x-kom hosting

Błąd "E" drukarka HP deskjet F4180

nychuu
utworzono
utworzono

Witam. Od pewnego czasu mam problem z swoim urządzeniem wielofunkcyjnym HP deskjet  F4180. Miałem przeprowadzkę, chciałem wydrukować pare dokumentów. Na laptopie miałem niedawno formatowanie dysku, ściągnąłem z strony hp, sterowniki do moje urządzenia. Instalacja przebiegła pomyślnie. Przed przeprowadzką jakieś pół roku temu kupiłem nowe oryginalnie kartridże. Po podłączeniu na konsoli drukarki pojawia się duża  litera "E" (powinno być "0"), dwie diody przy trzech kropelkach ciągle migają. Sytuacje przedstawiona na zdjęciu:

http://i62.tinypic.com/20f8dva.jpg

Skanowanie dokumentów, zdjęć działa. Kiedy chcę coś wydrukować, niby się drukuje, ale papier jest zupełnie czysty, jak nowy. Chodzi mi o to,że jest dźwięk kaset, że coś się drukuje,ale tak jak mówiłem papier czysty.Próbowałem wyjmować kartridże, wsadzać tylko jeden. Raz "załapało" i pokazał się stan czarnego tuszu, po ponownym włożeniu i wyłożeniu oba są niewidoczne. Pojawia się komunikat, "Problem z kasetami drukującymi", w miejscu dwóch kaset widnieją dwa czerwone X. Pod tym wszystkim widnieje jeszcze jeden komunikat: "Wystąpił problem z następującą kasetą drukującą: Czarny kaseta z tuszem

Zajrzyj do dokumentacji drukarki.". Wydaje mi się, że problem nie polega w kastach a "głębiej", przed przeprowadzką też po kupieniu nowych kartidży było to samo. Macie jakieś pomysły, jak rozwiązać ten problem?

miciugo
komentarz
komentarz

Takie (może głupie) pytania; nie pomyliłeś kaset, i nie wkładasz kolorowej w miejsce czarnej? Odkleiłeś folię z dysz? Jesteś pewien że to właściwe sterowniki?

nychuu
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie :), wkładam tak jak jest narysowanie na klapie. Sterowniki ściągnięte z oficjalnej strony hp. Próbowałem reinstallować ,ale nic nie pomogło. 

Edytowane przez nychuu
sajamonix
komentarz
komentarz

A od kupna nowych kartridźy było coś drukowane ?Może przez te pół roku nieużytkowania tusz po prostu zaschnął ? A co z gwarancją masz? Jeśli tak to możesz spróbować zareklamować te kartridźe może to ich wina . 

exportez
komentarz
komentarz

To że nie drukował fakt tusz mógł zaschnąć, ale symbil E sygnalizuje error

masz uszkodzony elektronicznie kartridż lub kartridże. Należy wymienić. Możesz spróbować przeczyścić styki w karetce i na kartridżach. Jeśli nie pomoże to pozostaje wymiana.

nychuu
komentarz
komentarz

Chłopaki, jak kupowałem nowe kartridże to ten problem po jakimś czasie się pojawił i tak ciągnie... Ten elektroniczny kartridż czym mam przeczyścić? Wymiana, to w jakimś sklepie komputerowym, media markcie, czy trzeba ściągnąć z serwisu?  

exportez
komentarz
komentarz

kupowałeś oryginalne czy zamienniki?

nychuu
komentarz
komentarz

oryginalne z media marktu

exportez
komentarz
komentarz

przeczyść styki kartrydza i w keretce spirytusem

nychuu
komentarz
komentarz

Wyczyściłem, ale nic nie pomogło :/

exportez
komentarz
komentarz

to prawdopodobnie elektronika w nich uległa uszkodzeniu, włóż kasety pojedynczo i zobacz czy również będzie błąd

IdCzarek
komentarz
komentarz

sprawdził bym jeszcze czy tusze nie są po dacie

 

Nie mniej jednak wyglada mi to na padniętą glowicę

nychuu
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciągle to samo :/ . Całą drukarkę oddać do jakiegoś serwisu komputerowego czy szukać gdzieś serwisu stricte co naprawiają drukarki?

 

@IdCzarek kartridże są okej, sprawdzałem u kolegi, dobrze drukują.

Edytowane przez nychuu
IdCzarek
komentarz
komentarz

szukał bym serwisu drukarek, raczej nie komputerowego,

 

Jeżeli jesteś z Częstochowy bądź okolic moge polecić ci serwis.

exportez
komentarz
komentarz

poleć serwis drukarek może kiedyś się przyda

IdCzarek
komentarz
komentarz

www.naprawadrukarek.pl

nychuu
komentarz
komentarz

Jestem z Olsztyna, nie jest to małe miasto, coś powinni być :).

  • 3 lata później...
Annaoo7
komentarz
komentarz

Stary wątek ale miałam bardzo podobny problem niedawno z drukarką hp, po zrobieniu formatu na kompie.

To co pomogło to odinstalowanie zbędnego oprogramowania hp i pozostawienie jedynie niezbędnych sterowników drukarki i komputera.

Polecam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.