x-kom hosting

O wiele słabszy internet niż to na umowie... [Orange]

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: przemek5932 ,
TomeK1337
utworzono
utworzono

Witam,

Mój problem tak naprawdę istnieje od 2 lat... Do rzeczy, mam ruter z firmy Orange oraz internet od nich. Na początku nie narzekałem.. Ale zaczął się koszmar. Internet ma prędkość downloadu niecałe 100 kb/s .... A na umowie początkowo miałem 3 mb/s co na prawdę było 100 kb/s. Zadzwonił telefon i zaproponowali internet 13 mb/s z powodu że jestem długo z nimi i wymienili ruter na lepszy. A internet jaki był taki jest... Czasami 1-2 w miesiącu miesiąca zdarza się że internet jest [Jak dla mnie szybki] 1 mb/s ale przez max tydzień ..Potem wraca szybko do normy. Czy to jest wina mojego komputera ? Dodam że mieszkam na wsi zasięg jest taki sobie ale przecież czasami dochodzi do 1mb/s i już wolę żeby był taki niż 100 kb/s... Kogo to wina ? Moja ? Czy może Orange ? Albo zasięgu ? Proszę o odpowiedź... Albo po prostu oni mnie oszukują albo nie wiem. 

Gość
komentarz
komentarz

Wina Tuska :jarek: moze byc kwestia pogody - kanalu wifi (popatrz w ustawieniach routera rozne kanały)

  • Dobra wypowiedź 1
gamex
komentarz
komentarz

bezprzewodowy  ?

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

chyba tak - inaczej by dali sam modem

  • Dobra wypowiedź 1
TomeK1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie jestem ogarnięty, za co przepraszam. Mam ruter podłączony do laptopa za pomocą kabla, lecz ruter z 2 strony tylko do prądu. Z antenkami :-)

@Edit i na routerze nie świeci się od samego początku dioda WiFi.

Gość
komentarz
komentarz

skoro som antenki to jest i wifi - wejdz w przegladarce w adres http://192.168.1.1 i zaloguj sie haslem i nazwa uzytkownika ze spodu routera - wifi channel ustaw na 13 i wylacz firewalla w nim zatwierdz zmiany i podlacz sie przez wifi

TomeK1337
komentarz
komentarz

Gdy wpisuję jest komunikat "Brak odebranych danych" na explolerze do samo

Gość
komentarz
komentarz

co masz napisane na spodzie routera?

TomeK1337
komentarz
komentarz (edytowane)

CMDA 1xevdo rev. A

Nr seryjny i jakiś kod.

Model

i Ruter bez przewodowy. 

Gość
komentarz
komentarz

podaj model

TomeK1337
komentarz
komentarz

Model: MV410R

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Neostrada to kiepski internet tj Orennge freedom  .Moja była miała i kiepsko to chodziło choć nie aż tak jak u ciebie .Jak masz w umowie  tyle i tyle to może powód by zmienić dostawce

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

sluchaj dzwon poprostu do orange placisz i masz wymagac

  • Dobra wypowiedź 1
TomeK1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak to jest Orennge freedom, strasznie kiepski, było że dają mi lepszy 13 mb/s i nowy ruter. I Tym samym przedłużyli umowę. Czy jest jakaś kara za zerwanie umowy przed terminem jej końca ? 

P.S: Płacę i to nie mało.. 49 zł. Jak za takie coś.

przemek5932
komentarz
komentarz

Ziomek w umowie o ile się nie myle jest napisane o prędkości do 3mb/s . Sam mam tego neta mi pomogła wymina modemu na model MV610r prędkość pobierania z 100kb/s skoczyła do 500kb/s a czasami nawet więcej . Aha a kiedy ci się kończy umowa ? 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

nie dostajesz tego za co płacisz wiec ta umowa jest g... warta cisnij ich - chyba ze jest napisane DO 3mbps to rownie dobrze moze byc 0.5 mbps i teoretycznie oni sa czysci

Gość
komentarz
komentarz

Czy jest jakaś kara za zerwanie umowy przed terminem jej końca ?

Na pewno

TomeK1337
komentarz
komentarz

2 Lata do końca umowy :-) 

Adrian93
komentarz
komentarz

slaby zasieg a po drugie to na ogange masz limit w GB ile masz limitu ??

Poprostu wykorzystujesz limit  i bardzo slabo net chodzi .

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
przemek5932
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wykorzysta sie limit to Download jest po 10kb/s .

Gość
komentarz
komentarz

To jest internet bez limitu. Limity na kablu to był z 10 lat temu

TomeK1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wykorzysta sie limit to Download jest po 10kb/s .

Coś w tym jest, najwięcej korzystam gdy mam szybszy, i może czasami mam niestety 10kb/s.. :-) 

Na umowie jest napisane ile mam limit ?

przemek5932
komentarz
komentarz (edytowane)

Agent to jest internet mobilny  tam jest limit . A ile masz GB transferu ? Tak mi się wydaje 

Adrian93
komentarz
komentarz

To jest internet bez limitu. Limity na kablu to był z 10 lat temu

 

AGENT X Slyszysz siebie ??!! TO jest radiowka Mobilny i jest limit !

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Orange freedom to nie był mobilny .Chyba że pozmieniali ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.