x-kom hosting

Podlaczenie monitora zewnetrznego do MacBooka

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: offmyself ,
Igorrodz
utworzono
utworzono

Witam,

 

Posiadam MacBooka Whiteoznaczonego jako MB061ZH/A  z systemem operacyjnym MacOS X 10.6.4. Jako ze posiadam w domu nieuzywany monitor iiyama ProLite E2208HDS postanowilem podlaczyc go do mojego laptopa. W zwiazku z tym, iz moj bialy MacBook posiada zlacze miniDVI na allegro kupilem taka przejsciowke miniDVI -> DVI http://allegro.pl/adapter-mini-dvi-do-dvi-minidvi-kabel-macbook-24-5-i3943722653.html

Podlaczylem ja do laptopa z jednej strony a z drugiej kablem DVI do monitora. Wyglada to tak: MacBook -> przejsciowka -> kabel DVI -> monitor.

Nastepnie ustawilem odpowiednio system: Apple -> Preferencje systemowe -> Monitory -> tu ustawilem lustrzany ekran (po to, aby na jednym i na drugim urzadzeniu wyswietlane bylo to samo). Moj MacBook wykrywa poprawnie monitor - automatycznie podaje jego nazwe a w panelu na gornej belce moge wybrac jego rozdzielczosc oraz oddzielnie rozdzielczosc dla macBooka. Na ekranie monitora nie wiswietla sie jednak nic - monitor podaje tylko informacje "No Signal Detected!" (po odlaczeniu monitora od laptopa "Signal cable Not Connected!" - zatem MacBook widzi onitor (i na odwrot).

 

Co robie zle? Co zrobic aby na monitorze wyswietlal sie obraz z MacBooka?

 

Dodam, ze monitor jest calkowicei sprawny - po podlaczeniu do normalnego peceta z Widowsem wszystko dobrze sie wyswietla.

 

 

 

 

Wybaczcie brak polskich znakow diakrytycznych ale pisze z MacBooka, gdzie ich uzywanie jest utrudnione.

  • Rekomendowana odpowiedź
offmyself
komentarz
komentarz

Powiem Ci, że ja nie miałem okazji podłączać nigdy do macbooka monitora, tylko 1-2 razy jakiś projektor. Wg. mnie winna może być przejściówka bo sprzęty od Apple'a czasami mają fochy i działają tylko na w 100% oryginalnych przejściówkach. Ja używałem przejściówki z HDMI do DVI i ustawiałem wszystko tak jak Ty. Spróbuj sprawdzić czy przejściówka na pewno działa, ewentualnie spróbuj podłączyć inny monitor/telewizor.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

mysle ze tak jak mowi poprzednik moze byc winna przejsciowka

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Dziękuję Panowie za odpowiedzi w mojej sprawie - myślałem podobnie jak Wy ale wolałem się upewnić. Oddam zatem przejściówkę sprzedawcy (10 dni na zwrot towaru bez podaia przyczyny) i rozejrzę się za oryginalną od Apple.

 

Pozdrawiam serdecznie, Ig.

maciekj22
komentarz
komentarz

Próbowałeś przełączać manualnie klawiszem FN? Jeżeli to nie zadziała to przejściówka do wymiany.

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Sprawdziłem i to (przed chwilą) - FN + F7 oraz samo F7 nie dają oczekiwanego rezultatu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.