x-kom hosting

0xa0000001 po instalacji sterowników AMD

LeStef
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam Serdecznie.

 

Sprzęt:

- Płyta główna Asus M5A97 R2.0 AMD 970 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

- Procesor AMD X8 FX-8320 3.5GHz BOX FD8320FRHKBOX 2600

- Karta graficzna MSI Radeon R9 270X 4GB DDR5 256BIT 2DVI/HDMI/DP BOX - (R9 270X GAMING 4G)

- Pamięć Patriot ViperX 3RD 2x4GB DDR3 1866MHz CL9 1.5V, XMP 1.3 Dual Channel (PV38G186C9K)

- Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

- Dysk SSD Kingston 60GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (odczyt/zapis, 450/450MB/s) (SV300S37A/60G)

- Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

- Monitor LED LG 22EA53VQ-P (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 21,5"/LED/FHD/5ms/5mln:1/DVI/HDMI/AH-IPS

 

Posiadam nowy komputer od ponad miesiąca ze wszystkimi nowymi częściami, na początku było wszystko cacy. Wiedźmin 2 i War Thunder grałem na najwyższych wymaganiach i byłem zadowolony, raz się trafił bluescreen, ale zignorowałem również bywały jakieś błędy wyświetlania, ale to w przeglądarce, jakieś czarne kwadraciki i podobne, ale to chwilowe było. Od trochę ponad tygodnia, objawy się nasiliły do tego stopnia, że nie da się korzystać z komputera. Poczytałem wiele na temat podobnych problemów jak mój i podjąłem takie kroki, lecz nic nie pomogło:

- Aktualizacja sterowników karty graficznej do najnowszych (BETA i stabilnych)

- Aktualizacja BIOS

- Pozostawienie samych sterowników bez Catalyst Control Center

- Starsza wersja sterowników z płytki co na początku chodziły dobrze też już nic nie daje

- Reinstalacja całego systemu i wgranie najnowszych stabilnych sterowników

- Łączyłem monitor z kartą kablem D-SUB z przejściówką na DVI-D, lecz zmieniłem na kabel DVI-D dual link

 

Wyjaśnię dlaczego nazwałem temat "... po instalacji sterowników AMD" , ponieważ gdy nie mam sterowników graficznych to żaden problem nie występuje. W żadne gry nie zagram, ale komputer jest wtedy w pełni sprawny. Gdy zainstaluję sterowniki to zaraz ekran zacznie mi się dziwnie zachowywać oraz BSOD co kilka minut. Screeny z załącznika to zobrazują.

Program do podlądu BSOD: bluescreenview

Program do odinstalowania sterowników graficznych: Driver Fusion

 

Wyczerpały mi się pomysły i chcę zasięgnąć Waszej rady nim zgłoszę cokolwiek na gwarancję.

Z góry dziękuję za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

SP1 do systemu zainstalowane ? 

LeStef
komentarz
komentarz

Tak. Zapomniałem napisać, system: Windows 7 Ultimate 64bit zaktualizowany cały.

Youki
komentarz
komentarz

Dobra, jeśli masz jeszcze pliki w folderze Minidump to spakuj i wrzuć na jakiś Upload. 

Youki
komentarz
komentarz

Masz może możliwość sprawdzić działanie karty graficznej u kogoś innego w innym PC ? 

LeStef
komentarz
komentarz

Nie bardzo, żyję wśród laptopowców i sam wcześniej też miałem.

Youki
komentarz
komentarz

Obniż taktowanie rdzenia oraz pamięci o 50 MHz. 

 

Wyczyść resztki w rejestrze i zainstaluj z płyty sterowniki. 

LeStef
komentarz
komentarz

Mógłbyś pokierować jak obniżyć te taktowanie, trochę zielony jestem?

Rejestr czyścić za pomocą jakiegoś programu czy ręcznie?

Youki
komentarz
komentarz

Najlepiej ręcznie.

 

Przykładowo w programie MSI Afterburner. 

LeStef
komentarz
komentarz (edytowane)

Taktowanie rdzenia zmniejszyłem z 1080Mhz, a pamięci z 1400Mhz.

Z rejestru udało mi się znaleźć jedną gałąź związaną ze sterownikami ATI to ją usunąłem.

Wpierw musiałem sterowniki zainstalować potem program, bo inaczej nie była wykrywana karta graficzna.

 

Na razie jest w porządku, ale już tak bywało po przerwie bez sterowników.

Idę się wtedy przelecieć w War Thunder i dam znać.

 

//EDIT:

Że trzeba tam niżej jeszcze "apply" wcisnąć zorientowałem się po godzinie. Jest trochę lepiej, ale chyba nie tędy droga jak ja zmniejszam możliwości karty gdy ona powinna móc być jeszcze mocniejszą. Ekran w grze mi co jakiś czas mrugał, zgaszał się i podobne, a finalnie 1 blue screen mnie złapał. FPS'y również spadły w grze. Warto wspomnieć, że moim nieodłącznym kompanem jest ten komunikat i zlagowanie oraz mrugnięcie ekranu zapowiadające go.

icjo.png

Teraz się jakby uspokoiło, ale zaznaczam że te problemy nie łapią mnie tylko w grach. Przy normalnych przeglądaniu Internetu, folderów itp. też. Po tej zmianie taktowanie mniej krytycznych błędów czyli BSOD, ale za to ekran zrobił się chyba z 2 razy czarny lub taki szarozielony w paski, wymagało to restartu kompa.

 

Ten jeden BSOD nie różni się chyba niczym od poprzednich, ale wstawiam:

http://speedy.sh/adtRG/031414-6318-01.rar

Youki
komentarz
komentarz

Zwiększ troszkę power limit. 

LeStef
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie dało, a zwiększyłem o 2. Nawet dało mi wrażenie, że jest jeszcze bardziej niestabilnie.

Dałem też ten power niżej, ale też bez zmian. Ogółem nie mogłem już wytrzymać, bo z 7 BSOD wyłapałem to znów odinstalowałem te sterowniki przez Driver Fusion.

Wstawiam je w załączniku, wszystkie z numerem błędu tym co w temacie.

 

Nawet mi ekran szaleje zanim się zaloguje i zamiast BSOD spotykam też zawieszenie się kompa, a na ekranie mam wtedy jakieś paskowane tło.

1xuz.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Masz na kartę gwarancję jeszcze tak ?

 

Na jakich aktualnie jesteś sterownikach ? 

LeStef
komentarz
komentarz

Aktualnie? Już żadnych, odinstalowałem, bo nie dało się korzystać z komputera. Ale miałem jeszcze dziś z płytki "Catalysty softaware suite" 13.10, ale próbowałem też z 13.12 (najnowsze stabilne) oraz z BETA 14.2 , lecz zachowanie komputera takie same niezależnie od wersji.

 

Jak mówiłem, komputer jest całkowicie nowy i mam go trochę ponad miesiąc. Wszystkie papierki mam, a karta ma gwarancję 3 lata. Tylko czy to na pewno ona, a nie np. płyta główna?

Youki
komentarz
komentarz

Mało prawdpodobne, że płyta glówna. :) 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
LeStef
komentarz
komentarz

Wysłałem na gwarancję kartę graficzną w poniedziałek, mam już informację, że doszła i teraz czekam co dalej. Dam znać jak się potoczyła moja sprawa.

Dzięki Youki za pomoc ;) .

  • 1 miesiąc później...
LeStef
komentarz
komentarz

Trochę to potrwało, ale karta wróciła do mnie z gwarancji w tym tygodniu. Wymienili na nową, bo faktycznie była usterka.

Dziękuję za pomoc.

 

Można zamknąć ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.