x-kom hosting

Problem z Plikami PDF z Worda 2007

Edith1
utworzono
utworzono

Witajcie,
mam pewien problem. Posiadam Worda 2007 z zainstalowanym konwerterem do pdf. Zawsze w ten sposób tworzyłam dokumenty pdf.
Wczoraj przesłałam taki pdf mailowo na drugi komputer-netbook. Miał problem z otworzeniem tego dokumentu- podobno uszkodzony.
Zainstalowałam PDFCreator - netbook bez problemu otwiera plik przekonwertowany za pomocą tego programu. ( Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że pliki ważą 1,2MB a z worda kilkaset KB.)
oraz do drugiej osoby- nie mogła otworzyć. Komunikat: Aplikacja nie została uruchomiona
Gdzie leży wina? Netbook świruje czy rzeczywiście coś jest nie tak z tym wbudowanym konwerterem z pakietu office ?
U mnie na komputerze działa wszystko ok.
Dla pewności zainstalowałam jeszcze raz pakiet office i ten konwerter.
Dodam, że skopiowałam na pendrive pliki pdf przekonwertowane z worda i netbook bez problemu je odczytał.
No parodia kwasny.gif
Jest to ważna sprawa, bo dokumenty są dość istotne i zależy mi aby każdy odbiorca mógł je bez problemu otworzyć.

Może jeszcze raz zainstalować pakiet adobe? Mam najnowszy - XI. Możliwe, że odbiorcy, którzy posiadają starszą wersję Adobe nie odczytają tych pdf-ów ?

 

lukee8
komentarz
komentarz

Daj mi tutaj przykladowy plik sprawdze:)

Edith1
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest CV. Jeden plik zapisany z worda, drugi z pdf creatora.

Później można bez problemu edytować i wykasować załączniki plików ?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czemu ktoś ma problemy. Uzywam do otwierania pdf polskiego programu Sumatra K. Kowalczyka.

Obydwa dokumenty są otwierane poprawnie

 

Gdzie leży wina? Netbook świruje czy rzeczywiście coś jest nie tak z tym wbudowanym konwerterem z pakietu office ?

 

Moim zdaniem po stronie drugiej osoby. Konwersja jest prawidłowa. Jeśli ta osoba nie może otworzyć plików > wyślij jej CV w formacie worda docx lub starym doc.

 

Później można bez problemu edytować i wykasować załączniki plików ?

 

Oczywiście. Mozesz to zrobić od razu. Pliki są poprawne.

Edith1
komentarz
komentarz

Dziękuję za sprawdzenie:)

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie ma sprawy. Tak jak mówiłem wysyłąj CV w formie pliku docx lub doc. Nie ma formalnych wymogów dla PDF.

O-C-Z-K-O
komentarz
komentarz

Witam.

Wbijam się w ten temat ponieważ podobny problem. Otóż do tej pory w Wordzie 2007 spokojnie mogłem drukować do PFF'a. Zawsze ta sama instalka Word'a i  Adobe Reader'a. Teraz nagle nie widzi. Czy ma ktoś jakąś radę?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.