x-kom hosting

bsod win7

rekawica1
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio wyskakuje mi bsod (0x0000003b). Sprawdzałem programem BlueScreenView, i pokazuje że bsod jest spowodowany dwoma plikami (dxgkrnl.sys, oraz ntoskrnl.exe). Mógłby ktoś mniej więcej określić jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuje. Pozdrawiam :)

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj pamięci RAM za pomocą programu memtest86+ oraz przeinstaluj sterowniki do chipsetu.

rekawica1
komentarz
komentarz

Obie kości ramu są sprawne, reinstal sterowników nic nie dał, blue screen wyskoczył ponownie. Jakieś inne pomysły?

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload.

 

Podaj pełną konfigurację tego PC wraz z marką i mocą zasilacza.

 

Sprawdz temperatury podzespołów w spoczynku jak i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor.

Youki
komentarz
komentarz

Zacznij od zaaktualizowania BIOS'u oraz sterowników do chipsetu, a także karty graficznej. 

 

Na jakim napięciu i  z jaką częstotliwością pracują u Ciebie te pamięci ? 

rekawica1
komentarz
komentarz

BIOS, i inne sterowniki mam aktualne. Gdy pojawiły się blue screeny przeinstalowałem na czysto wszystkie sterowniki.

Częstotliwość pamięci DDR3-1333(667MHz) sprawdzałem w everescie, wartość napięcia 1,50V. Nie jestem na 100% pewny czy właśnie o to Ci chodziło, bo w tych sprawach jestem zielony:)

Youki
komentarz
komentarz

Musisz sprawdzić to w BIOS'ie. 

 

Błąd wyskakuje losowo czy podczas wykonywania określonych czynności ?

rekawica1
komentarz
komentarz

Blue screen'y wyskakują losowo, co do Ramu to w BIOSie jest tak samo jak w everescie, 667MHz oraz napięcie 1,5V

Youki
komentarz
komentarz

Obie kości ramu są sprawne,

Przez jak długi okres testowałeś pamięci ? 

rekawica1
komentarz
komentarz

Coś około 3 godzin dla każdej kości ram'u.

Youki
komentarz
komentarz

Jaką wersje systemu masz dokładnie, SP1 zainstalowane ? 

rekawica1
komentarz
komentarz

Windows 7 Ultimate 64 bity PL, wersja 6.1.7600
SP1 nie mam zainstalowanego.

Youki
komentarz
komentarz

To zainstaluj.

 

Procesor kręcony ?

rekawica1
komentarz
komentarz

Zainstalowałem, zobaczę czy będzie dalej wywalać. Niestety wszystkie poprzednie blue screen'y wyskakiwały losowo to teraz nie mam możliwości sprawdzić czy nadal coś wyskakiwać będzie ;/ Co do procesora nie podkręcałem go.

Youki
komentarz
komentarz

Jak będzie wyskakiwać jeszcze to pisz. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.