x-kom hosting

Zacięcia/freezy

sitarek21
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam ostatnio mialem problem z bluecsreenami na swoim nowym 3 tygodniowym msi Ge70, przeinstaowałem sterowniki do karty sieciowej i wifi ale jeszcze nie sprawdzałem czy bluescreeny znikneły ponieważ gram i korzystam z neta poprzez kabel ethernet
Mam taki problem że np. gadając z kolegami na skype ich głoś nagle się strasznie zniekształca(tak jakbym tracił internet)
, kolejnym problem są freezey/zaciecia w Lolu które wystepuja tak regularnie co jakies 12-15 sekund np. Mam tylko 60-70-80 pingu a te zaciecia są aż takie że postać pływa po ekranie , i w tym samym czasie np. przycina mi rozmowe z kolegami.

Mam neostradę 10 MB/s i livebox 2.0. Pytanie moje jest takie co tu zrobić by to wyelimnować.


Sprawdzałem kabel telefoniczny ten co idzie do Liveboxa, bo myślałem że może gdzieś przecięty/zagiety i to od tego,lecz jest on w prawidłowym stanie.
Dzwoniłem dziś do Oragne na pomoc techniczna i pani "twierdzi że powinienem przeinstalować skype" w co wątpie że pomoże.
Potem jeszcze powiedziała ze powinenem sprawdzić u sb internet za pomocą uruchom program>cmd>netstats. A o to screen z tego programu https://imagizer.imageshack.us/v2/19...0/593/3092.png

Czy moge wam jeszcze coś podesłać czy naprowadzi was na przyczne?

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload jeśli jeszcze są tam pliki.

 

W jakiej konfiguracji masz tego laptopa, jaki system operacyjny ?

sitarek21
komentarz
komentarz (edytowane)

Win7 64 bit. Nie bardzo wiem co mam zrobić jeśli chodzi o 1 cześć twojego zdania bo bluscreenów już nie ma wiec tamte pliki minidump beda juz przestarzałe

Youki
komentarz
komentarz

Witam ostatnio mialem problem z bluecsreenami na swoim nowym 3 tygodniowym msi Ge70, przeinstaowałem sterowniki do karty sieciowej i wifi ale jeszcze nie sprawdzałem czy bluescreeny znikneły ponieważ gram i korzystam z neta poprzez kabel ethernet

Folder Minidump znajdziesz w  C:\Windows\minidump :)

sitarek21
komentarz
komentarz

folder jest już pusty ;p

Youki
komentarz
komentarz

A kiedy ostatni raz wyskoczył Ci błąd ?

 

Sprawdz temperatury podzespołów w spoczynku jak i podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor

sitarek21
komentarz
komentarz (edytowane)

Juz sprawdziłem.

 

1. Screen z temperatur z laptopa w spoczynku https://imagizer.imageshack.us/v2/1952x1098q90/401/sog0.png

 

2.A to po odpaleniu League of legends i programu z muzyka który i tak nie podwyższa pingu https://imagizer.imageshack.us/v2/1920x1080q50/829/6lk6.png

 

Nie wiem czemu tak jest, te freezy to coś takiego że postać pływa mi po ekranie i np czar używa się w czasie rzeczywistym ale do mnie to dobiega po 2-3 sekundach i te freezy występują co jakieś 10-12 sekund a nie powinny bo ping mam zajebisty=60-70.

 

Nie wiem o co biega, dziś jak grałem to od 15-17 nie mialem tego, teraz już z powrotem te freezy powróciły. Co by laptop się grzał? albo livebox?

 

Nie wydaje mi się zeby laptop się grzał bo w rekomendacji była mowa o bardzo dobrych tepm. Laptop Msi ge70.

Youki
komentarz
komentarz

Pobierz i odpal test CPU w programie OCCT na 10 min i monitoruj temperatury procesora.

Sprawdz jaką najwyższą wartość uzyska. 

sitarek21
komentarz
komentarz (edytowane)

robić to w stanie spoczynkowym w sensie z powyłaczanymi programi ?

Youki
komentarz
komentarz

Gry wyłącz, przeglądarke możesz zostawić. 

sitarek21
komentarz
komentarz

Okey juz to robie ;p Lekko nie rozumiem po co te testy tych wszystkich temperatur, dodam jeszcze że freezy były poprzez połaczenie przez wi-fi jak i przez kabel ethernet.

Youki
komentarz
komentarz

Chce ostatecznie wykluczyć przegrzewanie się. 

sitarek21
komentarz
komentarz

Dobra mam przez 10 minut przy otworzonej mozzili z 2 zakładakami i ze skypem w tyle oraz, nivida exprience  wyniki wygladają tak:

 

Core 0  - Najwyż-72  Najniż =57

Core 1 - Najwyż. = 69 stopni  Najniź =55

Youki
komentarz
komentarz

nivida exprience 

To idzie do usunięcia. Już było kilka przypadków, że to oprogramowanie powodowało zacinki oraz BSOD'y.

sitarek21
komentarz
komentarz

Odpisze za jakieś 1-2 h i dam znać czy coś sie zmieniło. Pozdrawiam. Badz caly czas na bieżąco ^^


Kurcze nadal to występuje :(

Youki
komentarz
komentarz

Folder Minidump nadal jest pusty ?

Pokaz jak masz zaznać,one ustawienia w Zaawansowane Ustawienia Komputera > Uruchamianie i odzyskiwanie.

sitarek21
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem wydaje mi się że leży albo w moim laptopie albo w liveboxie/albo coś na lini ale znowu na lini też nie może być raczej nic bo ping jest 60-70

 

Twierdze że problem jest u mnie w sprzecie ponieważ mam kumpla z tej samej wsi i wsi dalej i jak mamy lagi od nesotrady to wspólnie mamy problemy a teraz tylko ja ;p

sitarek21
komentarz
komentarz

Dump File : 020214-19281-01.dmp
Crash Time : 2014-02-02 16:29:00
Bug Check String : DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code : 0x000000d1
Parameter 1 : fffff880`0b551000
Parameter 2 : 00000000`00000002
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : fffff880`04d6bfa0
Caused By Driver : e22w7x64.sys
Caused By Address : e22w7x64.sys+19fa0
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+75bc0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\020214-19281-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 294 088
Dump File Time : 2014-02-02 16:29:53

 

To wklejałem na innym forum gdy miałem problem z bluescreenami.

Poradzili żeby przeinstalować sterowniki od karty wifi i karty sieciowej. Wziąłem płytke która dostałem razem z lapkiem usunąłem>zainstalowałem i bluescreenów narazie nie mam ale teraz jest to.


Skanowałem już memtestem>wypaliłem na płytce włożyłem i na koniec testów nie znalazło żadnego problemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.