x-kom hosting

Pytanie dot. reinstalacji Win Vista

BoGuSz_PtR
utworzono
utworzono

Witam! Jeśli zły temat to proszę o przeniesienie. No to co do pytania to mam zamiar zrobić pełny reinstal kompa i win. Vista. Chce oczyścić całego kompa z programów, gier itp.. To czy po tej reinstalacji systemu będę musiał ponownie wgrywać najnowsze sterowniki i czy w ogóle sterowniki do np. Karty graficznej czy czegoś takiego. A czy da się wszystko od nowa bez ponownego wgrywania systemu win. Vista? Chodzi mi tu o usunięcie, odinstalowanie wszystkiego.

timikomp
komentarz
komentarz

Masz partycję recovery?

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz partycję recovery?

Nie wiem co to jest. Ale raczej nie.

A co to?

timikomp
komentarz
komentarz

Dzięki niej przywraca się komputer do stanu fabrycznego ze świeżą instalacją systemu, sterownikami. Większość nowych laptopów, jeżeli kupiłeś komputer z systemem operacyjnym, ma ją. Podaj model laptopa.

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz

Dzięki niej przywraca się komputer do stanu fabrycznego ze świeżą instalacją systemu, sterownikami. Większość nowych laptopów, jeżeli kupiłeś komputer z systemem operacyjnym, ma ją. Podaj model laptopa.

Ja nie mam laptopa, ja mam PC. PC kupiłem już z wgranym win.vista.

piotrk2683
komentarz
komentarz (edytowane)

wpisz w uruchom diskmgmt.msc, zobacz czy jest na dysku ukryta kilku-kilkunastogigowa partycja, to powinien być recover,

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz

No sprawdziłem i niestety nie mam. No to jak zainstaluje od nowa system to płytki ze sterownikami do np. monitora, karty graficznej itd. będę musiał od nowa instalować??? Jeśli tak to da się coś zrobić, żeby nie musieć :) ? A czy jak bym instalke programu "driver genius" czy jakoś tak (on wyszukuje sterowniki do wszystkiego do czego trzeba) wziął na pendrive a po reinstal zainstalował go i pobrał te sterowniki to by było ok?

piotrk2683
komentarz
komentarz

jak zainstalujesz system jak nie będzie jakiś sterowników będziesz musiał je doinstalować,

 

nie ma się czego bać, po instalacji wejdziesz w menadżer urządzeń i wkleisz tu na forum identyfikatory sprzętu, urządzeń, które nie będą miały sterów to ci podam linki do nich,

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz

jak zainstalujesz system jak nie będzie jakiś sterowników będziesz musiał je doinstalować,

 

nie ma się czego bać, po instalacji wejdziesz w menadżer urządzeń i wkleisz tu na forum identyfikatory sprzętu, urządzeń, które nie będą miały sterów to ci podam linki do nich,

A skąd wziąć sterowniki do karty LAN? Czy będzie można bez sterowników do niej włączyć neta i pobierać? Ja pierwszy raz będę reinstalował kompa to jestem zielony.

piotrk2683
komentarz
komentarz

zależy czy system będzie miał sterowniki do karty sieciowej, jeśli nie, będzie trzeba będzie je doinstalować,

 

jeśli sieciówka jest zintegrowana z mobo sterowników szukasz na stronie producenta płyty głównej, szukając swojego modelu płyty głównej,

jeśli to osobna sieciówka to szukasz sterów na stronie jej producenta,


//edycja

 

jeśli nie będzie sterowników do kart sieciowych, przewodowej i jeśli masz bezprzewodowej to neta nie będzie, musisz doinstalować sterowniki do tych urządzeń,

timikomp
komentarz
komentarz

W razie czego może lepiej ściągnij sobie sterownik już teraz, zapisz na jakimś pendrive, nie będziesz później musiał kombinować.

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdzałem i sterowniki do karty sieciowej mam na płycie z płytą główną.

 

Trochę się cykam :D ale jutro chyba zrobię reinstal.

timikomp
komentarz
komentarz

Nie da się raczej nic zepsuć :)

 

Jedynie kwestia danych na dysku gdybyś chciał coś zachować.

BoGuSz_PtR
komentarz
komentarz

Nie nic nie zachowuje. Jedynie foto na pendrive przeżucam a wszystko inne usuwam bo tak mi muli kompa że łojojoj :D

timikomp
komentarz
komentarz

A no to jak tak, jak wszystko można usunąć, to bez obaw, ogarniesz to na pewno, wystartowanie kompa z płyty, kilka kliknięć myszką podczas instalacji i system postawiony.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.