x-kom hosting

Windows 8.1 vs Windows 7

pawelb44
utworzono
utworzono

Zamierzam zmienić system Windows xp na nowszy chciałbym win 7 ale jak wiadomo wersja oem jest "nielegalna" a box odstrasza ceną ale windows 8.1 box jest 300zl tańszy od windows 7 box dlaczego tak jest i czy windows 8 naprawdę jest taki zły ?

JaniXX127
komentarz
komentarz

Pracowałem na Windows 8.1 parę miesięcy i na początku wyglądało to fajnie ale po miesiącu jak zobaczyłem u kumpla windowsa 7 to od razu wróciłem. Aero w W7 jest bardziej przyjemne dla oka. Dlaczego uważasz że wersja OEM jest nielegalna?

JaniXX127
komentarz
komentarz

Na kompie brata jest wersja oem i działa normalnie, nie ma żadnych problemów, nie wyskakuje komunikat o nielegalności systemu. Skoro jest nielegalne korzystanie z takiego oprogramowania, dlaczego jest ono sprzedawane w dużych sklepach http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-sp1-pl-64-bit-oem-gfc-02737-620627/

pawelb44
komentarz
komentarz (edytowane)

Chciałem kupić w morele.net ale jest wiele artykułów że wersja oem jest legalna jeżeli jest kupiona z nowym komputerem

Znalezione na stronie microsoft

minus.gif
Pyt. Nie jestem producentem systemów, ale buduję komputer na użytek osobisty. Czy mogę kupić oprogramowanie typu OEM System Builder?

Odp. Nie. Należy kupić produkt detaliczny w pełnym pakiecie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Na kompie brata jest wersja oem i działa normalnie

Działać normalnie to i wersja z torrentów bedzie


 

 

że wersja oem jest legalna jeżeli jest kupiona z nowym komputerem

Na pudełku pisze też że z innym sprzetem komputerowym.

I teraz nie wiadomo czy sprzedaż czy instalowanie .

A tak poza tym to jeśli sprzedawca sprzeda ci win 8.1 oem bez komputera i innego sprzetu komputerowego to nie popełnia przestępstwa?

pawelb44
komentarz
komentarz

To nie rozumiem jeżeli kupię wersję oem to jestem piratem a sklep popełnia przestępstwo?

Gość
komentarz
komentarz

Tego nie wie nawet microsoft .W imie $ to zrobili i teraz sami sie gubią ale jak by co to bedzie racja po ich stronie

pawelb44
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli nikt nie zarobi dalej będę używał xp

Jeszcze gdzieś słyszałem że microsoft przez system windows 8 może sprawdzać jakie pliki mamy na dysku czy to prawda ?

pawelb44
komentarz
komentarz

Na innym forum znalazłem informację "Wersje OEM są sprzedawane z częściami do komputera (np myszka) :twisted:(to powinno być ujęte w paragonie) i wtedy jest zgodne z licencją."  no i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda bo nie stać mnie na wersję BOX a Windowsa 8.1 jakoś nie chcę.

lukee8
komentarz
komentarz

Wersja OEM jest przypisywana do Płyty Głównej.

  • Dobra wypowiedź 1
pawelb44
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale musi być kupiona z nowym sprzętem z tego co znalazłem w internecie i na stronie microsoft.

Dobra kończmy ten temat mogę kupić Windows 7 OEM i mieć legalny system czy nie ?


Proszę o odpowiedź męczy mnie ten temat


Napisałem do Microsoft a to odpowiedź

 

 

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Microsoft. 

W nawiązaniu do Pana zapytania przesyłam następujące wiadomości. Może Pan kupić system operacyjny Windows w wersji OEM System Builder i następnie może Pan zainstalować go na swoim komputerze (bez znaczenia czy był tam zainstalowany inny system czy też nie było systemu wcale). Poniżej zamieszczam link opisujący dokładnie tego typu licencje:

http://www.microsoft.com/oem/pl/licensing/sblicensing/Pages/index.aspx#fbid=ouWEuRQqw3M

http://www.microsoft.com/oem/en/licensing/sblicensing/Pages/personal-use-license.aspx

http://support.microsoft.com/gp/oemcontact

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/answers?tId=48a4b570-ecd3-47c5-a9e7-cd0638a9f922




Z poważaniem,
Klaudia 

A gdy pisałem z nimi na czacie to odpisali 

 

 

Pyt. Co to jest Licencja na użytek osobisty?
Odp. Jeśli tworzysz komputer na użytek osobisty lub instalujesz dodatkowy system operacyjny na maszynie wirtualnej, należy użyć produktu detalicznego w pełnym pakiecie, a nie oprogramowania OEM System Builder.
Pyt. Nie jestem producentem systemów, ale buduję komputer na użytek osobisty. Czy mogę kupić oprogramowanie typu OEM System Builder?
Odp. Nie. Należy kupić produkt detaliczny w pełnym pakiecie.
Gość
komentarz
komentarz

Na papierze jest taki i tak a rzecznik mówi co innego bo by spadła sprzedaż .

Tak ja odebrałem to kilka lat temu jak sam chciałem kupić.

pawelb44
komentarz
komentarz

Teraz napisałem do nich na czacie że na email powiedzieli że tak a na czacie że nie to odpisała że mogę kupić system Windows 7 OEM i będzie on legalny ponieważ mam fakturę, klucz i nośnik ale problemy pojawią się kiedy zgubię klucz lub płytę instalacyjną ponieważ nikt mi wtedy nie udzieli pomocy. Z 20 min rozmowa trwała zanim mi to konsultantka powiedziała.


Teraz czekam co odpiszą na email

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
ale problemy pojawią się kiedy zgubię klucz lub płytę instalacyjną ponieważ nikt mi wtedy nie udzieli pomocy

Tej wersji nie słyszałem . Wydaje sie dziwna po prostu .Jakby stworzona przed chwilą :D

A to gdzieś na papierze czy tylko powiedzieli?

pawelb44
komentarz
komentarz (edytowane)

Na czacie napisali mam screeny tego :D na wszelki wypadek 

Igorrodz
komentarz
komentarz

problemy pojawią się kiedy zgubię klucz lub płytę instalacyjną ponieważ nikt mi wtedy nie udzieli pomocy.

Wg polskiego prawa każdy użytkownik programu może zrobić sobie jego kopię bezpieczeństwa, której jednak nie może używać. Może on jej użyć dopiero wtedy, gdy oryginał ulegnie zniszczeniu (np. zaginie). Zatem moim zdaniem możesz używać kopii bezpieczeństwa bez obawy o piractwo (o ile oryginał uległ zniszczeniu czy zaginięciu).


mam screeny tego

Poprosimy tutaj ;)

Gość
komentarz
komentarz

To na tym screenie jak ma sie dotego co jest na pudełku ?

Cytuje pi razy oko  ze do sprzedaży z nowym sprzetem komputerowym lub innymi urządzeniami komputerowymi - chodzi o OEM

pawelb44
komentarz
komentarz

Już całkiem nie rozumiem tego majnkrosoftu zamierzam kupić razem z Windowsem dysk ssd

Gość
komentarz
komentarz

a dysk ssd to inny sprzet komp?

pawelb44
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydaje mi się że tak, na innym forum znalazłem że wystarczy myszkę kupić i żeby było na 1 fakturze/paragonie

Takie coś jeszcze znalazłem 

 

http://forum.pcformat.pl/Windows-7-licencja-OEM-w-skladaku-t

 

Firma Microsoft dopuszcza możliwość instalowania systemu w wersji OEM zakupionego z innego źródła na złożonym przez Klienta komputerze bądź zakupionym notebooku, ponieważ osoba instalująca ten system staje się automatycznie system builderem. W tym wypadku tak zainstalowany system jest w pełni legalną wersją, która nie łamie postanowień licencji firmy Microsoft.

 

Igorrodz
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że tak, na innym forum znalazłem że wystarczy myszkę kupić i żeby było na 1 fakturze/paragonie

Jedynym źródłem jest tu sam Microsoft. Jeśli taką informację uzyskasz od niego to ok. Z tego jednak co ja wiem to wersja OEM przypisuje się do płyty głównej a nie do obudowy, myszki czy pamięci (etc).

Gość
komentarz
komentarz

Z tego jednak co ja wiem to wersja OEM przypisuje się do płyty głównej

Przypisuje a czy jest legalne to drugie co . Tak se tylko myśle jak microsoft miałby udowodnic ze nie zostało kupione do nowego komputera .Ze na przykład win8.1 z c2d wiec to nie możliwe bo dużo wcześniej?

Ale są przecież leżaki magazynowe czy np że musi być na 1 fajturze lub no właśnie muszą byc trzymane faktury bo tam są daty i jeśli

Firma Microsoft dopuszcza możliwość instalowania systemu w wersji OEM zakupionego z innego źródła na złożonym przez Klienta komputerze bądź zakupionym notebooku, ponieważ osoba instalująca ten system staje się automatycznie system builderem. W tym wypadku tak zainstalowany system jest w pełni legalną wersją, która nie łamie postanowień licencji firmy Microsoft.

to dlaczego tego nie ma na pudełkach a przynajmniej nie było

Igorrodz
komentarz
komentarz

Wszystkie informacje zawarte są w umowie licencyjnej czyli w licencji. Albo ja akceptujesz i używasz Windowsa zgodnie z postanowieniami tej umowy albo nie używasz go wcale.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.