x-kom hosting

Zawieszanie się komputera i BSOD'y!

mtm97
utworzono
utworzono

Witam otóż mam nietypowy problem z moim PC:(. Otóż podczas grania w gry typu NFS Most Wanted 2, Fifa 12,13,14, Far Cry 3 pojawia sie taki oto problem Ekran się zawiesza ale dziwięk dalej jest. Ekran robi sie czarny potem powraca do gry z komunikatem "Sterowniki ekranu przestały odpowiadać ale odzyskały sprawność". Próbowałem bardzo wielu rzeczy takich jak:instalowanie strszych steroników, wyłaczania przyspieszenia sprzętowego w Adobe Flash Player aż wkońcu wgranie nowego systemu i to nie pomogło. Więc oddałem komputer do serwisu ponieważ miałem jeszcze części na gwarancji. W serwisie postawili na karte graficzną i wysłali ja na gwarancje karta po 3 tygodniach przyszła z kwitkiem że została naprawiona. Podłączam komputer właczam gre a to odrazu to samo :/ . Zdenerwowałem sie i zawiozłem na drugi dzien spowrotem komputer do serwisu i ponownie wysłali karte na gwarancje po 3 tygodniach przysłali mi nową już troche inną karte graficzną ale z tymi samymi parametrami. Po podłaczeniu komputera ku mojemu zdziwieniu znów dzieje się to samo :(. Postanowiłem samemu sprawdzić pamięć ram wypiąłem jedną kość potem drugą i na obydwóch to samo. Natomiast na tej nowej karcie graficznej nie powraca już do gry tylko ekran gasnie miga widać troche pulpitu i BSOD (podam zdjecie) . Zawiozłem jeszcze raz komputer do serwisu i założyli mi inny zasilacz abym sprawdził czy bedzie dalej to samo. Na nowym zasilaczu wciąż to samo :/. Ja już nie wiem o co chodzi z tym komputerem:(. Testowałem stabilnosć procesora w OCCT wyniki był pozytywny. Prosze o szybką odpowiedz badz rady. Dziękuje bardzo. Pozdrawiam:)

 

 

Moje specyfikacje komputera:

Zasilacz: Chieftec 400W
Płyta główna: Asus F1A55-M-LX
Karta Graficzna: Radeon HD 6750 1GB DDR5(aktualnie Gigabyte Radeon HD7770 1GB DDR5)
Dysk: 500GB SATA
Procesor: AMD Athlon II x4 2.6 GHz

 

BSOD'y w załączniku.

 


Dodam jeszcze, że Bios został zaaktualizowany.

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

 

Dodatkowe zasilanie do karty graficznej podłączone ? 

lukee8
komentarz
komentarz

Bład powoduje karta graficzna.

zaktualizuj BIOS płyty gł. (jeśli dostępny)
zainstaluj najnowsze catalysty
sprawdź stabilność CPU w OCCT

Zmniejsz taktowanie gpu o 50mhz?

lukee8
komentarz
komentarz

Nic nie pisze tam czy aktualizowałes BIOS:)
Byc moze płyta głowna ma uszkodzone pci

Youki
komentarz
komentarz

Odistalowałeś dokładnie wcześniej sterowniki od wcześniejszej karty graficznej ?

 

Podaj dokładny model tego Chiefteca.

mtm97
komentarz
komentarz

Jezu ale na innym zasilaczu jest to samo to jakie ma to znaczenie ? :D tak wyczyściłem programem  Driver Sweeper :)


lukee8, zobacz nad załącznikiem "Dodam jeszcze, że Bios został zaaktualizowany." :D

mtm97
komentarz
komentarz

Odpowie ktoś, czy już wam sie pomysły skończyły ? :D


Youki, najłatwiej nazadawać pytań a potem sie nie odzywać :D 
Youki
komentarz
komentarz

Pamięci RAM testowałeś już ?

mtm97
komentarz
komentarz

Tak na obydwóch kościach to samo.


Jutro zawoże komputer spowrotem do serwisu i mam dylemat czy mówić im odrazu aby wysłali tą płyte główna na gwarancje czy niech szukają dalej ? :/

Youki
komentarz
komentarz
płyte główna

Płyte główną czy kartę graficzną ?

 

Nie testowałeś karty w innym PC ani innej karty na Twojej płycie ?

mtm97
komentarz
komentarz

przeczytaj jeszcze raz post , mam już nową karte graficzną i jest to samo czyli to nie karta nie zasilacz i nie ram :D

Youki
komentarz
komentarz

Nowa nie oznacza sprawna ;) 

 

innej karty na Twojej płycie

Masz możliwość ?

 

Jeśli inna karta graficzna też będzie świrować to możliwe, że został uszkodzony slot PCI_E.

mtm97
komentarz
komentarz

tak u kolegi było dobrze na tamtej pierwszej karcie :D

Youki
komentarz
komentarz

To możliwe, że uszkodzony masz slot na płycie głównej.

mtm97
komentarz
komentarz

Dobra to powiem żeby wysłali płyte na gwarancje. Dzięki za odpowiedzi :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.