x-kom hosting

Vista - problem z nagrywaniem płyt.

HeadHunt
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Mam kolejny problem z moją vistą. Otóż po nieudanych próbach jej naprawy opisanych w temacie „Vista – strasznie się tnie po wlaczeniu”, pozostał problem z nagrywaniem płyt. Nagrywarka, nagrywa, ale nie wszystkie płyty. Wczoraj zrobiłem sobie kompilacje złożoną z kilku płyt CD-R. Pierwsza płyta nagrała się bez problemu, natomiast druga, już nie chciała. Co lepsze, płyta nie zostala zniszczona (nic się na niej nie nagrało), więc sprawdziłem czy da się ją nagrać na laptopie siostry. Odziwo nagrała się bez problemu, tak samo jak większość płyt, które u mnie nie chciały się nagrywać a u siostry poszły bez problemu. Niewiem już gdzie leży problem, czy w programie do nagrywania (używam CDBurnerXP), czy może już nagrywarka siada powoli.

 

Jak mogę to sprawdzić? Dodam tylko, że sprawdziłem wszystkie kable, rozpiąłem i wpiąłem jeszcze raz. Problem się powtarza.

 

Proszę o jakieś sugestie.

 

P.S. Problem pojawił się także gdy używałem programu Ashampoo Burning Studio.

arczi92
komentarz
komentarz

Sprawdź prędkość nagrywania płyt (zwolnij), spróbuj użyć nero ;)

kamillm
komentarz
komentarz

Witam. Mam podobny problem, moja nagrywarka nie lubi wszystkich plyt i nie chce nagrywac, a rozwiazalem to tak, ze uzywam jednego typu plyt ktore nagrywa.

HeadHunt
komentarz
komentarz

Sprawdź prędkość nagrywania płyt (zwolnij), spróbuj użyć nero ;)

 

Nagrywałem z najmniejszą mozliwą prędkością i nic, a u siostry na komputerze bez problemu wszystko śmigało.

 

 

Witam. Mam podobny problem, moja nagrywarka nie lubi wszystkich plyt i nie chce nagrywac, a rozwiazalem to tak, ze uzywam jednego typu plyt ktore nagrywa.

 

U mnie niestety, nawet te co nagrywała to jedna nagra a na następnej wywali bład i koniec nic nie ruszy.

arczi92
komentarz
komentarz

stacjoinarny, laptop ?

HeadHunt
komentarz
komentarz

stacjoinarny, laptop ?

 

Mój jest stacjonarny. Sprawdziłem podlaczenia (ten szeroki pasek), wypiąłem i podpiąłem jeszcze raz. Nic, żadnego efektu. Siostra ma laptopa. I u niej wszystko pieknie śmiga.

torreado
komentarz
komentarz

Skoro używałeś dwóch rożnych programów do nagrywania płyt to problem raczej nie leży po ich stronie. Proponowałbym zaktualizowanie firmware do nagrywarki -> http://pcfaq.pl/sprzet/jak-zaktualizowac-firmware-nagrywarki-zmiana-firmware-nagrywarki-lg-samsung-panasonic-sony-i-innych-aktualizacja-oprogramowania/

 

Jeżeli to nie pomoże to możesz spróbować przeczyścić soczewkę lasera np. domowym sposobem - wacik ze spirytusem.

arczi92
komentarz
komentarz

tak jak torreado napisał wyżej, przeczyścić soczewkę ew. wymienić cd rom, koszt niewielki a pewnie zadziała :)

kamillm
komentarz
komentarz

wacik ze spirytusem.

 

Najlepiej wodą, spirytus moze zostawic osad. Albo kombinacja najpierw spirytus, pozniej woda.

torreado
komentarz
komentarz

Ja zawsze czyściłem spirytusem i nigdy nie było żadnych problemów - z wodą to bym się bał (zanieczyszczenia, bakterie itp...). Nie wiem skąd pomysł z osadem ;)

kamillm
komentarz
komentarz

Nie wiem skąd pomysł z osadem

 

Mialem na mysli spirytus salicylowy.

 

z wodą to bym się bał (zanieczyszczenia, bakterie itp...)

 

Przegotowana woda, ewentualnie woda mineralna - nie ma zanieczyszczen. Bakterie nie wplywaja na dzialanie lasera.

HeadHunt
komentarz
komentarz

Witam, porzyczyłem wczoraj od informatyków napę DVD-RW. Odziwo nagrywa wszystkie płyty pięknie. Także to chyba napę mi padł. Ale odczytuje płyty bez najmniejszych problemów. Tylko ich nie zapisuje. To mnie najbardziej interesuje. Kiedś, kiedy miałem swoj pierwszy komputer, tak samo był problem z napędem. Tylko że wtedy to nawet nie odczytywał.

arczi92
komentarz
komentarz

Widać laser jeszcze 'trochę' żyje :) 

HeadHunt
komentarz
komentarz

Aha, czyli jednak powoli pada, Oj szkoda :(

arczi92
komentarz
komentarz

koszt wymiany to z 30zł, więc nie jest najgorzej :) 

  • 2 tygodnie później...
HeadHunt
komentarz
komentarz

Zakupiłem nagrywarkę używaną na allegro. Nagrywa aż miło, :) A stary nape służy mi do odczytu płyt.

Dzięki za pomysły.

Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam

arczi92
komentarz
komentarz

nie ma problemu, pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.