x-kom hosting

Dysk Twardy - mały problem ;/

JSM
utworzono
utworzono

Witam !

Kupiłem dysk 80 GB Samsunga na allegro, aby podłączyć jako drugi dysk. Przełożyłem zworki, w dysku główny na Master w dodatkowy na Slave... Włączam kompa wszystko ładnie pięknie, widzi drugi dysk (ten 80 GB) ale jako pojemność pokazuje tylko 31,4 GB. Próbowałem bez zworki to nadal tak samo..

Prosiłbym o pomoc.

nokia
komentarz
komentarz

Może jakaś partycja jest ukryta lub to dysk 30GB z inną nalepką?

Może zrób pożądnego formata z poziomu np. DOS`a i sprawdź;-))

JSM
komentarz
komentarz

Hmmm... Kolega ma taki dam dysk, i nie wygląda żeby była nalepka itd... Bo w BIOSie pokazuje że jest 80 GB dysk. Czyli na prawdę taki jest ? Tak właśnie zastanawiam się nad tą ukrytą partycją.. Tylko nie wiem jak zrobić formata z poziomu DOSa...

Black_Tiger
komentarz
komentarz

zle ustawiony jumper.Jaki model ?

JSM
komentarz
komentarz

Co to jest ten jumper, i jak to ustawić/zmienić ?

mefistergo
komentarz
komentarz

najprawdopodobniej ustawiłeś zworke na limit capacity 32GB mnie sie to pare razy przypadkiem zdarzyło jezeli nie to odpal instalator win xp z podłączonym tylko tym jednym dyskiem wywal partycjie zrub nowe i sformatuj <możesz jusz spod windy>

JSM
komentarz
komentarz

Ale nawet jeśli podłącze bez zworki to jest tak samo :/

A jak usunąć partycje ? Ma ktoś jakąś instrukcję ? Bo się na tym nie znam dokładnie.

Teraz ten dysk zostawiłem u kolegi żeby powalczył, i jak podłaczna go samego to pokazuje normalnie 78 GB, ale on kopiuje pliki potrzebne do instalacji i potem ponownie się uruchamia, to on od nowa wszystko robi zamiast dalej kontynuować instalację.

mefistergo
komentarz
komentarz

wkładasz płytke z windowsem i dochodzisz do managera partycji tam usuwasz partycjie na tym dysku i ustawiasz nowe może być jedna lub wiecej zalerzy jak masz ochote potem pod winem jusz formatujesz i po sprawie :)

luq
komentarz
komentarz

Sprawdź czy masz podzielony cały dysk

Start -> Uruchom -> compmgmt.msc -> Zarządzanie dyskami

Jeśli nie dzielisz.

Na jakim systemie pracujesz??

XP z SP2??

  • 3 tygodnie później...
JSM
komentarz
komentarz

Windows XP Home Edition Wersja 2002 Service Pack 2 ;)Chciałem zrobić tak, że dać ten dysk 80 GB jako główny, ale jak chce zrobić formata i wgrać na nowo system to jak instalator przygotowuje pliki potrzebne do instalacji to jest u góry ekrany biała migająca kropka, a reszta jest czarna... Jak ustawie dysk 40 GB na MA a drugi 80 GB na SL to nie chce się system załadować :/ Może ten dysk 80 GB spróbować bez zworki ? Jakie opcje proponujecie żeby zadziałało ? Jakie kombinacje ze zworką ? Z góry dziękuje za odp, bo jest to bardzo ważne ;)

Więc dzisiaj próbowałem dalej z dyskiem i sytuacja wygląda tak: Obojętnie jak zworki, zainstalowałem program Paragon Partition Menager i w programie widzi dysk, a system nie widzi... Ale w programie nic nie mogę z tym dyskiem zrobić...

kubas479
komentarz
komentarz

moze badsectory??

magic1001
komentarz
komentarz

Pamiętam jak też miałem podobny problem że partation manager widział (w moim przypadku partycję) a system nie. Okazało się że trzeba było kliknąć ppm na partycję i tam gdzieś ustawić ten dysk jako widoczny czy aktywny. Nie mam teraz zainstalowanego więc niemogę dokładnie powiedzieć.

JSM
komentarz
komentarz

W tym programie widzi dysk i jest jako "FREE" muszę dalej się pobawić, teraz dysk jest u kolegi, zobaczymy co z Nim będzie. Jeszce jakieś opcje co to może być ?

P.S: Jest ta opcja dostępna, ale nie dla tego dysku :/ Więc co to jest?

Gość
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę główną? Ja miałem przypadki, że dysk 40GB nie chodził na płycie, bo ona obsługiwała tylko dyski do 32Gb.

JSM
komentarz
komentarz

Ale to bez różnicy, bo na żadnej płycie nie działa.

magic1001
komentarz
komentarz

Stawiałbym na to że partycja jest niewidoczna dla windowsa. Przestudiuj wszystke opcje dostępne pod prawym klikiem na partycje.

Próbowałeś usunąć wszystkie i stworzyć nową za pomocą instalatora windows?

M4tth3w
komentarz
komentarz

Hehe, i znowu wale swój tekst o partycji 'surowej' wywal wszystkie partycje za pomocą płytki z windą, sformatuj dysk i utwórz nową partcyje i po kłopocie.. :)

JSM
komentarz
komentarz

Nie próbowałem. Jak usunąć partycje z Windowsem i jeszcze raz utworzyć ?

dar55
komentarz
komentarz

cd xp -> do napędu cd

podaczas instalki D (usuń ) i tyle ( ale uważaj którą partycję- tylko C)

The Skip
komentarz
komentarz

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne (widoczne tylko w "widoku klasycznym") -> Zarządzanie komputerem -> Magazyn -> Zarządznie Dyskami

Daj screena z tego, to ułatwi to pomoc ;)

  • 1 miesiąc później...
JSM
komentarz
komentarz

Witam

Dalej mam ten problem z dyskiem. Jak podłącze dwa system nie chce się załadowac już na początku coś pika i nic... Podłacze jeden to instalator kopiuje pliki jest czarny ekran i nic się nie dzieje. Napisałem do Pana od którego kupiłem dysk to napisał że mam usunąc partycje. Mógłby mi ktoś powiedziec jak to zrobic ?

Proszę o pomoc

Z góry dziekuje za odp.

dar55
komentarz
komentarz

usunąc >? możesz z instalatora , wkłądasz cd z xp i leci instalka później wybór i dajesz D (usuń partycje ) o ile to partycja C , najlepeij usun wszystkie partycje i załóz na nowo

każdą innną możesz spod windowsa , ale to się ciebie chyba nie tyczy

JSM
komentarz
komentarz

A co zrobic żeby to działało ?Więc tak:Jak podłącze sam dysk włączam komputer jest takie coś:6b2f36f8b90f8b8em.jpgNacisnę F4 i potem F11 to instalator przygotowuje pliki, i kiedy komputer powinien się ponownie uruchomic jest czarny ekran.Jak podłącze dwa dyski obojętnie jak ze zworkami, próbowałem na wszystkie sposoby, wychodzi ten sam "komunikat" co przedtem naciskam F4 i wychodzi to :e215d954d89a38cam.jpgI co to jest :/ ?Ustawiłem zworkę na Master,wszystko jest ok do tej pory jak system ma się ponownie uruchomic... Miga biała kreska i tyle...

magic1001
komentarz
komentarz

Komputer nie wykrywa płyty od windowsa. Jak masz teraz podłączone dyski i napęd? Dyski razem, napęd osobno? Spróbuj ustawić master na tym dysku gdzie instalujesz winde, a drugi możesz na czas instalacji odłączyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.