x-kom hosting

Blue Screen pomocy

esqn
utworzono
utworzono

Witam całkiem nie dawno zrobiłem format swojego pc. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i inne potrzebne mi rzeczy typu programy i gry. Problem wygląda tak korzystam z dwóch monitorów i przy minimalizacji gry lub przy maksymalizacji czyli prościej mówiąc wchodzenie i wychodzenie podczas gry do pulpitu ( przechodzenie myszką na drugi ekran) lub po prostu minimalizacją wyskakuje mi co 2-3 raz Blue Screen. Przed formatem nie było takich sytuacji ,ani jednego Blue Screen'a zrobiłem zdjęcie zawartości tego okna może to coś pomoże w odszukaniu problemu i jak go naprawić podam jeszcze specyfikacje sprzętu ,ale nie jest on najlepszej jakości ,ale wystarcza :)

Parametry:  
AMD FX-4130 Quad-Core Processor 3,8GhZ
4GB RAM
NVIDIA GeForce GT 630 
Gigabyte 78LMT-S2p

Jeśli coś będzie jeszcze potrzebne to napisac w komentarzu to dodam pod spodem załączam zdjęcie:

Zdjęcia

quatium
komentarz
komentarz

Najnowsze poprawki (w tym servicepack) zainstalowane?

esqn
komentarz
komentarz

jeśli chodzi o aktualizacje systemu to wyskakuje mi problem podczas instalacji i cofa konfiguracje ,ale to samo miałem przed formatem 

quatium
komentarz
komentarz

Jaki to błąd? Sterowniki chipsetu są zainstalowane? Jaki zasilacz?

esqn
komentarz
komentarz

nie mam pojęcia co to za błąd bo się nie znam za bardzo na tego typu problemach dlatego piszę na forum i prosze o pomoc ;) po za tym jest zdjęcie gdzie blue screena bo ponoć tam jest problem napisany zasilacz mam marki logic 500 tak wiem ,że do dupy ,ale taniocha 


i tak stery są 

quatium
komentarz
komentarz

Jednak ja wrozbitą nie jestem i nie wiem, jaki jest błąd, aczkolwiek wiem, ze taki występuje, bo o nim napisales. Stery chipsetu aktualne? Sprawdź na markowym zasilaczu, twój jest zagrożeniem dla wszystkiego dookoła.

esqn
komentarz
komentarz

tan stery są aktualne chipsetu ,a przed formatem nie było takiego problemu i też myślałem ,ze to zasilacz ,ale to nie to bo od znajomego włożyłem i sprawdzałem czy wyskoczy podczas minimalizacji i wyskoczył 

Igorrodz
komentarz
komentarz

Zaktualizuj lub przeinstaluj sterwoniki nVidia.

quatium
komentarz
komentarz

Pokaz temperatury z HWMonitor podczas grania. Na jakim to zasilaczu sprawdzales? Jeśli nawet to nie wina zasilacza, to i tak jest on zagrożeniem.

esqn
komentarz
komentarz

procesor góra ma podczas grania 30C ,a grafika 40-50 C


stery od grafy też przeinstalowałem

quatium
komentarz
komentarz

Jeśli dysponujesz multimetrem lub woltomierzem możesz zmierzyć napięcia. Tylko sie nie zabij :D
Spakuj c:\windows\mindump, wrzuc na jakiś serwer, daj link.

esqn
komentarz
komentarz

niestety nie mam ,a nawet bym się nie dotknął bo się panicznie boję prądu xD

quatium
komentarz
komentarz

Możliwe, ze to wina zasilacza. Na jakich komputer był sprawdzany? Spakuj c:\windows\minidump, wrzuc na jakiś serwer, daj limnk. Jutro postaram się przejrzeć.

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

esqn
komentarz
komentarz

nie da rady system mi nie pozwala 

Youki
komentarz
komentarz

Spakować ?

To wrzuć tylko najnowszy plik bez pakowania w archiwum.

Youki
komentarz
komentarz

Zaaktualizowałeś sterowniki do karty graficznej ?

 

Dokonaj także aktualizacji sterowników do chipsetu oraz zaaktualizuj BIOS.

 

Jakimi przewodami masz połączone te monitory ? 

esqn
komentarz
komentarz

VGA DVI-D stery do grafiki są najnowsze (aktualizowałem)
Stery di chpsetu zaraz zaktualizuje ,a biosa nie potrafie ;d 


wszystko za aktualizowane 


dam znać późniejszym wieczorem czy problem zniknął 

Youki
komentarz
komentarz

BIOS możesz zaaktualizować za pomocą programu MSI Live Update 5 bodajże. 

esqn
komentarz
komentarz

jak na razie nie było żadnego blue screena ,ale jeszcze nie mówię hop jak pojawi się dam znać 

esqn
komentarz
komentarz

teraz wyskakują jak nawet nic nie robię .... 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze tylko czy w trybie awaryjnym także błąd wyskoczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.