x-kom hosting

Błąd komputera po nieudanym tworzeniu nowych partycji

Lenka07
komentarz
komentarz

niestety sie zablokowałam ;p nie wiem w które miejsce mam wpisać 71680

mam:

free space preceding

new size

free space following

Zayfi
komentarz
komentarz

daj mi fotkę ja nie uzywam codziennie gparted

 

zapewne chodzi o wartość new size

Lenka07
komentarz
komentarz

dla pewności wrzucam

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

w polu new size wpisujesz 71680

 

klikasz na pole file system i wybierasz z listy ntfs

 

zatwierdzasz wszystkie zmiany i powstanie partycja pod system

 

 

zawsze pytaj. nic na własną reke.

Lenka07
komentarz
komentarz

klikając z prawokliku na ntfs mam tylko takie opcje jak na zdjęciu, nie mam możliwości zrobienia tego "sytem plików przeznaczony dla Windows > zatwierdzasz > Ok > aply"

Zayfi
komentarz
komentarz

i barzdo pieknie. Wjeżdzasz kursorem i wybierasz ntfs > zatwierdzasz wszelkie komunikaty. Tylko sie nie pomyl i nie wybierz nilfs2 > oczko niżej.

 

Jest bardzo dobrze za chwile postawisz system.

Lenka07
komentarz
komentarz

i barzdo pieknie. Wjeżdzasz kursorem i wybierasz ntfs > zatwierdzasz wszelkie komunikaty. Tylko sie nie pomyl i nie wybierz nilfs2 > oczko niżej.

 

Jest bardzo dobrze za chwile postawisz system.

w zasadzie chyba nic sie nie zrobiło bo to juz było ntfs wiec nawet nic nie musiałam zatwierdzac

mam po prostu tu co było tylko bez naciskania ppm

Zayfi
komentarz
komentarz

dawaj fotkę i jedziemy dalej

Lenka07
komentarz
komentarz

dawaj fotkę i jedziemy dale

Zayfi
komentarz
komentarz

Dobra teraz z prawokliku na obszar unlocated > podziel go po połowie i powtórz te same operacje co z partycją 70gb. Mam nadzieję że złapałaś o co chodzi?

Lenka07
komentarz
komentarz

ok, jestem tu

zatwierdzić wszystko apply?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

tak jest. I zaczynasz instalację W7. Nie pamietam tylko jak sie wyłacza Gparted (wstyd sie przyznać). Nie często korzystam. A nie uczę sie na pamięć programów.

Grunt że dobrneliśmy do końca. Wiesz że jest nie naruszona partycja PQService? To partycja recovery ze starym (przypuszczam) XP systemem.

 

Działaj i daj znać.

 

lenka mam prosbe, jak zaczniesz instalować Windowsa i dojdziesz do wyboru dysku gdzie ma być zainstalowany zatrzymaj się i daj fotkę.

Lenka07
komentarz
komentarz

tak jest. I zaczynasz instalację W7. Nie pamietam tylko jak sie wyłacza Gparted (wstyd sie przyznać). Nie często korzystam. A nie uczę sie na pamięć programów.

Grunt że dobrneliśmy do końca. Wiesz że jest nie naruszona partycja PQService? To partycja recovery ze starym (przypuszczam) XP systemem.

 

Działaj i daj znać.

czyli rozumiem, że to fat32 ma zostać ?


zapisałam wszystko, ale przy dev/sda2 mam wykrzyknik w pomarańczowym trójkąciku jakby był jakiś błąd

mam kontynuował zamknięcie gparted i instalować system ?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie. wWacaj > PPM na ta partycję i jedziesz od nowa. Dajesz Delete > potem Utwórz Nową nic nie zmieniasz w ilości mb. > system ntfs ok > aply i czekasz co pojawi sie w brakujących rubrykach.

Wszystko ma byś tak jak dla dev/sda 3 i 4

 

jak nie wyjdzie znaczy że poczatkowe sektory dysku mogły ulec uszkodzeniu.

 

lenka > na zdjęciach tego nie widać, ale sprawdź czy partycja PQService ma znacznik activ? Jak ma to go zdejmij.

Lenka07
komentarz
komentarz

teraz jest ok?

gdzies wyczytałam że jedna partycje trzeba oznaczyc flaga BOOT czyli PPM i kliknac na Manage Flags.. potrzebne to jest? czy mam juz teraz zamknac i instalowac W7?

Zayfi
komentarz
komentarz
gdzies wyczytałam że jedna partycje trzeba oznaczyc flaga BOOT czyli PPM i kliknac na Manage Flags.. potrzebne to jest? czy mam juz teraz zamknac i instalowac W7?

 

Dobrze czytałaś. Zuch dziewczyna. Ale PQService nie ma flagi boot.

Przejdź teraz do instalacji W7 > pamietaj dochodzisz do wyboru dysków i dajesz fotkę. Chcę to zamknąć dzisiaj.

Lenka07
komentarz
komentarz

tak to wygląda

Zayfi
komentarz
komentarz

OK. Zostawiasz tak jak jest i klikasz Dalej. Zaczyna się instalacja. Jak postawisz system daj znać. :prosi:

Lenka07
komentarz
komentarz

OK. Zostawiasz tak jak jest i klikasz Dalej. Zaczyna się instalacja. Jak postawisz system daj znać. :prosi:

podczas instalacji 2 punktu przerwała mi sie instalacja i wystąpił błąd, być może coś się stało z płytką.. nagrywam teraz system na pendriva i dam jeszcze później znać

Zayfi
komentarz
komentarz
podczas instalacji 2 punktu przerwała mi sie instalacja i wystąpił błąd, być może coś się stało z płytką.. nagrywam teraz system na pendriva i dam jeszcze później znać

 

Poczekaj. Nie tak szybko. Napędy CD są w lapkach wadliwe to ostatni chłam.. Odpal Gparted i daj obrazek jak widzii partycje.

Lenka07
komentarz
komentarz

Poczekaj. Nie tak szybko. Napędy CD są w lapkach wadliwe to ostatni chłam.. Odpal Gparted i daj obrazek jak widzii partycje.

nie lepiej spróbowac zainstalować z pendriva ?

jak sie włączał gparted to wyskakiwało mnóstwo tego, nie wiem o które zdjecie dokładnie chodzi

Zayfi
komentarz
komentarz

j

ak sie włączał gparted to wyskakiwało mnóstwo tego, nie wiem o które zdjecie dokładnie chodzi

 

O okienko z dyskami. To samo co w poście 67

 

nie instaluj z pendraka na razie.

Lenka07
komentarz
komentarz

j

O okienko z dyskami. To samo co w poście 67

 

nie instaluj z pendraka na razie.

w poście 67 jest okienko z windowsa

Zayfi
komentarz
komentarz

sorki, ale mam sylwestra w domu dzieciaki zrobiły bibe na górze. chodzi o podgląd partycji z poziomu gparted post 65

Lenka07
komentarz
komentarz

.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.