x-kom hosting

Pamięć Ram a Photoshop

gieks24
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z ramami, otoz na moim VAIO mam 8gb ramu i system 64-bitowy Windows 7, ale mój Photoshop tak jak by ich nie widział. W preferencjach programu jest napisane, że dostepny ram to nieco ponad 3.2GB. Dlaczego nie widzi całej reszty ? Zależy mi na wydajności Photoshopa i chciałbym mu przypisać ok 6 lub 7 GB Ramu. Mam Photoshopa CC 64-bit, więc dlaczego nie widzi całego ramu, tylko tyle co widziały wersje 32-bitowe ? Pozdrawiam.

 

BogdanZwanyŁaskawym
komentarz
komentarz

Bo masz Windowsa 32bit zapewne.

gieks24
komentarz
komentarz

Przecież napisałem, że mam 64 bitowy Windows 7...

BogdanZwanyŁaskawym
komentarz
komentarz

To integra może zjada (choć wątpię)

Grot
komentarz
komentarz

Zacznijmy od podstaw. Ile widzi system?

Ile jest dostępnego - ile zjada system + oprogramowanie w tle?

gieks24
komentarz
komentarz

Nie orientuje sie w tym zbytnio, ale mam takie dane z monitora zasobów:

Pamiec fizyczna: Używana 2358 MB Dostepna 5676 MB

 

Dostepna: 5676 MB

Podręczna:  2007 MB

Razem: 8174 MB

Zainstalowana: 8192 MB

 

Sprawdzałęm to jak miałem załączoną tylko przeglądarke

 

W preferencjach Photoshop widzi dokładnie 3225 MB dostępnego Ramu

Grot
komentarz
komentarz

U mnie CS 6 widzi 7173MB z 8192MB. Ciekawa sprawa, bo widzi że masz wolne ponad 5,5 GB. 

Upewnij, się że Photoshop jest 64 bit. W tym celu uruchom go, a następnie menedżer zadań (Ctrl+Shift+Esc), i prawym przyciskiem na Photoshop, po czym przejdź do procesu. Jeżeli bo .exe nie będzie *32 to aplikacja jest 64 bitowa.

http://i58.tinypic.com/izrwb7.jpg

Nie wykluczam że miałeś dwie wersje instalacyjne (x86 i x64) i się pomyliłeś - każdemu się może zdarzyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.