x-kom hosting

Pomysł :D

piotrek_94
utworzono
utworzono

słuchajcie mam pomysł mam na kompie cos takiego do winampa co robi cos takiego ze diody num lock caps lock i scroll lock mrygaja w rytm muzyki. wiem ze pod klawiature nie mozna podłaczyc wiele diodek bo sie wejscie spali ale gdyby zrobic cos takiego ze ten zasilanie do lampek było by z innego zasilania a uruchamił by to ten program z winampa ( znaczy podłaczył bym kabel od klawiatury pod jakies diody a onny by własnie tak mrygały tylko ze zasilanie było by z innego zródła tak jak tyhttp://www.teampc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1115&Itemid=272

Adamcior
komentarz
komentarz

Witam :rolleyes:

a nie lepiej kupić na allegro takie katode migające w takt muzyki ? napewno bylo by o wiele łatwije i koszty pewnie podobne ...

piotrek_94
komentarz
komentarz

no to moze jakies link czy cos bo naprawde nie znam sie na tym

Zielok
komentarz
komentarz

Takie rzeczy możesz spróbować z klawiaturą pod USB, bo tam masz znacznie większe napięcie niż pod PS2.

  • 2 tygodnie później...
hawli
komentarz
komentarz
Witam :rolleyes:

a nie lepiej kupić na allegro takie katode migające w takt muzyki ? napewno bylo by o wiele łatwije i koszty pewnie podobne ...

a może włąsnie chodzi o to zeby zrobic samemu? :)

Adamcior
komentarz
komentarz
a może włąsnie chodzi o to zeby zrobic samemu? :)

może i o to chodzi , ale czy nie łatwiej kupić coś solidnego gotowego ? niż samemu się bawić lutować itd ... noo to chyba juz od osoby zależy jeżeli sie znasz na tym to czemu nie

Wadim999
komentarz
komentarz

Taa kupując gotowce bedzie duzo latwiej i drogo nie wyjdzie,

ale ja bawiac sie moimi diodami tez robilem wszystko sam

ze wzgledu na hobby i oczywiscie ladnie sie pozniej patrzy na efekty swojej pracy :>

beamerkun
komentarz
komentarz

Jeśli wyjście obecnych diod zastąpisz tranzystorem odpowiedniej mocy i nim będziesz sterował te dodatkowe ledy , to nie widzę problemów by zrobić po 20 diodek na num/caps/scroll lock

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.