciaciama
komentarz
komentarz
Tak, tylko że Ubuntu wolało nowe pakiety niż stabilność, ale temat dotyczy zupełnie innej dystrybucji.

Ubuntu napewno jest lepsze od SuSE. Co do stabilności to dużo nie mogę powiedzieć chociaż Ubuntu miałem kilka miesięcy i byłem zadowolony. Jednak wersja 7.04 miała coś czego nie ma 7.10 m.in dlatego przesiadłem się na Debiana.

Kamix
komentarz
komentarz
Ubuntu napewno jest lepsze od SuSE.

Każdy ma inny gust, ale bym tego w życiu nie powiedział. Miałeś openSuSE powyżej 10.2 i wyżej ? Nawet zobacz, jak środowiska są w tych distro dopracowane. Każdy szczegół w SuSE, a w [K]Ubuntu jak wyszło. Tylko teraz nie cytujcie "Co dobrze nie działa, niech dobrze wygląda", bo to nie jest prawda. OpenSuSE jest dużo, dużo stabilniejsze. Ubuntu też kiedyś troche miałem. Może to się zmieni SuSE jest od 1994 roku i zaczynało jako komercyjna. Ubuntu jest dużo młodsze, ale nie sądze, żeby kiedykolwiek wyprzedziło openSuSE.

bo można się czegoś na nim nauczyć.

Zalezy, czy ktoś chce się uczyć. Może ktoś chce system który będzie bardzo prosty.

I to jest mój ostatni post na temat innych disto w tym temacie.

Pozdrawiam.

ciaciama
komentarz
komentarz

Korzystałem z openSuSE 10.3 tyle ile instalowalo się u mnie + ok. 30 minut na korzystanie z samego systemu i nie byłem jakoś zachwycony. Z "SuSOwatych" dystrybucji najbardziej podobała mi się Mandriva.

Ja też pozdrawiam.

localh0st
komentarz
komentarz

Mandriva jest od 2005 roku. W 2004 Mandrake zbankrutował. W 2005 roku instalowałem Mandrivę 2006, bodajże była to dość nowa wersja.

W Mandrivie każda dystrybucja jest oznaczona numerem, co rok późniejszym niż rok bieżącego wydania.

Kamix
komentarz
komentarz
W 2004 Mandrake zbankrutował.

A ja w Linux Magazine czytałem, że się połączyli. Znalazłem ten numer :D Mandrakesoft połączył się z Conectiva. Było to w numerze Maj 05, czyli localh0st dobrze napisał :)

Jak ktoś chce to moze zeskanować i podesłać :)

Zarov
komentarz
komentarz

Panowie bo zaraz nagrodzę warnami. Jest temat do takich rozmów już.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.