x-kom hosting

Chińskie MP4! Problem z oprogramowaniem

LaptopAcer2000
utworzono
utworzono (edytowane)

w 2009 roku kupiłem sobie coś takiego:

image024.jpg

Nazywało się to MP5. Na gwarancji wyczytałem, że nazywa się mp4 concord btw. oddałem go na gwarancję z powodu "bricka". Po włączeniu na ekranie było widać tylko biel. Dostałem nową i wszystko wróciło do normy. Jednak dość dawno znowu się zepsuła, a już nie miałem gwarancji. Jeszcze dziwniejsza sprawa komputer przestał ją wykrywać. Tak więc szukam jakiegoś oprogramowania, które pozwoliło by mi przywrócić player do życia. Odkryłem że po wciśnięciu kombinacji klawiszy w menadżerze urządzeń widnieję taki napis

JZ4740 Boot Device. Co oznacza, że nadal żyje. Różnymi sposobami się głowiłem nad wgraniem oprogramowania, gdyż windows nie potrafił znaleźć odpowiedniego sterownika. Gdyby udałoby mi się to naprawić, a nie miałbym firmware to być może miałbym fajną bazę do programowania. Pobrałem dwa programy USBBootTool i USBBurnTool. Nie wiem jak się nimi posługiwać. Nie mają żadnych podstawowych opcji. A "sterownik", który rzekomo miałby pasować do tego urządzenia nie daję się zainstalować (przynajmniej na Windows 7). Pewnie pierwsza odpowiedź to będzie odpuść sobie jednak ja nie lubię jak coś się marnuje "lubię majsterkować". Jakieś opcje?? :)

Edytowane przez LaptopAcer2000

AzoG
komentarz
komentarz

No to masz spory problem kolego, niestety :/ Ja kupiłem też konsolę która nazywała się MP5 ale wyglądała trochę inaczej. Popsuła się po godzince użytkowania, a tyle było z nią zachodu że nie opłacało się wysyłać jej z powrotem. Nie wiem czy sam coś zdziałasz ale życzę powodzenia :)
PS Też lubię majsterkować i rozebrałem ją po miesiącu, jakoś udało mi się włączyć ale to był ostatni raz :D

  • 1 miesiąc później...
K-77
komentarz
komentarz (edytowane)

Po pierwsze dorwij pc z  XP,

Po drugie jeśli nie jest uszkodzony hardware to nie da się tego pernamentnie zbrickować, biały ekran to normalny objaw.

Jeśli nie masz skąd wziąć oprogramowania polecam wgrać te od Dingoo A-320 bo procek się w miarę zgadza, gorzej ze sterownikiem ekranu ale to już musisz dojść metodą prób i błędów ale chińczycy raczej nie są zbyt kreatywni i powielają wiele rozwiązań z narzędziem dla dingoo będziesz miał 3 do wyboru.

Narzędzi używamy we wspomnianym przez ciebie trybie USB BOOOT

Edytowane przez K-77

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.