x-kom hosting

Błąd komputera po nieudanym tworzeniu nowych partycji

Lenka07
komentarz
komentarz

zdecydowanie wolę opcję nr 2, bo jak wspominałam wcześniej to wolałabym uniknąc rozkręcania kompa.. ale z tego co widzę to troche skomplikowany ten program

 

pobrałam plik w wersji iso i mam go teraz nagrać jako obraz na płytę ?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
mam go teraz nagrać jako obraz na płytę ?

 

dokładnie.

 

Potem w acerku bootowanie jako pierwsze z CD/DVD płytka do napędu i próbujesz. Wcześniej po nagraniu płyty sprawdź czy zabootuje na PC.

 

 

Obsługa Gparted jest prosta. Aby dojść do etapu okienkowego klikasz Enter > jak dojdziesz to wtedy stop i robisz fotkę

Lenka07
komentarz
komentarz

spróbowałam najpierw zgrać ten program na pendrive żeby nie tracić kolejnej i ostatniej płyty, ale po włożeniu pendriva i ustawieniu bootowania na usb pokazuje sie taka informacja jak na zdjęciu

 

dalej mam próbować zgrywac program na cd czy coś z tym ściągnietym programem jest nie tak ? ściągnełam 2 wersje progamu i za kazdym razem wyskakuje ten komunikat

hixmen
komentarz
komentarz

A jak zgrywałaś gparted. Jak masz iso to poprzez programiki np. Yumi jak ma na liście gparted czy inne tego typu programy universal usb.

Mały filmik obsługi gparted   http://www.youtube.com/watch?v=RvtuTk0CoiY

Gość
komentarz
komentarz

tylko po co gparted skoro mozna instalatorem windowsa sformatowac ? bootowalnego pendraka z win7 mozna przygotowac narzedziem ze strony microsoftu i masz pewnosc ze odpali 

Lenka07
komentarz
komentarz

mam iso i zgrałam go przez program ultraISO, wybrałam plik i w menu botowalna nagrałam obraz iso na penie

Zayfi
komentarz
komentarz

lenka przecież ci zabootował > klikaj enter

Lenka07
komentarz
komentarz

lenka przecież ci zabootował > klikaj enter

klikałam i nic sie nie robiło :(

Gość
komentarz
komentarz

zrob programem ktory podalem i tak jak podalem

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

tak sie robi bootowalny pen z gparted - mówiłem wypal na płycie obraz iso

 

http://www.pendrivelinux.com/install-gparted-on-usb-flash-drive-using-windows/

 

z

rob programem ktory podalem i tak jak podalem

 

Po co? Wybrała bardzo dobrą metodę o czym świadczy fakt że postawiła system.

Gość
komentarz
komentarz

zayfi ale po co jej gparted ? jesli przygotuje pendrive poprawnie - ustawi poprawnie kolejnosc bootowania - to zawartosc dysku nie ma znaczenia musi odpalic

Zayfi
komentarz
komentarz

Klopersik, ale to juz było robione. Są zwalone partycje na dysku. Instalator Windows jest bardzo ułomnym narzędziem nawet na W7. Jak nie dam rady poprowadzisz temat?

Gość
komentarz
komentarz

tu nie chodzi o prowadzenie - chodzi mi tylko o to ze programy maja to do siebie ze niekoniecznie dobrze musial zrobic pendrajwa mogl uszkodzic jakis plik naprzyklad przy wgrywaniu - natomiast robiac narzędziem microsoftu bedzie mozna wykluczyc taka opcje jest to prostsze od gparted i wyjmowania dysku z laptopa dla kobiety - tak mi sie wydaje

Zayfi
komentarz
komentarz
tu nie chodzi o prowadzenie

 

Właśnie chodzi o to. Autorka jest jedna jak dostanie 20 różnych instrukcji to nie będzie wiedziała co robić. Postaw się w sytuacji - masz problem i nagle w Twoim temacie jest 15 doradców. Każdy mówi co innego. Zgłupieć idzie.

 

Nie martw sie o płeć piekną. Jak trzeba będzie wyjmie dysk podłączy do PC. Juz niejedną taką widziałem. Lepiej sobie radziła jak chłop. Widziałem jak kobieta rozkręca lapka > na czynniki pierwsze. Czyści, zmienia pastę i termopad na procku. Składa wszystko do kup[y i bangla. Sam wiesz, że ewentualne wyjęcie dysku z lapka to są 3 minuty. Drugie trzy, to podpięcie go po PC.

Chce się dostać do dysku z poziomu zewnętrznego narzędzia. Jak tam dojdę wtedy będę się zastanawiał co z fantem zrobić.

Lenka07
komentarz
komentarz

Klopers33 zrobiłam tak jak mówiłeś - nagrałam windowsa programem, który podałeś, ale niestety dzieje się tak samo, pliki windowsa się ładują ale dalej czarny ekran i myszka

 

Nagrywałam również program gpart przez program, który podał zayfi, ale w dalszym ciągu nie chciał się włączyć

 

Moglibyście podać działający w 100% program gpart ? bo wydaje mi się że te 2 wersje które mam mogą być wadliwe

Zayfi
komentarz
komentarz
agrywałam również program gpart przez program, który podał zayfi, ale w dalszym ciągu nie chciał się włączyć

 

jaki jest komunikat?

Lenka07
komentarz
komentarz

jaki jest komunikat?

dalej pokazuje to ze zdjęcia:

Zayfi
komentarz
komentarz

No cóż nie będziemy męczyć acerka.

 

Podepnij pendraka do PC i zobacz jak bootuje Gparted

Lenka07
komentarz
komentarz

podłączyłam pendriva pod notebooka z którego cały czas pisze i tu program uruchamia się bez problemu...

w czym może być problem ?


Dobra, udało sie !!!!! wypaliłam w końcu płytkę i włączył się program gparted co mam teraz robić ?

otworzyłam program i po 30 sekundach sam sie uruchomił dalej i leciały dziwne napisy, teraz przestały i pojawiło się niebieskie tło i w środku biała ramka "configuring console-data"

 

co robić?

Zayfi
komentarz
komentarz
teraz przestały i pojawiło się niebieskie tło i w środku biała ramka "configuring console-data"

 

Nie wiem na jakim etapie jestes ale rób fotki i wrzucaj.

 

Masz dojść do formy obrazkowej. Trzeci obrazek w tym tutku. I wtedy robisz fotkę.

Lenka07
komentarz
komentarz

ok jestem tu, co dalej?

Zayfi
komentarz
komentarz

Z prawokliku na obszar dev/sda2 > Delete > aply

 

to samo z unalocated

 

Powstanie jeden nieprzydzielony obszar dysku.

 

Wtedy z prawokliku na obszar nieprzydzielony i wybierasz opcje New Partition > wpisujesz 71680 > > format plików NTFS > aply

 

Powstanie partycja pod system o pojemności 70GB > i obszar nieprzydzielony. I tu masz pole do popisu można podzielić pozostała część na połowę i zastosować te samą procedurę co przy tworzeniu partycji pod system. Wtedy masz trzy partycje na dysku na pierwszej tej co ma 70gb zainstalujesz Windowsa.

 

 

Uwaga!

 

Jesli coś nie jest jasne, czegoś nie jesteś pewna nigdy nie klikaj apply

 

dajesz wtedy fotkę i czekasz na instrukcje.

Lenka07
komentarz
komentarz

usunełam ten dev/sda2, ale unlocated już nie moge usunąć, jak klikam prawym to mam podświetlone tylko "new"

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

sorki mój bład. Jak widziałaś na załaczonym obrazku Twoja ponowna próba instalacji W7 się nie wykonała. Była partycja 100mb. I obszar unlocatted. Nieprzydzielony. Na partycji 100 mb sa pliki rozruchowe W7 (były) juz ją usunęłaś. Teraz przejdź do drugiego etapu

 

PP na obszar Unlacated (cały) new > wpisujesz tyle co podałem. Nie ma sensu tworzyć większej partycji na system > wszystko potwierdzasz ok.

Najważniejsze > wybierasz spod prawokliku system plików NTFS > sytem plików przeznaczony dla Windows > zatwierdzasz > Ok > aply

 

jak utworzysz pierwszą partycję obowiązkowo dajesz fotke.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.