x-kom hosting

Błąd komputera po nieudanym tworzeniu nowych partycji

Zayfi
komentarz
komentarz

Zanim zaczniesz instalację z pendraka. Wykonaj następujące czynności

 

Z prawokliku na partycję 70gb > Delete > Utwórz nową > nie zmieniaj rozmiaru > zatwierdz wszystkie komunikaty, ustaw system plików jako ntfs. Wyjdź z Gparted. Mam nadzieję że teraz instalacja dojdzie do skutku.

Lenka07
komentarz
komentarz

Ekstra... tym razem zacieło się w 2 punkcie na 32% i wyskoczył błąd ze zdjęcia

już nie mam pojecia o co chodzi..

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

No dobra. przynajmniej wiemy gdzie szukać problemu. Zweryfikuj sume kontrolną obrazu iso Windows7, który pobrałaś. Jak to zrobić/ Prosto na drugim sprawnym kompie. Jak weryfikacja wyjdzie pozytywnie ( porównanie obrazu iso z dysku i na pendraku) piszesz posta że jest OK. A ja zastanawiam się gdzie jest przyczyna wadliwego kopiowania plików.

 

http://www.morfiblog.pl/2012/10/19/sprawdzanie-sum-kontrolnych-plikow/

Lenka07
komentarz
komentarz

No dobra. przynajmniej wiemy gdzie szukać problemu. Zweryfikuj sume kontrolną obrazu iso Windows7, który pobrałaś. Jak to zrobić/ Prosto na drugim sprawnym kompie. Jak weryfikacja wyjdzie pozytywnie ( porównanie obrazu iso z dysku i na pendraku) piszesz posta że jest OK. A ja zastanawiam się gdzie jest przyczyna wadliwego kopiowania plików.

 

http://www.morfiblog.pl/2012/10/19/sprawdzanie-sum-kontrolnych-plikow/

szczerze mówiąc nie rozumiem.. mam sprawdzić czy sumy kontrolne są takie na same na pliku wgranym na pendrive i na pliku z cd ? przecież to był jeden obraz iso.. po za tym jak wgrałam iso na pendriva to już nie był iso tylko rozpakowanymi plikami


ogólnie wyświetliły mi się 3 sumy jak z tego linku

Zayfi
komentarz
komentarz
szczerze mówiąc nie rozumiem.. mam sprawdzić czy sumy kontrolne są takie na same na pliku wgranym na pendrive i na pliku z cd ?

 

Tak jest. Jeśli plikimmaja różne sumy kontrolne, to nie da rady aby instalacja przebiegła właściwie. Sprawdź. W razie czego zrób nowy pendrak z W7.

Gość
komentarz
komentarz

dodam tylko od siebie ze system mogl sie pobrac z bledem lub moze byc problem z dyskiem np. badsektor - to tak w gwoli przypomnienia ma sie rozumiec

Zayfi
komentarz
komentarz

Program domyslnie przedstawia zapis trzech sum kontrolnych w różnych wersjach. Interesuje cie suma kontrolna MD5. Porównaj sumę kontrolną obrazu iso Windows, który pobrałaś z sumą MD5 na pendraku. Jeśli są identyczne to OK.

hixmen
komentarz
komentarz

Jak sumy kontrolne będą się zgadzały chociaż nie mamy odpowiedzi. Wychodzi że coś się porobiło sprzętowo jak wcześniej instalowało się z pena. A teraz były problemy z różnych nośników i za którymś razem zatrybiło z cd gparted. Jak już masz ten program to on ma też jak pierwsze okno się pojawia jest też memtest do testowania pamięci to ten program  możesz uruchomić i niech przetestuje ze dwa razy tkzw, pętle albo wcześniej do pojawienia się error. Następnie by było sprawdzenie dysku ale na razie te pamięci po kolei.

Lenka07
komentarz
komentarz (edytowane)

NIe wiem jak sprawdzić te sumy kontrolne bo jak wrzucam plik ISO na pendrive to ładuja sie pliki rozpakowane i na pendrive nie ma juz obrazu iso wiec nie mam jak sprawdzic czy ISO przed za ładowaniem i po załadowaniu na pendriva jest takie samo

 

 

Podczas każdej instalacji wyskakuje błąd ze zdjęcia, nieważne czy z pendriva czy z płytki

na płytce mam Windowsa 7, który wcześńiej (2 dni temu) udało mi sie zainstalować bez problemów a na pendriva wrzucałam 4 inne obrazy iso różnymi sposobami i za każdym razem ten błąd... o co chodzi?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Ie wiem jak sprawdzić te sumy kontrolne bo jak wrzucam plik ISO na pendrive to ładuja sie pliki rozpakowane i na pendrive nie ma juz obrazu iso wiec nie mam jak sprawdzic czy ISO przed za ładowaniem i po załadowaniu na pendriva jest takie samo

 

Normalnie. Sprawdzasz nieruszany obraz Iso na dysku z prawokliku > właściwości spisujesz sumę kontrolną i porównujesz z sumą kontrolną obrazu na płycie.

 

Na jakim kompie przygotowujesz instalkę Windows?

Lenka07
komentarz
komentarz

płytę nagrywałam tylko raz na stacjonarnym

a pendrive przygotowuje na notebooku z którego teraz pisze

 

zaraz odpale na stacjonarnym ta płytke i sprawdze te sumy kontrolne tam 

Zayfi
komentarz
komentarz

Lenka sprawdzaj wszystko na PC. Lapki i notebooki mają kijowe napędy. Jak sprawdzisz sumę MD5 daj znać.

Lenka07
komentarz
komentarz

Lenka sprawdzaj wszystko na PC. Lapki i notebooki mają kijowe napędy. Jak sprawdzisz sumę MD5 daj znać.

Z chęcią bym tam wszystko robiła, ale tam nie mam połączenia z netem bo mam ruter w innym pokoju a nie mam tak długiego kabla żeby go podpiąć pod PC

 

 

chciałam sprawdzić te sumy kontrolne, ale miałam pobrane dwa podobne obrazy ISO z Windowsem 7 i podobnie się nazywały, z tym, że jeden wczoraj usunęłam i być może usunęłam ten, który wcześniej zgrałam na płytkę. Bo sprawdzałam sumy z tego obrazu który mi został i wszystkie 3 sumy różnią sie od tych które są na płycie

 

 

może lepiej pójde do sklepu i odpale jeszcze raz płytke z Windowsem

Zayfi
komentarz
komentarz

ale do sprawdzenia nie jest potrzebny internet.

 

może lepiej pójde do sklepu i odpale jeszcze raz płytke z Windowsem

 

idź do sklepu i kup płytkę DVD-RW > kasowalną

 

Za determinację, wolę walki i ogólnie za wszystko dostaniesz ode mnie w prezencie Windowsa. Taki mam kaprys. Informacje przekażę na PW  :dance:

Lenka07
komentarz
komentarz

ok, to idę kupić pare płytek, żeby było na zaś :) zaraz wracam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.