x-kom hosting

Instalator XP nie wykrywa dysków

Zayfi
komentarz
komentarz

Brawo! :)

 

Zayfi, dnia 16 Lut 2014 - 18:39, napisał: snapback.png

Czy nie lepiej drugi dysk wykorzystać do zapisywania pracy na wirtualu?

Zrobił tak, jak chciał. Dlaczego narzucasz mu jedyne rozwiązanie skoro możliwości jest kilka?

 

Zayfi, dnia 16 Lut 2014 - 18:39, napisał: snapback.png

Ale twoja sprawa.

Jego. Wolał tak i zrobił tak.

 

I ważne, że zwyciężył :D

 

 

Co twoje komentarze wnoszą do tematu? Nikomu nic nie narzucam. Sprawa dotyczy funkcjonowania programów do muzyki a nie gier. EOT

 

 

W gry na wirtualnym systemie nie pograsz.

Igorrodz
komentarz
komentarz

dla sprawdzenia zainstalowałem 2 gry, które bez problemu chodziły na XP na starym kompie, ale tu niestety w ogóle nie chcą odpalić, wręcz pojawia się komunikat "wystąpił problem...",

W gry na wirtualnym systemie nie pograsz.

Tylko, że on chce grać.

Dziękuję, pozdrawiam. Dobranoc.
mjuzik
komentarz
komentarz (edytowane)

Aaa to wszystko wyjasnia, szkoda, bo to dwie moje ulubione, do których lubiłem wracać :(

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d100b2740831c37f.html]d100b2740831c37fm.jpg[/URL]

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09436c8da4f98415.html]09436c8da4f98415m.jpg[/URL]


Gry to mało istotna sprawa, jeszcze jedna rzecz - nie działa u mnie w żadną stronę funkcja przeciągnij i upuść, oczywiście próbowałem w każdej kombinacji, coś zapewne przeoczyłem tylko nie wiem co..?

Edytowane przez mjuzik
Igorrodz
komentarz
komentarz

Z wirtuala na normalny system nie zadziała, bo przecież pamięć masz podzieloną na części, co nie?

mjuzik
komentarz
komentarz

To w takim razie czemu służy w wirtualu funkcja przeciągnij i upuść z możliwościami gospodarz do gościa, gość do gospodarza, dwukierunkowy?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Nie wiem, nigdy nie stawiałem wirtuala - od zawsze systemy obok siebie stawiałem.

mjuzik
komentarz
komentarz

System 32Bit "widzi" dokładnie 3.5GB pamięci ŁĄCZNIE operacyjnej + karty graficznej. Jaką masz kartę i ile na niej pamięci GDDR?

 

Igorrodz - rzuciłem temat karty graficznej, i jeden z użytkowników wmawia mi, że to co napisałeś to dura... Czy na pewno ram w XP 32bit zmniejsza się o ilość ramu karty graficznej?

jungol
komentarz
komentarz

Zawsze tak jest było i będzie nie ważne ile masz ramu możesz mieć 8 16 32 32 bitowy system zawsze będzie widział mniej 

Zayfi
komentarz
komentarz
To w takim razie czemu służy w wirtualu funkcja przeciągnij i upuść z możliwościami gospodarz do gościa, gość do gospodarza, dwukierunkowy?

 

Zaznacz sobie w menu Devices > Shared Clipboard > Guest to host

 

a w Drag'nDrop Host to Guest

 

Nie wiem, nigdy nie stawiałem wirtuala - od zawsze systemy obok siebie stawiałem.

 

To się nie wypowiadaj w temacie.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Czy na pewno ram w XP 32bit zmniejsza się o ilość ramu karty graficznej?

 

Każdy system x86 (32 bit), niezależnie czy to XP, Vista, czy 7 może zaadresować max 4GB pamięci - całej pamięci! Znaczy to tyle że od tych 4GB odejmuje się SWAP, pamięć karty graficznej i wszelkiego rodzaju cache, bo to wszystko ma pierwszeństwo nad RAM-em podczas adresowania. Tym sposobem w większości przypadków otrzymujemy ok 3GB z 4, zaadresowanego RAM-u, nie znaczy to jednak że komuś z 4GB system nie może zobaczyć 3,8GB, czy 1GB...

Systemy x64 (64bit) nie mają takiego ograniczenia - ich specyfikacja pozwala im zaadresować niemal dowolną ilość pamięci (bo przecież kilkaset TB nie jest ograniczeniem...). Inna sprawa że producent systemów (Microsoft) sam celowo wprowadza takie ograniczenia. I tym sposobem poszczególne 64-bit wersje Visty/7 obsługują następujące ilości pamięci:
Starter/Home Basic - max 8GB, Buisness/Home Premium - 16GB, Ultimate/Professional/Enterprise - 192GB.

 

Dziękuję, pozdrawiam.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Igorodz nie pisz pierduł. System wirtualny zuzywa fizycznej pamięci tyle ile mu się przydzieli.

Dajmy na to masz 8gb ram > przydzielisz 3 giga do wirtuala zostaje 5. Prosta matematyka. Karta graficzna i jej własna pamięć nie ma nic do gadania.

Zostaw wykłady na boku.

Edytowane przez Zayfi
Igorrodz
komentarz
komentarz

System wirtualny

Mówię o systemie realnym, o czym dobrze wiesz. Po prostu czepiasz się dla samego czepialstwa.

Weź lepiej napij się zimnej pepsi z lodówki...

mjuzik
komentarz
komentarz

Ok wszystko śmiga aż miło, dzięki za nieocenioną pomoc:)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.