x-kom hosting

Ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiły otwarcie jednego lub więcej plików

KiranSan
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio pojawił się problem z moim komputerem.

Zainstalowałem pewnego AntyVirusa o nazwie Eset Smart Security w wersji testowej.

Problem polega na tym, że przy wyszukiwaniu czegokolwiek w "Start" kończy się takim czymś:

 

33181eab7d3362dd7f559464d0e849cc_1.jpg

 

Gdy próbuje wejść w np. te programy co nie wiadomo czemu się wyszukały to pojawia się:

 

79f0b46e3406d06c2aa83c8194ceaef4_1.jpg

 

Problem jest też, że parę opcji z otwierania pliku zniknęły. Np. "otwórz za pomocą":

 

8bece6b9040faab8542506614f435644_1.jpg

 

Gdy klikam "Właściwości", też parę rzeczy zniknęło.

 

b7d4ff1486eda8fe10d7a1cc41704124_1.jpg

 

W opcjach internetowych już zmieniałem  "Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików".

Próbowałem już wszystkich opcji, chociaż od początku było tam "monituj".

Antyvirus odinstalowałem lecz nic się nie zmieniło, ale myślę, że to nie przez to, bo reszta

kolegów ma ten program i zero problemów.

 

Bardzo proszę o pomoc! wink.png

Dante190884
komentarz
komentarz

Wiesz, z opisu wygląda to tak, jakby nagle odmówiono ci niektórych przywilejów administratora [bo jesteś administatorem prawda?]. Użytkownik od admina w systemach Windows właśnie różni się posiadaniem uprawnień. Osobiście przeprowadził bym eksperyment polegający na tym, by stworzyć drugie konto na tym komputerze z pełnymi prawami administratora i na nim sprawdzić posiadane przywileje. Dodatkowo sprawdź w "Panel sterowania" -> "Programy i funkcje" czy aby na pewno owy antywirus został odinstalowany i nie ma po nim ani po żadnym innym pokrewnym programie śladu. Daj znać jak poszło.

  • Dobra wypowiedź 1
KiranSan
komentarz
komentarz

Tak, jestem administratorem.

Sprawdziłem i antyvirus został całkowicie usunięty.

 

a) administrator z usuniętymi prawami

b) działające konto administratora 

 

Tak jak mówiłeś, stworzyłem nowe konto (b) i wszystko działa.

Problem jest w tym, że nie mam tam plików z konta (a).

Gdy próbowałem z konta (b) nadać prawa Administratora na konto (a)

to nic się nie zmieniło...

Czy da się teraz zmienić prawa konta (a), żeby działał on prawidłowo?

 

Zrobiłem legendę dla łatwiejszego odczytania ;)

Dante190884
komentarz
komentarz (edytowane)

Spóźniona odpowiedź: o ile do tej pory nie udało się Tobie rozwiązać samemu problemu, o tyle mam jeszcze taką sentencję. Prawa admina nie można tak łatwo przerzucać z jednego na drugie. W ogóle kreowanie nowego konta admina to dość skomplikowany proces systemowy generujący wiele plików i struktur. Moje pytanie brzmi: jakież to wspomniane pliki zostały na pierwotnym koncie, których nie chcesz stracić? Jeśli są to dokumenty oraz prywatne dane, to po prostu przenieś je z konta na konto. Jeżeli masz na myśli pliki konfiguracyjne i spersonalizowane dane [tapeta, styl ikonek, ustawienia skrótów itd] to użyj programu: "Start" -> "Wszystkie programy" -> "Akcesoria" -> "Narzędzia systemowe" -> "Łatwy transfer w systemie Windows" do przenoszenia wybranych "plików" z jednego konta na inne lub nawet inny komputer - jak chcesz.

 

Wiem, że to być może nie jest idealne rozwiązanie którego oczekiwałeś, ale bez zdalnego dostępu do komputera mogę sobie jedynie wyobrazić opisaną sytuację.

Edytowane przez Dante190884
  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 rok później...
Adikzgc
komentarz
komentarz

Witam,

 

Chcialbym odswiezyc nieco watek, gdyz mam podobny problem a zamieszczone podpowiedzi nie zdolaly go rozwiazac.

Wczoraj wieczorem po zakonczonej pracy na laptopie jak zwykle go wylaczylem ,a rano zaczely sie dziac cuda z moim komputerem. Gdy probuje odpalic jakis program typu Firefox, Poczta windows live mail to wyskakuje mi komunikat "Tych plików nie można otworzyć" Ustawienia zabezpieczen internetowych uniemozliwily otwarcie jednego lub kilku plikow. Poza tym jak juz mi sie uda odpalić jakis program to wyglada on jakby byl swiezo zainstalowany, np w poczcie nie ma mojego konta email i maili odebranych czy tez wyslanych, po odpaleniu excela musze zaakceptowac regulamin jakbym go uzywal pierwszy raz. Ktos ma jakis pomysl co moglo spowodowac to zamieszanie na moim komputerze ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.