x-kom hosting

Windows Vista - Brak Bootmgr podczas instalacji na pustym dysku

MeeePL
utworzono
utworzono

Witam,

jakiś czas temu młodszy brat postanowił sformatować system i zainstalować na nowo Vistę + upgrade do 7 nie mając płyty z Vistą, skorzystał ze ściągniętej z internetu, po czym wziął się za robotę. Po sformatowaniu dysków laptop nie widzi ani płyty ani pendriva z wrzuconą Vistą, wyskakuje błąd "brak bootmgr, naciśnij ctrl+alt+del, aby uruchomić ponownie".

Opcje bootowania zmieniałem w biosie na płytę/usb, błąd ciągle ten sam. 

Czy ktoś mógłby mi doradzić skąd się bierze ten błąd i jak puścić instalację? 

Sprzęt : HP ProBook 4510s 

System1 : Windows Vista Home Premium 

System2 : Windows 7 Home Premium (do tego mam płytę z upgradem z Visty, nie oddzielną systemową) 

MeeePL
komentarz
komentarz

Nie pomaga, jak napisałem po wsadzeniu płyty/USB z systemem nie uruchamia się instalacja, tylko nadal wyskakuje błąd z Bootmgr, tak jakby komputer nie widział w ogóle płyty. W opcjach biosu jest oczywiście ustawione odpowiednie bootowanie. 

Gość
komentarz
komentarz

na  samym początku jak tylko się wyświetli pierwszy ekran przyciśnij klawisz od boot menu i wybierz tam pendrive lub cd

MeeePL
komentarz
komentarz

Dobra, więc teraz nowość : 

użyłem oprogramowania WinToFlash, żeby zrzucić system na pena, ustawiłem bootowanie z usb, teraz wyskakuje błąd "NTLRD is missing" 

Gość
komentarz
komentarz

weż zresetuj ustawienia biosu bo chyba tam coś namieszałeś,bądź instalka windowsa jest uszkodzona 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.