x-kom hosting

Dlaczego nikt nie lubi Visty?

VisteRR
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie, czemu Windows Vista to znienawidzony system? Moim zdaniem to system stabilny i wydajny, system jak każdy inny. Może mógł być kiepski w 2007 roku kiedy wychodził, wtedy każdy sądził że ma za duże wymagania w stosunku do Windows XP i po prostu Vista nie działała dobrze na ich maszynach. Teraz są do niej dwa Service Packi i działa bardzo dobrze, więc nie widze powodu do jej nielubienia. Tak tak, wyszedł już Windows 7 i Windows 8 które są bardzo dobrymi systemami, ale czy warto zapominać o Viście? Ja osobiście jestem użytkownikiem tego systemu, mam Windows Vista Ultimate x64 SP2 (w pełni legalny) i sprawuje się swietnie, zupełnie tak jak Windows 7 czy Windows 8. No więc zapraszam do dyskusji, warto zapominać o Viście na rzecz 7 i 8 czy jednak dać jej szansę? :)

ali772
komentarz
komentarz

Ja osobiscie uwazam, ze Vista to bardzo fajny system, a wrecz moj ulubiony. Oczywiscie ludzie mowia ze win7 lepszy, ale to w koncu ulepszona Vista z lekko zmienionym interfejsem (wiem, ze kod byl pisany na nowo, ale badz co badz to ulepszenie Visty). Mysle, ze ludzie sa zniecheceni po pierwszej wersji Visty, gdzie nie bylo jeszcze do niej SP.

Wytapane z mojego LG Swift L5 II

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Temat poruszany był wiele razy. Często był instalowany na netbookach, przez co wolno chodził na nich i to innych zniechęcało do tego systemu, miał dużo wyższe wymagania w porównaniu do XP. Co do porzucenia systemu to przestałem korzystać z Windowsa 7 na rzecz Debiana :p

Axel
komentarz
komentarz

Vista w chwili wydania miała masę błędów i wysokie jak na owe czasy (w 2006 roku jeszcze mało który PC miał więcej niż 1 GB pamięci) wymagania sprzętowe. Czarę goryczy przelało to, że była masowo instalowana na słabiutkich laptopach z 512 MB pamięci, które nie były praktycznie w stanie tego systemu uciągnąć. Może w kwestii stabilności coś się zmieniło po wyjściu SP, nie miałem osobiście okazji tego sprawdzić, ale powiem Ci, że z XP było podobnie lat temu *naście - Dopiero po którymś kolejnym SP był w miarę używalny. Pamiętam, że parę lat po wyjściu XP jeszcze sporo osób jechało na 98/2000. A ludzie zapomnieli o Viście głównie dlatego, że MS w niedługim czasie wydał 7, a potem 8. Dla porównania, XP był obecny na rynku jakieś 5 lat przed wyjściem Visty, okres między Vistą, a 7 był o wiele krótszy.

Cali80
komentarz
komentarz

A ja nie lubię Visty bo muszę z niej korzystać w pracy. 

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz

A ja tam lubię Vistę. Korzystam z niej od początku mojego pc i od początku dobrze sie spisuje :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Kiedy pracowałem w serwisie laptopów, miałem okazje to sprawdzić.
Dwa identyczne laptopy.. świeżo wgrany system na jednym win7 a na drugim vista.
Kopiowałem te same pliki i instalowałem te same programy (antywirus, office itp itd..)
podczas kopiowania na viście pisało 40minut a na win7 pisało 5 minut... jednak skonczyło kopiować w tym samym czasie.
czy to jest normalne ;p hehe
vista jest bardziej niedorobiona i zmulona i z bugami ;)

Edytowane przez Gość
lukee8
komentarz
komentarz

Moja DV5 Była z vista a nie miała słabego procesora czy mało ramu:) Jak na tamte czasy to był super wydajny laptop a i tak vista po kilku miesiacach nie pozwalala skopiowac nawet jakiegos wiekszego pliku bo sie zawieszała. Po zmianie na 7 działała az do smierci grafiki.

Nie wiem czemu cinomatic usunal moj post:P

Gość
komentarz
komentarz

w pavilonach DV zawsze pada grafika.. ogólnie HP to tak specjalnie robi ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czemu cinomatic usunal moj post:P

Ze względu na spam, czyż nie?

Ja miałem: Dos -> 95 -> ME -> XP -> 7 -> 8.1
Nie miałem Visty zatem nie wiem. Widziałem jednak ten system na Uniwersytecie Śląskim na komputerach był i działał nawet znośnie. Zatem nie mogę nie polecać jego.





[spoiler]logo.GIF[/spoiler] Edytowane przez Igorrodz
Gość
komentarz
komentarz

rowniez mialem do czynienia z vista, w ramach sprostowania i wyjasnienia zacznijmy od tego czym jest vista, a mianowicie vista bazuje na xp z ladniejsza szata graficzna - niestety ale w praktyce taki skladak okazal sie byc niewypalem z racji swojej niestabilnosci stad tak szybkie powstanie 7mki - pragne przypomniec ze na jednej z konferencji ktos z zalogi microsoftu oficjalnie przyznal ze vista byla ich porazka nie tylko ze wzgledu braku sukcesu ale pod katem technicznym , teraz powstala 8mka dziala z tego co czytam fajnie z jednym mysle ze waznym mankamentem - niezbyt wygodna w obsludze bez dotykowego ekranu tak wiec podsumowywujac ja kurczowo sie trzymam swojej 7mki ;)

lukee8
komentarz
komentarz

w pavilonach DV zawsze pada grafika.. ogólnie HP to tak specjalnie robi ;)

No co ty nie powiesz ^^ Wtedy jak kupowałem ten objaw nie był jeszcze znany, malo tego nie było ich nawet jeszcze w pl sprowadzalem :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

racja, ponoć TYLKO do 2009 taką lipe nvidia robiła z układami bga ;p

Edytowane przez Gość
VisteRR
komentarz
komentarz

pragne przypomniec ze na jednej z konferencji ktos z zalogi microsoftu oficjalnie przyznal ze vista byla ich porazka nie tylko ze wzgledu braku sukcesu ale pod katem technicznym

No tak, ktoś przyznał, ale to była tylko taka zagrywka żeby 7-mka się lepiej sprzedawała ;) Ja posiadam Vistę od 2008 roku i przyznam, że było z nią troche problemów, ale niedługo wyszedł SP1 i nie miałem już problemów z wydajnością, czy, tak jak kolega wspomniał, z kopiowaniem plików. Gry chodzą świetnie, nawet te z dużymi wymaganiami, niemalże tak jak na moim laptopie z Win 8, który ma podobną specyfikację techniczną do mojego komputera :E  Co do interfejsu Aero, który bardzo ponoć obciążał komputer, to przecież można go wyłączyć, Vista wygląda ładnie nawet w podstawowej wersji ;) Także teraz Vista to system wydajny, niemalże tak jak Windows 7, widziałem go nawet niekiedy w szkołach. Oczywiste, że teraz już nikt nie wróci do Visty i nie da jej nawet szansy, tylko czemu mówią że to zły system, chyba nie powinni się wypowiadać jeśli używali go tylko na laptopach tam nie wiem z 512MB ramu. Wrong way :niemowie:

Igorrodz
komentarz
komentarz

Steve Ballmer: Vista była moją największą pomyłką w Microsofcie

 

Steve Ballmer, który odchodzi ze stanowiska CEO w Microsofcie, udzielił jednego z ostatnich wywiadów w swojej karierze jako szef amerykańskiego giganta. Przyznał się w nim, że system Windows Vista był jego największą i zarazem jedyną pomyłką w przeciągu ostatnich kilku lat.

 

W rozmowie z Mary Jo Foley Steve Ballmer przyznał się do swoich największych błędów. W jego odczuciu najgorszy moment 13-letniej kariery w Microsofcie nastąpił podczas premiery Visty. „Uważam to za największy błąd nie tylko dlatego, że Vista nie była tak dobra, jakbyśmy tego chcieli. Pracowaliśmy nad nią 5 albo 6 lat, a później musieliśmy ją naprawiać. I tak właśnie powstał Windows 7. Nasz najlepszy zespół przez 7 czy 8 lat pracował nad jednym systemem. Staliśmy w miejscu przez cały ten okres. W tym czasie nasi najlepsi ludzie mogli zajmować się rozwojem innych dziedzin, np. telefonów. Później długo musieliśmy to nadrabiać” – przyznaje Steve Ballmer w wywiadzie.

 

Ballmer wziął na siebie całą odpowiedzialność za porażkę z Windows Vista. Nadmienił przy okazji, że nadrobienie zaległości zajęło firmie 5-6 lat. Wywiad nie miał jedynie negatywnego odzewu. Aktualny szef Microsoftu przyznał, że jest dumny z faktu, iż konsola Xbox One posiada niemal pełnoprawnego Windowsa na pokładzie.

 

Steve Ballmer nie był najlepszym szefem Microsoftu, choć należy pamiętać, że to właśnie za jego kariery wydano Windows 7, który jest aktualnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie i z pewnością jeszcze przez długi czas nim będzie.

źródło: http://windows7.pl/aktualnosci/steve-ballmer-vista-byla-moja-najwieksza-pomylka-w-microsofcie.html

michal1400
komentarz
komentarz

Korzystałem z Visty i nic do niej nie mam. Oczywiście wolę 7, którą mam u siebie teraz na wszystkich komputerach, ale Vista sprawowała się też całkiem nieźle :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

nie chce nikogo tym obrazić ale większość osób raczej tylko "pocztę sprawdza" a potem pisze  ..nie ma różnicy ;)

Edytowane przez Gość
Igorrodz
komentarz
komentarz

@UP

Ale o co Ci chodzi...?

#include
komentarz
komentarz

nie wiem czemu - ja gdy siadałem poraz pierwszy przy stanowisku w szkole miałem na wejściu myśli, że Vista będzie zamulać lub ciąć - lecz gdy przepracowałem już pół roku na tym systemie mogę powiedzieć, że do biurowej pracy się nadaje. Przynajmniej u mnie zdała test :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.