x-kom hosting

Bluetooth i kamerka internetowa

asia12337
komentarz
komentarz

Asia to było do uzytkownika igorrdz ktory napisal to samo co ja kilka postow wczesniej poniewaz nie czytal tematu od poczatku. A nie do ciebie:)


Czy przy wlaczaniu wifi wyskakuje ci ikonka na ekranie ze wifi zostalo wlaczone?

 

 

A to w takim razie przepraszam :) Otóż to, że nie mam nigdzie konkretnej opcji "Włącz bluetooth" - albo ja sama nie jestem na tyle kumata. 

73jmnt.png


Tylko ze nie jest on on bluetoth

2duxk48.jpg

 

Nie rozumiem?

lukee8
komentarz
komentarz

Kliknij otworz ustawienia i daj ss

asia12337
komentarz
komentarz

dg05ue.png

 

Dodam, że innego telefonu też nie szuka...

lukee8
komentarz
komentarz

Kliknij dodaj urzadzenie i wlacz widocznosc w komorce.

asia12337
komentarz
komentarz

Kliknij dodaj urzadzenie i wlacz widocznosc w komorce.

No i nic nie znajduje

lukee8
komentarz
komentarz

A bluetoth w komorce napewno sprawny?

Kliknij wyslij plik i wybierz przykladowy jakis.

asia12337
komentarz
komentarz

A bluetoth w komorce napewno sprawny?

Kliknij wyslij plik i wybierz przykladowy jakis.

 

Na 100% sprawny. Bez problemu połączył się z innym laptopem.

Kiedy biorę wyslij plik, karze mi wybrać urządzenie do ktorego chce je wysłać jednak u mnie to pole jest puste bo nie łączy mi się telefon. 


Może być przyczyną brak jakiś sterowników?

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

HP 2000 -2d14SW

 

W tych lapkach nie wszystkie modele miały na wyposażeniu obsługę Bluetooh. Tak wynika z instrukcji.

Ten ma -> http://www8.hp.com/pl/pl/products/laptops/product-detail.html?oid=5447750#!tab=specs
 

Może być przyczyną brak jakiś sterowników?

Może ale nie musi. ;) Ja osobiście nie znajduję ŻADNYCH sterowników na stronie HP (link wyżej) dlatego nie wiem, co i jak z nimi...
 
Zrób test - pobierz z sieci, wypal na płycie i uruchom (zbotuj) laptopa z jakiejś dystrybucji Linuksa np Ubuntu lub Mint. Po uruchomieniu sprawdź, czy pod Linuksem BT jest widziany poprawnie.
Zayfi
komentarz
komentarz
Ten ma -> http://www8.hp.com/p...7750#!tab=specs

 

 fragment z instrukcji tego właśnie modelu

 

[attachment=29621:igo.jpg]

 

 

Igorrodz
komentarz
komentarz

Instrukcja jest uniwersalna dlatego napisano

(wybrane modele)

Wg informacji ze strony producenta ten, który ma autor taki moduł BT posiada.

BTW- model to co innego niż egzemplarz ;>

asia12337
komentarz
komentarz

 

 
Zrób test - pobierz z sieci, wypal na płycie i uruchom (zbotuj) laptopa z jakiejś dystrybucji Linuksa np Ubuntu lub Mint. Po uruchomieniu sprawdź, czy pod Linuksem BT jest widziany poprawnie.

 

To co napisałeś jest dla mnie jakąś czarną magia! :D

No i chyba ten model musi mieć bluetooth, bo skoro mam ikonę na pasku?

Igorrodz
komentarz
komentarz

To co napisałeś jest dla mnie jakąś czarną magia! :D

Jaka magia? Pobierasz z sieci plik instalacyjny systemu Linuks (np stąd), wypalasz obraz płyty (np tym), w biosie swojej płyty głównej ustawiasz botowanie systemu z napędu optycznego po czym botujesz system z płyty, którą wypaliłeś a po uruchomieniu się Linuksa  sprawdzasz, czy bluetooth działa. Nie jest to trudne - jak masz problemy to zapytaj wujka Google o szczegóły.

 

No i chyba ten model musi mieć bluetooth, bo skoro mam ikonę na pasku?

Wg tego co sprawdziłem i napisałem wcześniej - posiada.

asia12337
komentarz
komentarz

Jednak takie rzeczy to chyba dla mnie za za duże wyzwanie

Pogrzebałam gdzieś i znalazłam takie coś (widać na załączniku), czy sterowniki z 2006 roku nie są troche za stare?

Zayfi
komentarz
komentarz

Masz link do strony swojego lapka i tam są sterowniki do BT. Nie wiem na co czekasz.

asia12337
komentarz
komentarz

Zainstalowałam sterownik ze strony producenta >ten< i niestety nie pomogło...

Jedynie, że ten nie jest prawidłowy :/

Zayfi
komentarz
komentarz

Bo widzisz Asiu, ja twierdzę że Twój egzemplarz (specjalnie kładę nacisk na słowo egzemplarz) nie ma modułu BT. Sama mozliwość instalacji sterowników o tym nie świadczy.

Najprościej będzie udać się do serwisu i niech panowie elektronicy sprawdzą czy taki moduł od BT jest zamontowany na płycie głownej.

A jak ci tak bardzo zależy na BT to kup zewnetrzny moduł BT podpinany na USB. Zobaczysz, że wtedy zabangla.

  • Dobra wypowiedź 1
lukee8
komentarz
komentarz

Dokładnie.. obserwuje temat regularnie i tak tak sadze. Moduł Bt na usb kosztuje ~5zł.

asia12337
komentarz
komentarz

Dobra, to dziękuję za pomoc i rzeczywiście przy najbliższej okazji dowiem się czy mam tutaj to BT, 

a puki co będę musiała sobie z tym poradzić. W końcu przeżyję ;)

lukee8
komentarz
komentarz (edytowane)

!!póki!! A jak chcesz przesyłac cos miedzy PC-Telefon komorkowy(z androidem) to uzyj AirDroid. Ja uzywam jest rewelacja. Tym bardziej ze BT jest mega wolny, i przesyłanie większego pliku trwa wiecznosc.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.