x-kom hosting

Tablet [1300]

filippo5050
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

poszukuję tableta w cenie do 1200-1300 zł maksimum.

 

Ma on być stosowany do użytku firmowego - zabierany na targi, do klientów, żeby pokazywać zdjęcia, cenniki, krótkie filmy.

 

-Tak więc potrzebuję do niego w miarę dużej pamięci wbudowanej,

-ponadto rozważałem androida i windows 8 i według mnie powinno stanąć raczej na windowsie? Mam wrażenie, że łatwiej będzie otwierać dokumenty office, pdf itd. - jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu.

- Przekątna ekranu conajmniej 10",

- W miarę płynny, nie chcę, żeby wieszał się przy prozaicznych czynnościach.

- W miarę długi czas pracy na baterii.

 

Byłbym wielce wdzięczny gdyby udało się wam mi pomóc.

 

+ pytanie - jak wygląda praca na tablecie na windows 8 ? Jest możliwe szybkie i łatwe edytowanie rzeczy wordowskich czy excel? Istnieją jakieś darmowe wersje programów office na tablet czy trzeba kupić podobnie jak na komputer?
+2 pytanie - da się na windows 8 tworzyć katalogi/foldery na głównym pulpicie, czy te kafelki same się układają i nie da się w nie ingerować?

Twisst
komentarz
komentarz

Sprawa wygląda tak, jeżeli chcesz mieć tablet z pełnym windows'em, to polecam Microsoft Surface. Są one stworzone do takie pracy. Długo wytrzymują na baterii, mają 32 GB wbudowane i można jeszcze ją rozszerzyć, przydatna 2-stopniowa regulowana podstawka. Można do niego dokupić klawiaturę i przydatny rysik do lepszej pracy na windows'ie. Można na nim robić wszystko co na normalnym komputerze. Polecam jakość Microsoft. 

Link - http://allegro.pl/nowy-microsoft-surface-32-gb-23-vat-czytnik-sd-i3994548365.html

Youki
komentarz
komentarz

+2 pytanie - da się na windows 8 tworzyć katalogi/foldery na głównym pulpicie, czy te kafelki same się układają i nie da się w nie ingerować?

Kafelki to jest Menu Start, na pulpicie możesz sobie robić co chcesz. Masz normalny taki jak w PC windows 8.1 tylko w innym urządzeniu.

 

Polecam zakupić coś na pełnym systemie, nie wersji RT, przykładowo Asus T100

filippo5050
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Produkt microsoftu wygląda bardzo sympatycznie, jeszcze ta podstawka wkomponowana - to jak najbardziej na plus jednak windows RT.

Asus trochę wykracza poza budżet.

 

Patrzyłem na Asusy Nexus, tam w tej cenie nawet 32-64gb pamięci - tylko nie wiem jak z jakością i jaki windows.

 

I teraz pytanie o co chodzi z pełnym windowsem? Wersja RT jest ograniczona?

 

Głównym priorytetem jest pakiet office (trzeba go dokupić?) i przeglądarka zdjęć/filmów, ale to jest standard.

Youki
komentarz
komentarz

Są dwie wersje Windows 8 i 8 RT. Ta druga jest okrojona, dużo programów nie jest kompatybilna. Ten pierwszy to tak jak Windows na komputerze możesz instalować co chcesz. 

 

będzie ograniczony do niektórych funkcji?

O jakie funkcje chodzi ? 

filippo5050
komentarz
komentarz

Okey, przeanalizowałem tablety z pełnym systemem windows 8 i w cenie nieodbiegającej od założonego budżetu. Wyłoniły mi się dwa produkty:

 

-Dell latitude 10 ST-2

-HP elitepad 900

 

Prosiłbym o jakieś słówko czy nadają się do pracy w założeniach jakie podałem w pierwszym poście.

Youki
komentarz
komentarz

Szukaj czegoś już  z nowszymi Atomami z serii 3XXX 

Agito.pl
komentarz
komentarz

A może zainteresuje Cię zakup tabletu Lenovo IdeaTab Yoga B8000? Posiada on ekran dotykowym Multi-Touch o przekątnej 10,1 cala, 4-rdzeniowy procesor Media Tek MT8389 , 1GB pamięci operacyjnej, 16GB pojemności, 2 kamery oraz zainstalowany system operacyjny Android 4.2. Za bezprzewodową komunikację odpowiada Wi-Fi lub Bluetooth. Ma on wbudowany uchwyt z zintegrowaną podstawką umożliwiającą postawienie tabletu oraz pochylanie go pod dowolnym kątem. Urządzenie ma elegancki i nowoczesny design. Zdecydowanie rekomendujemy zakup tego sprzętu. 

filippo5050
komentarz
komentarz

Patrzyłem na różne tablety, generalnie nastawiony byłem na system operacyjny windows ze względu na to, w jaki sposób będzie używany. Zdecydowanie jestem zwolennikiem androida jednak nie w tym momencie. A za uchwyt z podstawką zdecydowany plus bo tego brakuje :)

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)
Proponuję Ci tablet Dell Venue 8 Pro, oto jego recenzja:
http://www.testit.pl/czytaj/recenzja-tabletu-dell-venue-8-pro-8-wxga-atom-z3740-windows-81/

Za mały - przecież Ty szukasz tabletu 10-calowego... :E


A co powiesz na Lenowo Miix 10, taki -
http://www.notebooktest.pl/recenzja/recenzja-tabletu-lenovo-ideatab-miix-10-czyli-10-z-windows-8-za-1200zl/
?
filippo5050
komentarz
komentarz

No ten ostatni wygląda naprawdę przesympatycznie, szkoda jedynie tego modemu 3G, ale to też nie jest jakaś super konieczność - i tak zawsze mam przy sobie komórkę z darmowym internetem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.