x-kom hosting

Ciągłe blue screeny

xImperator511
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 

 

Otóż mam problem z wyskakującymi blue screenami . Kłopot jest bardzo natarczywy gdyż przytrafiają sie one tzn pojawiają sie one BARDZO często  gdy gram w swoją ulubiona gre Leagune of Legends - występują one tylko i wyłącznie gdy komputer jest obciążony i co warte zaznaczenia gdy karta graficzna pracuje "ciężej"( podczas pracy komputera z procesami typu skype , przeglądarka , team speak itp. blue screeny nie występują , a razem są dla komputera tak samo uciążliwe jak w przypadku tej gry ) . Komputer był sprawdzany pod kątem zasilacza - jest ok . Dodam również , że "odświeżałem" zestaw około 3 miesiące temu była dodana grafika oraz pamięci ram . Komp był 3 razy oddawany do diagnostyki u mojego wuja który raz próbował przeinstalować całe oprogramowanie - nic to nie dało bluescreen się wyświetlał dalej tylko , że z innym błędem niż poprzednio . Drugi raz pod był sprawdzany pod względem dysku twardego i zasilacza - zostały wymienione niektóre elementy zasilacza , za 3 razem nawet nie wiem co się z nim dokładnie działo . Za każdym razem gdy komputer wracał z przeglądu kod błędu był inny - na dzień dzisiejszy prezentuje się następująco http://pl.tinypic.com/view.php?pic=1q3a1l&s=6 ( to nie moje zdjęcie ale kod jest ten sam - ale uwaga nie dotyczy to nawiasów tam tylko pierwszy się zgadza ) . 
Mój sprzęt : 

Procesor 
AMD Athlon 64 x2 4800+ 2.5 GHz

Ram : Kingstone 4 gb 667.

Grafika Msi GeForce GT 630 2gb 

Płyta główna : Asus M2V/MX <Green>

Zasilacz : Carbon 450

Myslę , że ważne tutaj jest przedstawienie dysku twardego - to tylko 40 gb - dosyc stary - ale sprawny .

Bardzo proszę o fachową pomoc gdyż ciągłe męczenie mnie tymi blue screenami jest uciążliwe . 

Edytowane przez xImperator511

Youki
komentarz
komentarz

Sam błąd 0x1E może na wiele rzeczy wskazywać.

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

Sprawdz temperatury podzespołów zarówno w spoczynku jak i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor i pokaż screeny,

xImperator511
komentarz
komentarz

Możesz podać dokładne położenie katalogu Minidump ? Dodam jeszcze , ze mam windowsa 7 64 professional 

Youki
komentarz
komentarz

C:\Windows\Minidump 

 

Sprawdz jeszcze temperatury jak pisałem wyżej.

Youki
komentarz
komentarz

A w mocnym spoczynku jak wyglądają temperatury ? 

 

Będziesz miał możliwość wziąć od kogoś inny, markowy zasilacz i sprawdzić czy problem będzie nadal występować? 

 

Przetestuj pamięci RAM, każdą kostkę osobną za pomocą programu memtest86+ jeszczę. 

xImperator511
komentarz
komentarz

Możesz mi podać konkretny link do najnowszej wersji tego programu bo nie ogarniam tej strony :D . 

Temperatura : 

Youki
komentarz
komentarz

Tam jest wszystko opisane.. :) 

xImperator511
komentarz
komentarz (edytowane)

Na ta chwile nie jestem w stanie sprawdzić kości Ram , ale jestem dosyć pewien , że to nie ich wina dobry producent 2 letnia gwarancja . Czy jest Pan zdolny wywnioskować coś z informacji które panu podałem ? 

Edytowane przez xImperator511
Youki
komentarz
komentarz

ale jestem dosyć pewien , że to nie ich wina dobry producent 2 letnia gwarancja

To nie ma nic do rzeczy, wszystko się psuję. 

 

Będziesz miał możliwość wziąć od kogoś inny, markowy zasilacz i sprawdzić czy problem będzie nadal występować? 
xImperator511
komentarz
komentarz (edytowane)

Sytuacja wygląda następująco : 
Ramy były sprawdzane - są ok .
Zasilacz  - co tego jeszcze nie wiem ale jest po naprawie ( ten co go mam powinien być sprawny ) .
Jeżeli będziesz tak uprzejmy zajrzeć od czasu do czasu jutro gdy będę miał więcej informacji będę wdzięczny , może dzięki współpracy uda nam się rozwiązać problem .

Edytowane przez xImperator511
Youki
komentarz
komentarz

( ten co go mam powinien być sprawny )

To szrot jakich mało, aczkolwiek nie koniecznie akurat musi być przyczyną. Podejrzewam jednak, że tak jest, dlatego warto się upewnić.

 

Ramy były sprawdzane - są ok

Testuję się 4-5 h minimum ;)

xImperator511
komentarz
komentarz

Ramy testował mój Wuja także bez obaw . 
Zasilacz też był przez niego sprawdzany 

Youki
komentarz
komentarz

Zasilacz też był przez niego sprawdzany 

Tak, a co dokładnie było wykonywane ? 

xImperator511
komentarz
komentarz

Zostały wymienione kondesatory przy okazji był sprawdzany

Youki
komentarz
komentarz

To nie oznacza, że wciąż jest sprawny i trzyma napięcia w normach :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.