x-kom hosting

Błąd systemu

Hinek
utworzono
utworzono

Witam,

 

Jeżeli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Od pewnego czasu(od 3 dni) komputer się dziwnie zachowuje. Mianowicie raz chodzi przez kilka godzin i nic mu nie jest, a czasem(Najczęściej podczas przeglądania facebooka) komputer się resetuje i po ponownym włączeniu wyświetla komunikat o błędzie. Na początku myślałem, że to po prostu jakiś wirus, ale zeskanowałem Avastem, wyczyściłem CCleaner'em i występuje nadal, więc zrobiłem screen i liczę na waszą pomoc.

 

Mój sprzęt znajduje się w sygnaturze a jeżeli chodzi o Windows to XP Home Edition(Oryginalny)

Adrian93
komentarz
komentarz

zmien zasilacz na markowy bo ten co masz to nawet nie powinien sie nazywac zasilaczem :)

Youki
komentarz
komentarz

Witam!

 

Specyfikacja taka jak w sygnaturze ? 

 

Dodatki Service Pack do systemu operacyjnego masz zainstalowane ?

 

Sprawdż temperatury podzespołów zarówno w spoczynku jak i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor oraz pokaż screeny. 

 

Wykonaj skanowanie w zakładce Error Scan oraz pokaż zrzut ekranu z zakładki Health z programu HD Tune.

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

Hinek
komentarz
komentarz

@Adrian93 - Jeżeli nie powinien nazywać się zasilaczem, to dziwne, że mimo 3 uszkodzonych kondensatorów i 11 lat życia nadal działa bez zarzutów :)

 

@Youki - Specyfikacja taka jak w sygnaturce, SP zainstalowane, temperatury sprawdzam w OCCT(Spoczynek 40-46, stres 60-70 na boxowym chłodzeniu), ale zaraz pobiorę HWmonitor i dodam screeny oraz pliki z Minidump, chwileczkę.

Adrian93
komentarz
komentarz

@Adrian93 - Jeżeli nie powinien nazywać się zasilaczem, to dziwne, że mimo 3 uszkodzonych kondensatorów i 11 lat życia nadal działa bez zarzutów :)

 

 

 

AHA i ty sie nie boisz go uzywac w swoim kompie ?? O LOL

Verow
komentarz
komentarz

Adrian, sprawdź może jakie on ma podzespoły. Nawet ten niemarkowy wytrzyma to z palcem w... nosie.Wytrzymał tyle lat, spalić się może dziś albo za 2 lata. Dużej straty nie ma.

Hinek
komentarz
komentarz

Tutaj folder Minidump :  http://www.speedyshare.com/kZaE3/Minidump-Hinek.rar

 

Przepraszam, że tak długo ale wczoraj mi coś wypadło i późno wróciłem.

Adrian93
komentarz
komentarz (edytowane)

Adrian, sprawdź może jakie on ma podzespoły. Nawet ten niemarkowy wytrzyma to z palcem w... nosie.Wytrzymał tyle lat, spalić się może dziś albo za 2 lata. Dużej straty nie ma.

 

Jakie ma podzespoly to dobrze wiem i WIDZE slepy nie jestem , nawet jesli ma slaby sprzet to i tak jest cos warty , nigdy bym nie wsadzil zasilacza z "Czarnej listy" nawet do takiego komputera co on ma

Edytowane przez Adrian93
Hinek
komentarz
komentarz

Czarna lista, czarna lista i jeszcze raz czarna lista - a tak naprawdę, to jeżeli te zasilacze były by aż takie złe i w ogóle, to by ich nikt nie kupował i by ich nie produkowali, a jednak kupują i produkują i to na dużą skalę...No, ale jeżeli ktoś się urodził w czepku i ma bogatych rodziców to oczywiście nie będzie zwracał uwagi na zasilacze za 30-50 zł(Na dzień dzisiejszy chyba tyle kosztują te zasilacze do 500W), a kiedyś ludzie nawet nie wiedzieli o opcji "OC" i jakoś nie było czarnej listy i mimo iż to są te same zasilacze co 10 lat temu to jednak wymyślili czarną listę...Ale się rozpisałem :o 

Takie jest moje zdanie...

 

Chcę przypomnieć, że proszę o pomoc w sprawie błędów Windowsa, a nie o rozmówki na temat zasilacza.

Verow
komentarz
komentarz

Sprzedają bo jelenie się nabierają. W czepku urodzony? Za 100 zł można mieć używanego fortrona. 50 zł, a śpisz spokojnie. To że tyle lat wytrzymało, nie oznacza że ci jutro kompa nie zepsuje. Dlatego powstała czarna lista, bo kiedyś te zasilacze były spoko ale wraz ze zwrostem technologicznym zapotrzebowanie wzrosło i już tamte są niewystarczające. Dla ciebie, ten zasilacz jest wystarczający gdyż tak samo jak reszta kompa jest stary. Po modernizacji może ci to jednak wybuchnąć.

  • Dobra wypowiedź 1
Hinek
komentarz
komentarz

Okej, okej, koniec rozmów na temat zasilaczy. Pomoże mi ktoś rozwiązać problem z windowsem? Już co prawda ustało, ale chciałbym wiedzieć dlaczego pojawiały się błędy.

Hinek
komentarz
komentarz

Nikt ?:/

Adrian93
komentarz
komentarz

Sprobuj na innym zasilaczu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.