x-kom hosting

Windows Vista - wciąż 'prosi' o hasło admina

natka18
utworzono
utworzono

Witajcie! Od dłuższego czasu mam pewien problem, mianowice: ciągle gdy próbuję coś zainstalować (choćby anty-wirus), ściągnąć np. Gimpa, otworzyć płytę, ba! nawet gdy chcę zmienić godzinę lub datę wyskakuje mi okienko o treści: Aby kontynuować wpisz hasło administartora, a następnie kliknij przycisk OK. Problem w tym, że po pierwsze nie wiem jakie to hasło, a po drugie nie da się tam nawet go wpisać gdyż nie ma tam tego 'okienka do pisania' ani kursora. :(

Mam nadzieję, że zrozumieliście... Oto link do screena: http://zapodaj.net/c197f5091a498.jpg.html

Co mam zrobić by to wyłączyć?

 

 

 

 

antos
komentarz
komentarz

Najprościej to usunąć hasło administratora raz na zawsze. Skoro prosi o hasło admina, to przypuszczam, że masz konto z ograniczeniami, tak więc hasła admina ze swojego konta nie usuniesz.

Możesz zawsze jednak spróbować. Klikasz start>uruchom. Wpisujesz cmd.exe, pojawi się wiersz poleceń i w tym wierszu wpisujesz 

[spoiler]

net user administrator *

[/spoiler]

Następnie zostaniesz poproszona o podanie nowego hasła. Tu wciśniesz tylko enter ponieważ nie chcesz hasła i jako potwierdzenie w następnym kroku również enter. W ten sposób pozbędziesz się hasła administratora o ile twoje konto użytkownika ma uprawnienia administracyjne. Ta metoda może nie zadziałać. 

Nie wiem na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Więc najpierw spróbuj powyższą metodę. Następnie przeczytaj to: http://techformator.pl/resetowanie-hasel-w-windows-7-vista-xp-2000-ntpwedit/  i jeżeli nie będziesz umiała sobie poradzić to napisz, to Ci się opisze to krok po kroku. 

Zayfi
komentarz
komentarz

@antos obawiam sie że nie o to chodzi. Obrazek który przedstawiła autorka ma zakładkę szczegóły, co tam jest?

natka18
komentarz
komentarz

antos,
Ok, jutro spróbuję. Dzięki za odpowiedź. ;)
Zayfi,
Tam napisane jest jedynie ,,Wpisz hasło administratora, aby przejść dalej".

antos
komentarz
komentarz

Vista jest na tyle niedorozwiniętym systemem, że w zasadzie trzeba porzucić wszelaką logikę podczas jej naprawy.

antos
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że to nic nie da, ponieważ uprawnienia administratora są wyłączone. Skoro nie da się zainstalować żadnego programu to tym bardziej nie będzie się dało uruchomić otl-a i innych tego typu programów. Moim zdaniem powinniśmy najpierw zaproponować dziewczynie jedno rozwiązanie, a jak nie poskutkuje to myśleć nad kolejnymi. W ten sposób robimy tylko mętlik...

 

Co do offtopu o bezsensowności visty, niestety mam rację i nie przesadzam i nie mówię tego tylko na przykładzie dwóch postawionych systemów, ale na przykładzie kilkuset komputerów z tym systemem które przeze mnie przeszły i które miały czasem na prawdę niedorzeczne niedomagania. 

Zayfi
komentarz
komentarz
Wydaje mi się,

 

ale pewny nie jesteś? Widziałeś na jakim koncie pracuje?

natka18
komentarz
komentarz

Najprościej to usunąć hasło administratora raz na zawsze. Skoro prosi o hasło admina, to przypuszczam, że masz konto z ograniczeniami, tak więc hasła admina ze swojego konta nie usuniesz.

Możesz zawsze jednak spróbować. Klikasz start>uruchom. Wpisujesz cmd.exe, pojawi się wiersz poleceń i w tym wierszu wpisujesz 

[spoiler]

net user administrator *

[/spoiler]

Następnie zostaniesz poproszona o podanie nowego hasła. Tu wciśniesz tylko enter ponieważ nie chcesz hasła i jako potwierdzenie w następnym kroku również enter. W ten sposób pozbędziesz się hasła administratora o ile twoje konto użytkownika ma uprawnienia administracyjne. Ta metoda może nie zadziałać. 

Nie wiem na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Więc najpierw spróbuj powyższą metodę. Następnie przeczytaj to: http://techformator.pl/resetowanie-hasel-w-windows-7-vista-xp-2000-ntpwedit/  i jeżeli nie będziesz umiała sobie poradzić to napisz, to Ci się opisze to krok po kroku. 

Nie rozumiem.. Gdzie ma to wpisać ? Podczas urochomienia laptopa? 

antos
komentarz
komentarz
ale pewny nie jesteś? Widziałeś na jakim koncie pracuje?

100% pewności miałbym tylko  gdybym miał ten komputer przed sobą. 

 

Natalia. Widzę, że musimy zacząć od bardzo samego początku.

Może zacznijmy od tego. Kto instalował Ci system? znajomy? Czy komputer kupiłaś już z zainstalowanym systemem. Od kiedy się to dzieje? Był niedawno przeinstalowywany system? Ktoś grzebał przy tym komputerze? Jeżeli będę wiedział co się mniej-więcej działo to będzie dużo łatwiej. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.