x-kom hosting

MacBookPro + Eizo fs2333 - Problem z odświerzaniem/szumy

tabun69
utworzono
utworzono

Witam,
Kupiłem ostatnio przejściówkę typu thunderbolt/dvi celem podłączenia macbooka do eizo fs2333 Jednak po podłączeniu okazało się iż ekran szumi czerwonymi kropkami na całej powierzchni. Zrobiłem testy czy aby przejściówka nie jest schrzaniona poprzez podłączenie jej do innego monitora w ten sam sposób. Na moim starym samsungu była możliwość zmiany odświeżania z 75hz na 60hz i po tym zabiegu szumy zniknęły.

Niestety gdy podłączam maca do eizo nie mam możliwości zmiany odświeżania. Ktoś może wie jak rozwiązać problem tych szumów?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Czy ten EIZO ma odpowiednie sterowniki dedykowane systemowi MacOS X? Jak są to je koniecznie wgraj.

tabun69
komentarz
komentarz

Sprawdzałem na stronie producenta i nic takiego nie ma. Ktoś polecił mi program do zmiany ustawień ekranu gdzie odświeżania lecz niepotrzebnie wydałem 12 euro bo monitor nie reaguje i szumy są nadal:P Podejdę dzis do znajomego który ma ten sam monitor i zobaczymy czy u niego też będzie występował ten problem.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Spróbuj innym kablem połączeniowym. Jeśli na innym kablu ale na tej samej przejściówce lub na innym monitorze/telewizorze ale na tej samej przejściówce problem będzie to być może winna przejściówka.

tabun69
komentarz
komentarz

Sprawdzałem na tym samym modelu eizo tylko innej sztuce i problem ten sam. Wykluczyłem niesprawność przejściówki, bo gdy podłączam go bezpośrednio do mojego 2 ekranu samunga wszystko działało jak trzeba.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Przejściówka oryginalna od Apple czy podróbka?

tabun69
komentarz
komentarz

Podróba kupiona w mediamarkcie

Igorrodz
komentarz
komentarz

No właśnie, w tym może być problem. Kup oryginalną od Apple przez internet a jak nie będzie działało poprawnie to oddasz bez podania przyczyny do 10 dni od dnia otrzymania zgodnie z ustawowymi uprawnieniami kupującego konsumenta indywidualnego.

tabun69
komentarz
komentarz

Znajomy ma oryginalną przejściówkę, pożyczę i sprawdzę jak to działa. 

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ok.

I daj znać, jaki wynik...

tabun69
komentarz
komentarz

Jednak orginalna przejściówka apple była rozwiązaniem. Ekran świeci teraz jak powinien.

Igorrodz
komentarz
komentarz

A jednak oryginał lepszy niż podróba. Tylko się z tego cieszyć. :D

 

Pozdrawiam serdecznie ;)

  • Dobra wypowiedź 1
tabun69
komentarz
komentarz

Szkoda tylko że takie pierdółkowe akcesoria tyle kosztują. . Dzięki za pomoc! Pozdrawiam! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.