x-kom hosting

Problem z pierwszym uruchomieniem np. po nocy, drugie już normalne co jest przyczyną?

lenoor
utworzono
utworzono

witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie  takiego zachowania mianowicie jeżeli uruchamiam komputer po jakimś dłuższym czasie gdy był wyłączony właśnie np. po nocy to przy pierwszej próbie po naciśnięciu przycisku ekran jest ciemny dłużej niż zwykle, potem pojawia się czarny ekran z napisami czyli te wszystkie "rozpoznanie sprzętu" pisze tam zawsze usb coś pisze o napędach i dyskach, lecz tu już jest problem bo właśnie przy pierwszej próbie na tym ekranie jest wiele artefaktów a następnie wywala bluescreena który też jest posiekany artefaktami. Natomiast jeżeli tak jest i wyłączę go przez przycisk na zasilaczu i włączę jeszcze raz to uruchomi się normalnie.

jak może być tego przyczyna??? z góry dziękuję za każdą pomoc.

Dodam że grając w  gry nie mam problemów z artefaktami 

 

to są parametry tego kompa

Core 2 Duo E8400

Grafika: HIS ATI HD4870 1gb

Gigabyte P31-DS3L

2x1GB GoodRAM PC-6400 800MHz DDR2

Seagate Barracuda 7200.10 ST3250410AS 250GB

Modecom Premium 430W

offmyself
komentarz
komentarz

Wg mnie problem leży po stronie zasilacza. Pożycz od kogoś markowy zasilacz i zobacz czy wtedy będzie ok.

lenoor
komentarz
komentarz

Możliwe jest ze przyczyna tego jest zasilacz? Bo wystarczy ze zrobie restart z prądu i juz robi normalnie pod obciążeniem tez jest ok
Ktos jeszcze ma jakies pomysły, dzieki

offmyself
komentarz
komentarz

Bardzo możliwe, bo ja miałem identyczny problem kilka lat temu właśnie z identycznym zasilaczem jak Twój.

lenoor
komentarz
komentarz

a jakbym zmienił kartę graficzną na mniej prądożerną i wtedy ten problem by nie wystąpił potwierdziło by to winę zasilacza?

offmyself
komentarz
komentarz

Podmień zasilacz, a nie grafikę. To nie chodzi o to czy jest prądożerna czy nie. Zasilacz jest po prostu strasznie badziewny i tyle.

lenoor
komentarz
komentarz

okej rozumiem że jest badziewny, ale przez najbliższy tydzień nie mam możliwości podmiany zasilacza podmienił bym nawet na mój tyle że nie mam takiej możliwości a dziwne mi się wydaje to żeby była to wina zasilacza jeżeli mogę komputer uruchamiać po kilkanaście razy i jest ok ale po dłuższej przerwie (ostatnio po 6h) nie włącza sie poprawnie za pierwszym razem. tak podmienię zasilacz kiedy tylko będzie to możliwe. A o ile dobrze wiem to jeżeli zasilacz jest badziewny czyli ma niestabilne napięcia to jeżeli obciążymy go nie maksymalnie to już takiego problemu nie powinien mieć.

offmyself
komentarz
komentarz

o ile dobrze wiem to jeżeli zasilacz jest badziewny czyli ma niestabilne napięcia to jeżeli obciążymy go nie maksymalnie to już takiego problemu nie powinien mieć.

To źle wiesz, to brednie totalne. Czasami zdarza się że w idle zasilacz nie trzyma napięć a w stresie jest ok.

lenoor
komentarz
komentarz

okej może i tak, ale mimo co sprawdziłem napięcia miernikiem, po zwarciu zielonego i czarnego pinu (czyli idle bez obciążenie), i napięcia są stabilne to samo pod obciążeniem, co nie zmienia faktu że próbuję zmienić zasilacz jak tylko będzie to możliwe 

Dziękuję 

  • 3 tygodnie później...
lenoor
komentarz
komentarz

Witam rozwiązaniem okazała się wymiana karty graficznej, coś było z nią nie tak bo po wymianie na inny egzemplarz wszystko wróciło do normy 

Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Co nie zmienia faktu, ze masz wyrób pseudo zasilaczopodobny ( no chyba, ze wymieniłeś zasilacz) :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.