x-kom hosting

Instalator XP nie wykrywa dysków

Zayfi
komentarz
komentarz

To programy muzyczne, na win 7 nie chodzi już na dzień dobry najważniejszy z nich... Czyli instaluje wirtualny XP i na nim wszystkie starocie, które śmigają jak w realu?


Taki wirtualny XP nie ma też ograniczeń co do widzenia ilości pamięci?

 

Co taki tajemniczy jesteś wymień jakie programy?

 

Pamięć dla systemu wirtualnego przydzielasz sam. Jak dasz 3gb to będzie 3 gb. Wielkość wirtualnego dysku też ustawiasz sam. W czasie korzystania z wirtualnego XP te 3gb ramu zostaną fizycznie zabrane. Wtedy system gospodarz będzie pozbawiony tych 3gb.

 

Właśnie znikneły mi na dobre klawiatura i cd rom i nie wiem co zrobić żeby na powrót były widoczne...

 

Gdzie nie są widoczne? W MU?

mjuzik
komentarz
komentarz

Zaczęło się szukanie gniazda usb które zobaczy klawiaturę, poprzednie do którego była wpięta już jej nie widzą... Cd rom usb w ogóle już nie jest wykrywany w żadnym gnieździe... Czy to wina XP? Takie problemy miałem na starym kompie

Ten najważniejszy program to Logic 5.5.0

Zayfi
komentarz
komentarz

mjuzik a sterowniki chipsetu do tej płyty instalowałeś? Jaki service pack ma ten xp?

mjuzik
komentarz
komentarz

Już odkryłem co się stało - na przednim panelu mam zamontowaną kartę z dodatkowymi gniazdami usb, znikła z systemu, chyba jak instalowałem sterowniki do płyty głównej, na klawiaturę znalazłem gniazdo, które ją widzi...


Xp sp 3

Zayfi
komentarz
komentarz
na przednim panelu mam zamontowaną kartę z dodatkowymi gniazdami usb

 

a wyjmij toto i wtedy sobie sprawdź gniazda usb. Powinna być widziana wszędzie. No chyba że masz jakąś super wypasioną o której stary xp nie słyszał.

mjuzik
komentarz
komentarz (edytowane)

a wyjmij toto i wtedy sobie sprawdź gniazda usb. Powinna być widziana wszędzie. No chyba że masz jakąś super wypasioną o której stary xp nie słyszał.

Nie nie xp jeszcze chwilę wcześniej widział tą kartę (to coś na wzór czytnika kart tylko zamias gniazd na karty są 2 gniazda usb), do tych gniazd miałem podłączony cd rom z którego instalowałem sterowniki z MB i grafiki już na XP no i z niewiadomych przyczyn toto zniknęło...


Możesz mi podpowiedzieć co trzeba zrobić aby mieć wirtualny XP? chyba się tym zainteresuję

Edytowane przez mjuzik
Igorrodz
komentarz
komentarz

Taki wirtualny XP nie ma też ograniczeń co do widzenia ilości pamięci?

Ma - widzi tyle ile pozwala mu zobaczyć / użyć "normalny" system operacyjny.

Dodam, że jak ten "normalny" to system 32-bit to zobaczy tylko 3.5GB jak pisałem wcześniej.

 

Pamięć dla systemu wirtualnego przydzielasz sam. Jak dasz 3gb to będzie 3 gb.

Nie do końca bo część zabiera normalny czyli podstawowy OS na którym stoi maszyna, szczególnie jeśli to nie będzie OS 64-bit.


A tak przy okazji - jaki masz zasilacz?

mjuzik
komentarz
komentarz

Ok dzięki trochę to jeszcze dla mnie black magic ale będę próbował:) dam znać jaki efekty:) a jeszcze pytanko: czy xp do wirtuala musi mieć sp3 czy może być sp2?


Zasilacz 500watt ocz

Zayfi
komentarz
komentarz

Ma - widzi tyle ile pozwala mu zobaczyć / użyć "normalny" system operacyjny.

Dodam, że jak ten "normalny" to system 32-bit to zobaczy tylko 3.5GB jak pisałem wcześniej.

 

a co ja napisałem? czytaj ze zrozumieniem.

Ja zakładam że postawi W7 64bit a potem zajmie się maszynami wirtualnymi.

 

Na XP nawet nie instaluj Virtual boxa

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)
czy xp do wirtuala musi mieć sp3 czy może być sp2?

Obojętnie ale im wyższy tym lepiej.

 

 

a co ja napisałem? czytaj ze zrozumieniem.

Ja zakładam że postawi W7 64bit a potem zajmie się maszynami wirtualnymi.

 

Na XP nawet nie instaluj Virtual boxa

Ja też to zakładam ale informuję go, gdyby - nie daj Bóg :piku: - myślał o WIn 7 32-bit. ;>

BTW- ludzie równe głupoty wt\wyczyniają, jak zmiana ram przy włączonym pc - zatem lepiej dmuchać na zimne :E

Edytowane przez Igorrodz
mjuzik
komentarz
komentarz (edytowane)

Heh mam win 7 64 bit:) na niego będę instalował wirtuala :)


Mam oryginalnego xp sp2, który automatycznie ściąga sp3 więc jako wirtualny też sobie z tym chyba poradzi?


Czy wirtualny dysk można dzielić na partycje?

Edytowane przez mjuzik
Zayfi
komentarz
komentarz
Mam oryginalnego xp sp2, który automatycznie ściąga sp3 więc jako wirtualny też sobie z tym chyba poradzi?

 

Robiłeś integrację sterów sata a nie zintegrowałeś sp3?

 

Czy wirtualny dysk można dzielić na partycje?

 

mozna

mjuzik
komentarz
komentarz

Robiłeś integrację sterów sata a nie zintegrowałeś sp3?

 

No właśnie zupełnie o tym nie pomyślałem :klaps: ale jakąś godzinkę temu zrobiłem kolejną płytkę już z SP3 :)


No i najważniejsze dla mnie: czy  w wirtualnym xp da się zainstalować fizyczną kartę muzyczną? Bez tego mogę sobie skoczyć...


Jak z tymi partycjami? Chciałem je zrobić ale nie widzę takich opcji, coś przeoczyłem?

Zayfi
komentarz
komentarz

No i najważniejsze dla mnie: czy  w wirtualnym xp da się zainstalować fizyczną kartę muzyczną? Bez tego mogę sobie skoczyć...


Jak z tymi partycjami? Chciałem je zrobić ale nie widzę takich opcji, coś przeoczyłem?

 

 

 

Partycje tworzysz z poziomu instalatora XP. 

Przypuśćmy, że utworzyłeś plik vhd o następujących parametrach:

- wielkość wirtualnego systemu 30gb

- ram 512

 

Zaczynasz instalację i co? Pojawia się niebieski ekranik, instalator ładuje pliki, itd, itp. Dochodzi do momentu kiedy widzi dysk i pyta czy ma zainstalować system na dysku C o wielkości 30gb. I masz tam do wyboru

enter - instaluj

C - utwórz partycje

 

należy normalnie kliknąć C wpisać wielkość partycji systemowej.

 

Partycja C jest utworzona > zostaje dajmy na to 20 gb obszar nie przydzielony > zaznaczasz go i znowu klikasz C - utwórz partycje. I masz juz dwie partycje C i D. I tu ważna uwaga - formatujesz najpierw D > system plików NTFS. Potem wracasz do instalatora i zaznaczasz C i format.

I teraz wskazujesz kursorkiem partycje C jako dysk właściwy do instalacji Tam bedzie system. Zaczyna sie instalacja

 

Mozna też utworzyć tylko partycję systemową, a pozostały nieprzydzielony obszar podzielić i sformatować wg. uznania juz po zainstalowaniu XP na wirtualu.

Robisz to z Zarządzania dyskami.

 

Wszelkie urządzenia możesz dodawać do wirtualnego systemu. Nie wiem, czy zobaczy kartę dźwiękową. Ale jeśli ma ona wsparcie sterowników dla XP to powinien ją wykryć. Ja instalowałem drukarkę i skaner pod wirtualem.

mjuzik
komentarz
komentarz

Dzięki za wyjaśnienie, tyle razy instalowałem XP i nigdy nie zwróciłem uwagi na literkę C i możliwość podzielenia dysku :) Jedna rzecz: w trakcie pracy w wirtualu zabrakło na chwilę prądu, po ponownym włączeniu kompa XP już brakowało systemowego pliku i pojawiło się żądanie naprawy za pomocą instalatora, ale za nic nie dało się uaktywnić płyty instalatora w wirtualu, cały cas świecił tylko czarny ekran z komunikatem..


Jeszcze co do grafiki - płyta obsługuje grafikę, mam niestety core 3350p bez grafiki ale gdybym zmienił na procka z grafiką, mógłbym korzystać pod XP z pokładowej a ta zabiera chyba mniej pamięci?


No i pojawił się problem - chciałem zainstalować na nowo fizycznie XP z udziałem płyty, która wczoraj odpaliła bez problemu, a dziś po załadowaniu plików - blue screen...


Przełączyłem dysk z AHCI na IDE i instaluję z oryginalnej płyty, idzie bez problemu i na tym dysku tak chyb zostanie


Kicha nie idzie - podczas instalacji żąda jakiegoś pliku, którego nie można zlokalizować... :zly:


I tak - jak AHCI to blue screen, jak IDE to brak sterownika już wysiadam nerwowo, chce do mamy :(

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Przełączyłem dysk z AHCI na IDE i instaluję z oryginalnej płyty, idzie bez problemu i na tym dysku tak chyb zostanie

Kicha nie idzie - podczas instalacji żąda jakiegoś pliku, którego nie można zlokalizować

 

Konkretnie - jakiego pliku?

Mówiłem ci że pomysł z instalacją XP na tej platformie jest poroniony. Zabrakło prądu pliki zostały uszkodzone. Robisz to co na prawdziwym systemie. Repearacja nakładkowa bez utraty danych.

I tak - jak AHCI to blue screen,

 

Czy jesteś pewien że uruchamisz właściwą instalkę? Powinna być ta na której masz sp2 i stery sata. Jak sobie nie opisałeś płyt to niedobrze.

 

Poza tym uszkodzeniu mógł ulec sam dysk. Należy to sprawdzić.

 

Po co wchodzisz w XP, postaw W7. Wcześniej daj obrazek z Zarządzania dyskami. Chce zobaczyc jak podzieliłeś dysk. Mogą być wymagane korekty partycji.

 

Zresztą temat kompletnie powędrował w inne rejony. I powinien zostać wydzielony.

Edytowane przez Zayfi
AMDeK
komentarz
komentarz
mjuzik
komentarz
komentarz

Poszło w końcu... uff


Ok na razie daję spokój na forum, pomęczę się trochę i zdam relację później, faktycznie poszło za daleko, sorki:) Tymczasem dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość:) Niech temat zostanie, później napisze co i jak.

Zayfi
komentarz
komentarz
k na razie daję spokój na forum, pomęczę się trochę i zdam relację później, faktycznie poszło za daleko, sorki:) Tymczasem dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość :) Niech temat zostanie, później napisze co i jak.

 

O nie kolego. Ja nie po to pochylam się nad tematem żebyś mnie olewał. Podaj obrazki z Zarządzania dyskami bo ztego co widzę masz marne pojęcie o podziale dysku spod instalatora XP. Jeśli o coś proszę do nie dlatego że to jest moje widzi mi się.

mjuzik
komentarz
komentarz

Ok :) Będę jeszcze raz robił wirtuala bo wczoraj go usunąłem i od razu wrzucę jotpegi, tylko to będzie za jakiś czas. Dzięki za zaangażowanie :)

mjuzik
komentarz
komentarz

No więc ogłaszam wielkie zwycięstwo:) Na drugim dysku fizycznym zainstalowałem XP i wszystkie potrzebne programy, chodzi bez problemu, w wirtualu też z powodzeniem zainstalowałem XP, podzieliłem dysk na 2 partycje przy instalacji, a później w zarządzaniu dyskami skonwertowałem nie przydzielone miejsce na dysk podstawowy i również wszystko gra:) Jak tu można wrzucić zdjęcia?

  • Dobra wypowiedź 1
Zayfi
komentarz
komentarz
Na drugim dysku fizycznym zainstalowałem XP

 

Oj i po co? Na systemie wirtualnym aplikacje nie działają? Po to są systemy wirtualne, aby nie śmiecić. Czy nie lepiej drugi dysk wykorzystać do zapisywania pracy na wirtualu? Jest opcja folderów współdzielonych z systemem gospodarza. Można zmapować cały dysk i przerzucać pliki między W7 i wirtualnym XP.

Ale twoja sprawa.

 

Fotki wrzuć na hosting obrazków a do tematu daj link.

Igorrodz
komentarz
komentarz

No więc ogłaszam wielkie zwycięstwo:)

Brawo! :)

 

Czy nie lepiej drugi dysk wykorzystać do zapisywania pracy na wirtualu?

Zrobił tak, jak chciał. Dlaczego narzucasz mu jedyne rozwiązanie skoro możliwości jest kilka?

 

Ale twoja sprawa.

Jego. Wolał tak i zrobił tak.

 

I ważne, że zwyciężył :D

mjuzik
komentarz
komentarz

No ale jednak coś jest dziwnego  w wirtualu, więc na początek zapytam: czy wirtualny system ma swoją własną grafikę? Przydzieliłem XP 3,5gb pamięci i tyle właśnie widzi więc pomyślałem, że nie korzysta z mojej katy graficznej, dla sprawdzenia zainstalowałem 2 gry, które bez problemu chodziły na XP na starym kompie, ale tu niestety w ogóle nie chcą odpalić, wręcz pojawia się komunikat "wystąpił problem...", pomyślałem, że może jednak trzeba zainstalować kartę, ale podczas instalacji pojawia się komunikat: "ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego". I znów proszę o pomoc... :)


A co do drugiego dysku i XP - tak właśnie chciałem - zupełnie niezależnie, więc to było zamierzone :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.