x-kom hosting

BSOD podczas normalnego użytkowania i grania.

Gonieonie
utworzono
utworzono

Witam, od jakiegoś czasu nagminnie męczą mnie bsody. Procesor był podkręcony, chodził bardzo długo na taktowaniu 4.2mhz aż w końcu pojawił się bsod. Od razu w strachu zmieniłem ustawienia na fabryczne, ale wtedy bsody zaczęły się pojawiać dużo częściej, a nawet podczas startu windowsa. W tym momencie procek jest podkręcony na 4.2 i bsod pojawia się po jakimś czasie użytku, a jest tak ustawiony, ponieważ na 3.5mhz podczas startu windowsa wyskakiwał bsod.

pliki dmp: http://speedy.sh/Qsg4Z/Minidump.rar

Windows 7 proffesional SP1
Intel i5-2500k
Zasilacz XFX CORE 550W
GeForce GTX 570
Asrock p67 pro3
corsair xms3 2x2gb 1600mhz

Youki
komentarz
komentarz

Witaj!

 

Dokonaj aktualizacji wszystkich sterowników do głównych urządzeń komputera, szczególnie mowa o chipsecie oraz BIOS"ie. 

 

Tryb Boost masz włączony czy wyłączony ?

Gonieonie
komentarz
komentarz

A więc tak, wszystkie sterowniki zaktualizowane. BIOS aktualizowałem pare dni temu myśląc, że to pomoże, więc jest jaknajbardziej aktualny. :D
Jeżeli chodzi o Intel Turbo Boost, to jest włączony, a nawet nie ma takiej opcji, by go wyłączyć.
Co dziwne, zauważyłem teraz(ślepota boli), że nawet po zmianie taktowania procka, nic się nie zmienia! Jest ustawiony na 4.2, ja sam zauważam zmianę w działaniu komputera, a widzę coś takiego jak na zdjęciu, które załączę: 
[attachment=29983:20140227_173736.jpg]

Youki
komentarz
komentarz

Oszczędzanie energii masz wyłączone tak? 

Gonieonie
komentarz
komentarz

Tak, oszczędzanie energii mam wyłączone.

Youki
komentarz
komentarz

pojawiać dużo częściej, a nawet podczas startu windowsa.

 

Pamiętasz może mniej więcej w którym momencie ?

Gonieonie
komentarz
komentarz

Dosłownie setne sekundy po pojawieniu się niebieskiego ekranu z napisem "Welcome". 

Youki
komentarz
komentarz

No OK, a teraz błąd wyskakuje Ci tylko podczas używania komputera tak ? 

Gonieonie
komentarz
komentarz

Właśnie chciałem to sprawdzić i wywaliło mi bsoda po chwili gry w Lol'a, a następnie wyskoczył kolejny błąd podczas rozmowy na skype i korzystania z przeglądarki. 

Youki
komentarz
komentarz

To wrzuć mi zrzuty z tych błędów, co teraz wyskoczyły. :)

Youki
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterownik od Realtek NIC driver uprzednio czyszcząc dokładnie rejestr. 

 

W wolnej chwili przetestuj jeszcze pamięci RAM za pomocą programu memtest86+.

 

Testowo przywróć ustawienia BIOS"u do ustawień fabrycznych. 

Gonieonie
komentarz
komentarz

Przeinstalowałem ten sterownik, wyczyściłem rejestr. Przywróciłem ustawienia fabryczne w biosie i wtedy zaraz po pojawieniu się pulpitu wyskoczyły takie bsody: http://speedy.sh/gfPEd/Minidump.rar
teraz biorę się za testowanie pamięci.

Youki
komentarz
komentarz

teraz biorę się za testowanie pamięci.

Jaki wynik ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.