x-kom hosting

Coś tak prostego jak Ubuntu

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje dystrybucja prosta w obsłudze jak Ubuntu czy Mandriva ale koniecznie po polsku. Jeśli tak to prosiłbym o jakiś link do downloadu i opisu systemu.

Zarov
komentarz
komentarz

SuSE, Zenwalk...KateOS livecd [z mozliwoscia instalacji]

Opisy: http://jakilinux.org/

ciaciama
komentarz
komentarz

Witam!

Ubuntu z tych jest najlepsze, wiec poco bawić się w jakieś Mandrivy. Całkowicie polskie Ubuntu to Ubuntu Grymaśny Gąsiorek.

Pobierzesz go z: http://ubuntu.pl/pobierz.php

PS Tam też masz opis systemu.

PS2 Wesołych Świąt B)

Gość
komentarz
komentarz

Ale właśnie mi chodzi o coś innego niż Ubuntu bo chciałbym się pobawić czymś innym a nie jestem zaawansowanym "Linuksiarzem" więc chciałbym coś tak prostego jak Ubuntu. Suse wygląda ciekawie... no cóż zobaczymy.

EDIT: Aha a co do tego SUSE to mam pytanie: Czy jest różnica pomiędzy estetykom pulpitu między środowiskiem KDE i GNOME ??

Zarov
komentarz
komentarz

Różnica jest i to imho dość duża.

Gość
komentarz
komentarz

Więc które środowisko będzie bardziej cieszyć oko ?

Zarov
komentarz
komentarz

To które sobie ładniej zrobisz. Nie zadawaj takich pytań bo nikt Ci na nie tak szczerze nie odpowie. Każdy poleci środowisko graficzne jakie używa.

Gość
komentarz
komentarz

Na stronie http://pl.opensuse.org/ w downloadzie można pobrać trzy wersje tego systemu i386, x86_64 i ppc czym to się różni i jaki wybrać ?

localh0st
komentarz
komentarz

Msz zwykłego kompa 32 bitowego (a raczej procesor)? Jeśli tak, to bierz i386. Wszystkie które podałeś, to architektura (rodzaj) procesorów.

Gość
komentarz
komentarz

Tak akurat komp na którym będę go instalował to zwykły komputer procek raczej też zwyczajny bo to zwykłe barebone asus ;). A ile będę musiał wyznaczyć miejsca na partycji ext3 na zainstalowanie tego systemu ??

Zarov
komentarz
komentarz

SuSE jest dość ciężkie. Full install zajmuje 5GB, ale nie ma sensu instalować wszystkeigo więc sobie wybierzesz co tam chcesz i z tego co pamiętam to pokaże ile potrzeba miejsca. Nie wiem jaki to dysk ale tak z 10gb...

Gość
komentarz
komentarz

Łohoho no to sporo bo mój dysk to zaledwie 80gb :(. A nie dało by rady żeby zajmowało około 4gb ?? Bo mam akurat taką partycję przeznaczoną na Ubuntu ale jak instalował bym Suse to bym go skasował.

Zarov
komentarz
komentarz

Da rade, jak wybierzesz dokładnie to co potrzebujesz to bez problemu.

Gość
komentarz
komentarz

Hmm a co by w takim razie jak bym miał tam zaznaczać było by zbędne ja potrzebuje systemu tylko do edycji grafiki, przeglądania www, słuchania muzyki i korzystania z p2p (torrent, BearShare). Aha jeszcze jedno. Czy po ściągnięciu muszę nagrywać obraz tego linuksa na płytkę (ściągam w wersji DVD) czy mogę zainstalować go bezpośrednio z windy/Ubuntu ??

Zarov
komentarz
komentarz

Powiedzmy ze nie uzywasz GNOME no to go nie zaznaczysz, nie stawiasz serwera, to go tez nie zaznaczysz...tylko z tego co pamietam tam gdzies musisz kliknac by recznie wybierac pakiety.

Kamix
komentarz
komentarz

Instalator poprowadzi cię za rączke, w tym co chcesz, a czego nie ;)

Będziesz wybierał czy to serwer czy nie itp.

Gość
komentarz
komentarz

No ołkej a co do drugiego pytania... Czy po ściągnięciu będę mógł zemulować przez np. Winde tą płytkę i przez nią zainstalować system czy będę musiał poczekać do końca świąt ?? Bo u mnie sklepy pozamykane a do tesco nie chce mi się lecieć po płytkę ;/

Kamix
komentarz
komentarz

Great_User żadengo systemu nie zainstalujesz przez emulowanie płytki, SuSE też nie. No chyba, że postawisz go na maszynie wirtualnej.

Gość
komentarz
komentarz

A przepraszam ale tu się z tobą niestety nie mogę zgodzić. Viste zainstalowałem właśnie takim sposobem :) Dzięki.

Kamix
komentarz
komentarz
Viste zainstalowałem właśnie takim sposobem smile.gif

Muszę się zapytać.

Jak, przez Deamon Toolsa ? Chyba wiem jak to się stało, Win skopiował pliki na dysk i dalej płytka była nie potrzebna.

Ale tu musisz zabootować, a bez płytki tego nie uczynisz ;)

Gość
komentarz
komentarz

No właśnie tak jak mówisz ;) Instalator skopiował pliki instalacyjne, reset i dalej sie samo robiło :). Dobra jednak pójdę po płytkę bo przez noc (niecałą) tylko 78% mi się ściągnęło a to ponad 4gb ma więc dzisiaj tego nie ściągnę bo w dzień mi potrzebny szybki internet. Gdybym miał jakieś problemy z instalacją to napiszę tutaj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.