x-kom hosting

Format i instalacja WinMe

beny7
utworzono
utworzono

Witajcie.

Zamierzam sformatować dysk algorytmem Guttmana. Czyli 35-razy nadpisać sektory dysku. W tym celu nagrałem na dyskietkę program D-ban. Po uruchomieniu z niego komputera, muszę w wierszu poleceń wpisać komendę "autonuke". Po zakończeniu formatowania otrzymam jakiś komunikat dotyczący zakończeni tej operacji.

Ale zmierzając do sensu tematu... Nigdy jeszcze Windowsa Millenium nie instalowałem. Będę miał totalnie czysty dysk. No właśnie nie wiem jak go zainstalować. Może mi ktoś to wytłumaczyć krok po kroku, bądź dać jakiegoś linka gdzie jest to wytłumaczone?

Poza tym, co do WinMe. Zainstalują na nim programy OpenOffice 1.1.2 org, Neostradę, Gadu-Gadu 6.1, CCleaner 1.39, BearShare. eMule 0.47a, Photo Filtre, Mozilla Firefox 1.54 lub 2.0.11, Acrobat Reader 5.0, Nero 6, GOM Player, FlashGet 1.9, Winamp 2.87

Drugie pytanie - czy te programy będą działać swobodnie na kompie Pentium III 600MHz, 320MB SD RAM 133MHz, nVidia Riva TNT2 32MB? Przy korzystaniu z Neostrady, używam jednocześnie przeważnie IE lub Firefoxa oraz Gadu-Gadu i Winampa - razem będzie to jakoś chodzić?

Antywirus...

Trzecie pytanie właśnie tego dotyczy. Mam wybrać Avasta Home Edition czy jakiś inny?

Połączenie z internetem

Czy do połączenia z internetem mogę użyć innego programu niż oprogramowanie od Neostrady, by komputer łączył się z internetem bezpośrednio po włączeniu, lub nie bezpośrednio, ale by ten program nie zabierał dużej ilości pamięci RAM. Jeśli tak, to jaki to program i jak go skonfigurować?

Pozdrawiam, Wesołych Świąt!

vocativus
komentarz
komentarz
Ale zmierzając do sensu tematu... Nigdy jeszcze Windowsa Millenium nie instalowałem. Będę miał totalnie czysty dysk. No właśnie nie wiem jak go zainstalować. Może mi ktoś to wytłumaczyć krok po kroku, bądź dać jakiegoś linka gdzie jest to wytłumaczone?

uruchamiasz kompa z dyskietki startowej, programem FDISK tworzysz partycje (jeśli są już utworzone to instaluj na tych co są albo usuń je i rób na nowo), formatujesz partycje, potem wsadzasz CD-ROM z windowsem i z MS-DOSa uruchamiasz instalatora poleceniem N:\setup.exe, gdzie N to litera napędu

Poza tym, co do WinMe. Zainstalują na nim programy OpenOffice 1.1.2 org, Neostradę, Gadu-Gadu 6.1, CCleaner 1.39, BearShare. eMule 0.47a, Photo Filtre, Mozilla Firefox 1.54 lub 2.0.11, Acrobat Reader 5.0, Nero 6, GOM Player, FlashGet 1.9, Winamp 2

powinny wszystkie z tych.Na sptronach powinno pisać pod którym systemem będą działać

Antywirus...

Trzecie pytanie właśnie tego dotyczy. Mam wybrać Avasta Home Edition czy jakiś inny?

weź jakiś inny :P

Połączenie z internetem

Czy do połączenia z internetem mogę użyć innego programu niż oprogramowanie od Neostrady, by komputer łączył się z internetem bezpośrednio po włączeniu, lub nie bezpośrednio, ale by ten program nie zabierał dużej ilości pamięci RAM. Jeśli tak, to jaki to program i jak go skonfigurować?

program autoconnect, przy pierwszym uruchomieniu wyświetla sie pomoc co i jak

Zamierzam sformatować dysk algorytmem Guttmana. Czyli 35-razy nadpisać sektory dysku. W tym celu nagrałem na dyskietkę program D-ban. Po uruchomieniu z niego komputera, muszę w wierszu poleceń wpisać komendę "autonuke". Po zakończeniu formatowania otrzymam jakiś komunikat dotyczący zakończeni tej operacji.

wystarczy zwykłe formatowanie wysokopoziomowe z MS-DOSa

beny7
komentarz
komentarz (edytowane)

Formatowanie wysokopoziomowe z MS-DOSa - żebym wiedział jak je zrobić, co klikać, co pisać nie byłoby problemu

uruchamiasz kompa z dyskietki startowej, programem FDISK tworzysz partycje (jeśli są już utworzone to instaluj na tych co są albo usuń je i rób na nowo), formatujesz partycje, potem wsadzasz CD-ROM z windowsem i z MS-DOSa uruchamiasz instalatora poleceniem N:\setup.exe, gdzie N to litera napędu - jeżeli mam dysk 10GB i nie chcę robić żadnych partycji, to jak mam to zrobić? jak włączyć program fdisk?

vocativus
komentarz
komentarz

1. uruchamiasz system z dyskietki startowej, wybierasz opcję żeby nie uruchamiał funkcji CD-ROM bo na razie nie potrzebna

2. jak sie załaduje to wpisujesz fdisk i naciskasz enter. Uruchomi się program do partycjonowania. Jeśli masz jakieś partycje na dysku, a chcesz mieć jedną to musisz je wszystkie usunąć, jeśli nie jesteś pewien - w tym programie Fdisk naciśnij 4 i wyświetli listę partycji. Całość jest po polsku więc nie bede szczegółowo opisywać. Po utworzeniu partycji restartujesz komputer.

3. jeszcze raz uruchamiasz z dyskietki startowej tym razem z opcją CD-ROM, jak sie uruchomi to wpisujesz format C: i naciskasz enter. Pod koniec poprosi o wpisanie etykiety dysku - nie musisz wpisywać.

4. partycja utworzona to teraz uruchamiasz instalatora poleceniem N:\setup.exe, gdzie N to litera CD-ROMu i naciskasz enter.

co do formatowania wysokopoziomowego - to standardowe formatowanie - nie zaciera śladów po obecności danych, wymazuje jedynie tablice alokacji. Czyszczenie dysku metodą Guttmana trwa długo i jest zbędne w wypadku dysku z domowego komputera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.