x-kom hosting

Windows 8.1 vs Windows 7

Gość
komentarz
komentarz

No właśnie a jeśli na pudełku co innego a w umowie licencyjnej którą sie zatwierdza przy instalacji drugie co ?

To co wtedy? ;]

Igorrodz
komentarz
komentarz

Nie szukaj dziury w całym, kolego. ;>

 

BTW- czy ty w ogóle kiedykolwiek przeczytałeś całą taką umowę licencyjną ze zrozumieniem? Co z niej zapamiętałeś?  :czytaj:

Gość
komentarz
komentarz

przeczytałeś całą taką umowę licencyjną

W sumie nie. A jest zapis w niej z innym sprzetem komputerowym ? :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Przeczytaj a się dowiesz.

 

EULA

pawelb44
komentarz
komentarz

Dziś też napisałem do Microsoft i powiedzieli mi to

 

Kupując system Windows w wersji OEM System Builder możliwe jest przenoszenie licencji z jednego komputera na drugi, a także manualna instalacja użytkownika. Oczywiście w tym samym momencie system operacyjny może być zainstalowany tylko na jednym komputerze.

lukee8
komentarz
komentarz

Wiec bierz tego OEM i koniec.

Gość
komentarz
komentarz

Kupując system Windows w wersji OEM System Builder możliwe jest przenoszenie licencji z jednego komputera na drugi, a także manualna instalacja użytkownika

A to niby w jaki sposób?

pawelb44
komentarz
komentarz

Nie wiem tak mi napisali na e-mail

Igorrodz
komentarz
komentarz

OEM System Builder

Ta wersja. Samo OEM nie wystarcza.
pawelb44
komentarz
komentarz

Windows 7 podobno nie występuje w wersji zwykłej OEM zrobili tylko System Builder chyba że się coś zmieniło

Gość
komentarz
komentarz

Buldier oznacza że zostaleś  producentem komputera .Po zakupie i instalacji windows stajesz sie jego producentem .Ja tak to rozumiem .A przenoszenie Oem jest tylko możliwe jak padnie płyta głowna i chyba tylko na gw jak była tak przynajmniej było mówione  kiedyś ale zapisu nie widziałem

.Ale kod już  nie działa i trzeba aktywować telefonicznie

Igorrodz
komentarz
komentarz


Buldier oznacza że zostaleś producentem komputera

Tiaaa... System buildier - budowniczy systemu. Producent komputera byłoby Computer buildier, nieprawdaż?
 

podobno nie występuje

zapisu nie widziałem

Zawsze w tym miejscu będę pytał o odnośniki do źródła. "Słyszałem", "podobno", "tak sądzę" etc to nie wyznacznik faktu ale własne domysły lub coś oficjalnie nie potwierdzonego.

Wg Wikipedii: OEM --- BOX

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Buldier oznacza że zostaleś  producentem komputera

 

Tiaaa... System buildier - budowniczy systemu. Producent komputera byłoby Computer buildier, nieprawdaż?

 

Jak zauważył zarówno Paul Thurrot, jak i Ed Bott (Microsoft MVP), wraz z premierą Windows 7 zmieniły się warunki licencji OEM - Microsoft odebrał prawo indywidualnym użytkownikom do nabywania i instalowania systemów w wersji OEM na samodzielnie składanych lub modernizowanych komputerach.

Warunki licencji OEM nigdy nie były do końca przejrzyste, niemniej nie tak dawno Microsoft bardzo jednoznacznie potwierdził, że mimo iż pakiety OEM przeznaczone były dla integratorów a nie użytkowników indywidualnych (tzw. system builderów), jeśli pasjonaci sami składali swoje komputery byli traktowani jak integratorzy i mieli prawo nabyć i legalnie używać wersji OEM. Ed Bott zauważył, że informacje te zniknęły z amerykańskich stron producenta, natomiast w treści licencji drukowanej na opakowaniuz pakietem OEM dla system builderów znalazło się kilka zastrzeżeń.

Według Botta, Microsoft OEM System Builder License stwierdza obecnie, że oprogramowanie musi być zainstalowane przy pomocy OEM Preinstallation Kit i odsprzedane trzeciemu podmiotowi. Jeśli zainstaluje się je na własnym komputerze, z licencyjnego punktu widzenia nie ma się legalnej kopii systemu Windows. Mimo tych zapisów paczki OEM z Windows 7 krążą w powszechnej sprzedaży i każdy może je nabyć - założenie jest widać takie, że powinien zrobić to świadomie po zaznajomieniu się z treścią warunków.

Na wielu forach internetowych, w tym na oficjalnych grupach dyskusyjnych Microsoft,padają pytania o możliwość samodzielnego zakupu i instalacji Windows 7 OEM na domowym komputerze - Ed Bott zauważa, że odpowiedzi udzielane przez pracowników i MVP są błędne, opierają się bezsprzecznie na starych warunkach. Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że rzecznik Microsoft w rozmowie z Bottem powiedział, że polityka licencjonowania OEM wcale się nie zmieniła, a wcześniejsze dokumenty wskazujące na możliwość samodzielnej instalacji OEM były... błędne.

Wygląda więc na to, że powstaje właśnie ogromne zamieszanie, które jeśli wyjaśni się niekorzystnie dla użytkowników i pozbawi ich możliwości znacznie tańszego nabycia systemu, może położyć się cieniem na dobrze jak dotąd przyjętej premierze nowego systemu.


 

 

natomiast w treści licencji drukowanej na opakowaniuz pakietem OEM dla system builderów znalazło się kilka zastrzeżeń.

 

No właśnie a jeśli na pudełku co innego a w umowie licencyjnej którą sie zatwierdza przy instalacji drugie co ?

 

Nie szukaj dziury w całym, kolego. 

;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

1) Poproszę o źródło tego, co napisałeś.

2) Jeśli to prawda to Microsoft sam nie wie, jak jest i kiedy jest legalnie a kiedy nie.

Gość
komentarz
komentarz

A nie wiem na goglach znalazłem  ;]

hixmen
komentarz
komentarz

W dziale Windows 7 temat o legalności systemu był klepany. A o taki autorowi chodzi i między innymi w tamtym dziale Igorrodz podał linka niby wyjaśniającego kwestie legalności http://internet.gadzetomania.pl/2010/02/09/windows-box-oem-i-upgrade-czym-sie-roznia

Jest tak napisane żeby było jasne do wersji OEM bo do Box jest niżej opis

W trakcie jeden rozmowy z call center Microsoftu, zapytałem o możliwość aktywacji systemu na komputerze z wymienioną płytą główną. W odpowiedzi usłyszałem, że taka możliwość istnieje, o ile system ma zostać aktywowany na tym samym komputerze, dla którego była przypisana licencja – dość skomplikowane.
A z tego co AGENT X przedstawił wychodzi że wersja OEM może być tylko na gotowych zestawach nie składanych przez indywidualnego użytkownika. To w takim razie jakim cudem były czy są nadal Windows 7 OEM sprzedawane w detalu jako odrębny system nie w komplecie. To bardziej namieszane jak kupno w sklepie broni palnej i interpretacja legalne czy nie.
Igorrodz
komentarz
komentarz

Ten OEM sprzedawany oddzielnie jest po to, aby jak ktoś kupuje gotowy zestaw mógł kupić z systemem lub z systemu zrezygnować. Dzięki temu oszczędza się 50-100zł (w zależności od sklepu) względem wersjo BOX.

Nie zmienia to jednak faktu, iż sam M$ gubi się w kwestii co jest legalnym a co nie postępowaniem...

Gość
komentarz
komentarz

To w takim razie jakim cudem były czy są nadal Windows 7 OEM sprzedawane w detalu jako odrębny system nie w komplecie

A kto sprzedawcy zabroni ?Pytanie czy nie popełnia przestepstwa ? Choć z tresci pudełka które mam to do sprzedazy z innym sprzetem komputerowym to raczej nie tak samo z nowym   komputerem .Tylko że czesto sprzedaje sama płytkę .Dodatkowo nie mogłem znależć podczas  instalacji tego zapisu "innym sprzetem komputerowym"(może przeoczyłem) 

Dla mnie  sprawa wyglada tak .Małomietki nie chce w zaden sposób stracić żadnej ilości kasy z której co roku spływa z oem ale też nie zamierza rezygnować z wpływów win box .Dlatego to tak wszystko pogmatwane i porusza sie pomiedzy tematem oem a box jak plemniczek .Aby na swoje 

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupcie sobie Windowsa 8.1 32/64-bit PL w wersji BOX w Komputszrottroniku (bo tam najtaniej na dzisiaj) a zaoszczędzicie sobie jakichkolwiek problemów i niejasności z legalnością.

 

Pozdrawiam życząc spokojnej i miłej nocy. :ziew:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.