x-kom hosting

Program do tworzenia grafiki.

ktosik99
utworzono
utworzono

Chciałbym spróbować swoich sił, zarówno w 2d jak i 3d. Jakie są najlepsze programy do tego(darmowe, jeśli są)?

IntelFanBoy
komentarz
komentarz

Gimp, photoshop do 2d są moim zdaniem najlepsze ;) 

ktosik99
komentarz
komentarz

TWORZENIA GRAFIKI, nie obróbki, poza tym wolałbym coś bardziej profesjonalnego.

Wilson2231
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiscie do grafiki rastrowej najlepszy jest photoshop niestety licencja swoje kosztuje, jego darmowym odpowiednikiem jest gimp ale ma swoje wady dlatego lepiej zainwestowac w PS.

Do wektorów najlepszy jest illustrator lub CorelDraw.

 

Nie wiem co rozumiesz przez profesionalizm ale większość agencji reklamowych działających w tym kraju korzysta właśnie z wyżej wymienionych.

  • Dobra wypowiedź 1
IntelFanBoy
komentarz
komentarz

A myślisz że tworzyć nie możesz?! ... Proponuję Ci najpierw ogarnąć podstawy w PS/gimpie, potem mówić o profesjonalizmie  ;)

ktosik99
komentarz
komentarz

Oczywiscie do grafiki rastrowej najlepszy jest photoshop niestety licencja swoje kosztuje, jego darmowym odpowiednikiem jest gimp ale ma swoje wady dlatego lepiej zainwestowac w PS.

Do wektorów najlepszy jest illustrator lub CorelDraw.

 

Nie wiem co rozumiesz przez profesionalizm ale większość agencji reklamowych działających w tym kraju korzysta właśnie z wyżej wymienionych.

  dzięki wielkie

 

 

A myślisz że tworzyć nie możesz?! ... Proponuję Ci najpierw ogarnąć podstawy w PS/gimpie, potem mówić o profesjonalizmie   ;)

 

Ogarniam podstawy, po prostu te programy wydają mi się za bardzo pospolite..

IdCzarek
komentarz
komentarz

Photoshop - pospolity - prosze cię ...

 

 

a bardziej prof

 

SolidWorks
i
Auto Cad
 

sigmaPi
komentarz
komentarz

TWORZENIA GRAFIKI, nie obróbki, poza tym wolałbym coś bardziej profesjonalnego.

Photoshop jest jak najbardziej profesjonalnym narzędziem, ale masz po części rację. Jest on, tak jak i GIMP, narzędziem raczej do obróbki grafiki a nie jej tworzenia. Ale ale, i do tego ostatniego też się jak najbardziej nadaje!!!

 

Jeśli chcesz malować obrazy cyfrowe, to polecam Corel Painter (drogi!), ArtRage (ma fajną emulację farb olejnych), albo Krita, którą ostatnio zacząłem się bawić (wreszcie wyszła stabilna wersja pod Windows). Ta ostatnia aplikacja wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Jak na darmowy program jest niezwykle potężna.

 

Na start w 3D proponuję darmowy Blender i pewnie moja propozycja nikogo to tu nie zdziwi. Jest to pakiet, który pomoże wprowadzić cię w świat modelowania, animacji i renderowania. Doświadczenie w nim nabyte jak i gigantyczna baza użytkowników pozwoli na szybkie zaznajomienie się z zagadnieniami z dziedziny grafiki 3D. Aczkolwiek GUI Blendera jest jak dla mnie fatalne. No, ale masz to za co płacisz, jak to się mówi.

zordon321
komentarz
komentarz

jesli kazdy gimb ma ps z torrentow to jest on popularny ale malo osob wie co ten program potrafi

FaKeShit
komentarz
komentarz

Jeżeli masz umiejętności to i nawet w gimpie coś ładnego zrobisz ;)

 

 

Photoshop rast, Ilustrator wektor, jeżeli chcesz coś tworzyć to adobe ilustrator ci polecam i ew. obróbka późniejsza w photoshopie, 

 

Ilustrator do 2d i 3d świetny,   Lecz leżeli chcesz naprawdę coś profesionalnego to Cinema 4D polecam ;) Tutaj na prawdę z 3 jest się czym bawić ;)

ktosik99
komentarz
komentarz

jesli kazdy gimb ma ps z torrentow to jest on popularny ale malo osob wie co ten program potrafi

 

Właśnie o to mi chodziło, nie wiedziałem że to profesjonalny program bo co chwile słyszę że ten pedzio sobie przerobił ryj w ps i się jara itp. No ale skoro mówicie że można coś nim fajnie działać to spróbuję. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, temat do zamknięcia.

FaKeShit
komentarz
komentarz

Przykład co np robiłem w photoshopie to mój avatar, Nie jest to jakiś szczyt umiejętności :P Bo sam się dopiero uczę, ale jest to przynajmniej robione od czystego dokumentu bez jakiejś tam obróbki...

 

 

[URL=http://iv.pl/]66879374469625964203.png[/URL]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.