x-kom hosting

Błąd komputera po nieudanym tworzeniu nowych partycji

Lenka07
utworzono
utworzono

Zacznę od tego, że jestem dziewczyną, nie blondynką, ale jednak nie bardzo znam się na sprzęcie komputerowym także od razu proszę o wyrozumiałość i wytłumaczenie problemu najprościej jak to tylko możliwe :)

 

Mam laptopa Aspire 5735Z

Jakiś czas temu wkradł się najprawdopodobniej jakiś wirus (chociaż pewności nie mam) i kompletnie nie dało się uruchomić komputera, uruchamiało się automatyczne naprawianie systemu, jednak nic nie wykrywało a po zakończeniu komputer sam się restartował.. nie pomagało nawet przywrócenie początkowych ustawień Windowsa (alr+F10), żadna z opcji spod F8 też nie działała, nawet awaryjnie nie chciał odpalić... postanowiłam więc go zainstalować od nowa, ściągnęłam próbną wersję Windowsa 7, zainstalowało się bez problemów i komputer odpalił, jednak przy instalacji nie podzieliłam partycji i okazało się że jest tylko Dysk C to nie do końca mi się podobało, dlatego wpadłam na "genialny" pomysł, aby wszystko zainstalować od nowa i tu podczas tworzenia nowej partycji zawiesił się komputer, zresetowałam go i po ponownym włączeniu pokazał się błąd jak na załączonym zdjęciu. Podczas próby zainstalowania Windowsa jeszcze komputer czyta płytę (pendriva również - bo próbowałam dwóch rozwiązań), ładują się pliki, jednak zamiast pojawić się okno instalacyjne Windowsa (z możliwością wyboru języka) pojawia się czarny ekran z kursorem myszki, którym można przesuwać.

Z błędu "PXE-E61 media test failure, check cable" wynika jakby że coś może być z kablami, jednak nigdy nie rozkręcałam komputera i kompletnie się na tym nie znam dlatego wolałabym pominąć tą opcję jeśli jest to możliwe :)

 

Tak więc jestem w kropce...

Pomożecie?

Błagam :)

Zayfi
komentarz
komentarz

wejdź do biosu > prawdopodobnie klikając F2

 

sprawdź jak jest ustawione bootowanie > bo na razie leci z tzw sieci > a tam systemu nie ma

 

powinno być first boot CD/DVD

second HDD

 

reszta może lecieć na disabled

 

 

Jesli czegoś z mojej instrukcji nie rozumiesz nie wiesz wykonaj telefonem fotki wszystkich sekcji biosu

 

sekcje są na górze main > adwanced > itd

 

w biosie poruszasz się klawiszami kursora (strzałki)

Lenka07
komentarz
komentarz

Odpalam windowsa z USB i na pierwszym miejscu mam USB HDD: nazwa mojego pendriva, później mam chyba dysk twardy (IDEO: Hitachi HTS5....) i później mam dopiero Network Boot: BO2 DOO Yukon PXE

Jak odpalam windowsa z płyty (ustawiając bootowanie z cd/dvd) to dzieje się tak samo

 

a chciałabym zaznaczyć że instalowałam już z tego pendriva wcześniej windowsa i nie było problemu

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj przestawić na 1boot : napęd dvd/cd i uruchom instalację z płyty. Pamiętaj o zapisaniu danych przy wychodzeniu z BIOS'u.

Lenka07
komentarz
komentarz

Z płyty też próbowałam, ale po załadowaniu plików pojawia sie ten sam czarny ekran z myszka


Pomoże ktoś ? bo już nie wiem co robić...

Zayfi
komentarz
komentarz

wejdź do biosu i zrób fotki poszczególnych sekcji. Podaj do wglądu.

Lenka07
komentarz
komentarz

Mam nadzieję, że chodzi o te zdjęcia :)

Zayfi
komentarz
komentarz

lenka > wejdź do sekcji Boot i przestaw kolejność

 

jako nr 1  Optirac CD/DVD

nr 2 Hitachi

nr 3 USB CD

 

a ten patent co sie tam nazywa Network Boot jak na niego najedziesz  klikniesz Enter - zobacz, czy możesz ustawić Disabled.

 

Jak można to wyłącz > zatwierdź zmiany F10 i powinno smigać

Lenka07
komentarz
komentarz

Niestety dalej czarny ekran z myszką.. nic to nie dało a zrobiłam wszystko dokładnie jak napisałeś

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż mi sekcję Boot a szczególnie opcję Network Boot jak na nią najedziesz i klikniesz Enter.

 

Sekcja Main

 

F12 Boot menu > przestaw na Enabled

Lenka07
komentarz
komentarz

W sekcji boot nie mogę nacisnąc na żadną opcję, tzn wciskam enter ale nic nie dzieje

 

Zmieniłam boot menu na enabled ale też nic nie dało

Zayfi
komentarz
komentarz

Pendrak ma być odpiuety na razie

 

właź do sekcji main i ustaw Network Boot na Disabled > F10 > Yes > Enter

Lenka07
komentarz
komentarz

czyli i pendrive i cd ma być wyjęce.. a w sekcji boot która opcja ma byc pierwsza?

Zayfi
komentarz
komentarz
czyli i pendrive i cd ma być wyjęce

 

tylko pendrak ma być wyjęty.

 

sekcji boot która opcja ma byc pierwsza?

 

post nr 8

Lenka07
komentarz
komentarz

po wyjęciu pendriva czy cd, po wyłączeniu network boot i po włączeniu komputera pokazuje tylko "Operating System not found" i nic więcej


Napisałeś że tylko pendrive ma być wypięty, więc zrobiłam jeszcze raz to samo, ale z płytą w środku i dalej nic... czarny ekran z myszka

Gość
komentarz
komentarz

Być może dysk sie uszkodził albo ten z win albo w komp

A moze przełacz z AHCI na IDE albo cuś i wywal pena z dvd

Zayfi
komentarz
komentarz

po wyłączeniu network boot i po włączeniu komputera pokazuje tylko "Operating System not found"

 

 

I komunikat jest poprawny. Po tych wszystkich kombinacjach co robiłaś zanim trafiłaś na forum ja się nie dziwię. Mozna wszystko na spokojnie sprawdzić.

 

Jaką metodą robiłaś bootowalny pen?

Gość
komentarz
komentarz

Najpierw to sprawdz płyte dvd czy sie instaluje na innym kompie .Jak tak to daj boot dvd ,zapisz i powinno być ok .Ustaw też na IDE

Zayfi
komentarz
komentarz
Ustaw też na IDE

 

chyba cie bóg opuścił

Lenka07
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc to i tak nie rozumiem co to znaczy żeby przestawić na IDE...

 

Co mam robić dalej ?

Gość
komentarz
komentarz

Jak sie kiedyś z nim spotkam to sie weżmiemy za bary ;)

Zayfi
komentarz
komentarz

Nic nie przestawiaj. Masz pod ręką komputer stacjonarny?

Lenka07
komentarz
komentarz

Nic nie przestawiaj. Masz pod ręką komputer stacjonarny?

mam komputer stacjonarny i notebook z którego teraz pisze

Zayfi
komentarz
komentarz

Mamy dwa wyjścia.

 

1.Wymontowanie dysku z acera i podpięcie go do Pececeta. To wymaga taśmy Sata i podpięcia zasilania. Nie wiem czy masz taśmę sata?

 

2. Nagranie na płytę gparted i wejście na dysk. Celem usunięcia wszystkiego, utworzenia partycji i zainstalowania systemu.

 

http://traxter-online.net/gparted-partycjonowanie-dysku-z-plyty-livecd/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.